bugün

Tek varlığım, tek umudum
Hiç söylemesemde.
Sen canımsın,
bu hep böyledir.
canımsın, canımdan ötesin.
sen annemsin, ''seni seviyorum''...
ilelebet seveceğim tek varlıksın.

Çok zaman gelir geçer. bakarsın ardına ben neler yapmışım? neler yaşamışım? bu düşünme günlerce sürer... en sonunda hepimiz mutlaka bir kılıf uydururuz yaptılarımıza. sonra o düşünme son bulur. ardından yeni günler başlar, her günü tıpkı önceki gibi yaşarsın. ama aklının bir köşesinde daima umutsuzluk vardır. sonunda dayanamazsın düşünmek istersin, düşünürsün ama ne değişir ki? yine herşey senden çıkmıştır.

en yakınındaki yaşama umutlarını göremeyecek kadar körleştikten sonra bir umut ararsın, kimileri böyle başlar sigaraya, alkole, uyuşturucaya tıpkı ben gibi. körleşmek kötü birşey nihayetinde. ama bir kere kör oldunmu, bir daha gözlerini açamazsın hayata, sonraları o an gelir, yüzler başkalaşır, tanıdığın, daha dün konuştuğun insanlar ile aran açılır, ayrılığın bir parçasıdır bu. yavaş yavaş kopma başlamıştır artık. kimse gelip bağlamaz. hem neden bağlasın ki? bu senin hayatın. herkesin ne kadar umrunda olabilirsin ki? sadece ''annem'' dediğinde için umutlanır. aşk, meşk yolunda yeteri kadar heba etmişsindir kendini. yeterince yıpratmışsındır ruhunu.

yollara düşersin belki, kim bilir? en kolay yolu gibi gözükür her zaman, gitmek... yollara düşersin de ne değişir? uzaklaştıkdan sonra kendi hayatından, iyice girdap olur içindeki o boşluk. gün geçtikçe kendi içinde alabora olursun... masum masum bakarsın yüzlere, aslında masumdursunda kimseyi inandıramazsın. acıyan bakışlar her zaman artar.

Geri dönersin, ''o'' hep ordadır. hiç bir yere gitmemiştir, gözleri biraz daha yaşlanmıştır belki ama o hep ordadır, o senden bir parçadır. o annendir.

''umarım söyleyemediğim bu duyguları bir gün başka ağızlardan dinlersin anne...''
Tek hece 3 harf.Yani aşk.
şimdilik sensin sözlük. umarım yerini dolduracak biriyle tanışırım lan. çok sıkıldım senden. *
(bkz: beni bağlamaz)
içimdeki umudun bir gün umutlanmasının ihtimali.
(bkz: erik)
genlerini bir sonraki nesle aktarmak.
çoluk çocuğudur...
hayalleridir. ne konuda olursa olsun. aşk, iş, para, araba vs...
aşk ama bildiğiniz aşklardan değil göztepe aşkı bu bambaşka bir aşk.

(bkz: tam 35)
(bkz: göztepee)
ölme cesaretinin olmaması.
hayalleri,umutlarıdır ve amaçlarıdır.
umut.
(bkz: bir umuttur yasamak)
ölümdür. ölüm, ölümün nefesi, hayatta kalma arzusunu canlandırır...
Sevilmek ve umuttur.
aşk, aile ve umut.
ümit. zira fakirin ekmegi.
kimisine göre aşk... kimisine göre aile... kimisine göre takım... dır. ancak tek birşey vardır ki; "ümit" tir. çünkü "ümit" siz bir insan rüzgarına etrafa hoyratça savurduğu yapraklar gibi ne yapacağını bilmeden yaşar, hedefsiz...
hedefleri, amaçları, hayattan beklentileridir. eğer onları yapmasına engellerseniz eğer, daha fazla çabalamasını sağlarsınız.
yani ne yaparsanız yapın bir amacı olan bir düşüncesi olan insanı hayattan kopartamazsınız.
Hayaller.
geleceği olarak düşünür çoğu insan ama ben geçmişi olarak görüyorum.
insanlığın neler yaşadığını ve yapabildiğini öğrendikçe, daha bir yaşama isteği uyanıyor bende.
tabikide bilinemezlik. hayatın geri kalanının ne getireceğini bilmemek, hayatın gei kalanından iyi şeyler beklemek, mutluluğu elbet birgün yakalayacağım umudu.
aşkı hissetmektir.
beyninin normal olarak çalışması.
insanın kendisidir, dış etkenler hikayedir.