bugün

gülüş, bakış.
onda kendini veya olmak istediği kişiyi görmesidir.
aşk, menfaat, ailevi ilişkiler...
(bkz: sevecen ve dostça yaklaşmaları)

(bkz: burada bulamazsın öyle insan)
her insanın sevgiye olan ihtiyacıdır elbet sevgi paylaştıkça çoğalır bunun arayışında olan insan da mutluluğu yakalayacaktır.
yakışıklılık ve güzellik.
(bkz: sevgi anlaşmak değildir nedensizde sevilir)
sevilmek istemesi.
(bkz: empati)
yoktur.

insan insanı sever, pek neden aranmaz bunda. lakin severmiş gibi görünüyorsa çıkarcı itin tekidir. ha bak bi de insanların nedensiz nefret ettiği insanlar vardır. yaşar hoca diye bir cami imamı var, çok seviyorum herifi. bilmiyorum, ama seviyorum işte adamı. ama başka bi hoca var; o kadar nefret ediyorum ki ondan, böyle ne bileyim; en son 3 sene oldu görmeyeli suratını ama hala fırsatım olsa bir kaşık suda boğarım onu.
hoşlanma, kültürel uyum ve anlaşabilmek.
bakışından ne istediğini anlaması. seni yormaması, gülümsemesi, içten bakışları, muzur halleri.
(bkz: amigdala)
onda kendini görürsün, kanın kaynar..
(bkz: tebessüm)
karşıdaki kişide kendini gördüğündendir.
(bkz: çıkar) var mı inkar edebilecek ?
sevdiginiz kisiye göre degisen nedenlerdir.

- bazen enstitüdeki cayciyi seversin, demledigi güzel caylar gibi icinizi isittigi icin gülümseyisiyle. hayata olan pozitif bakisiyla. zaman zaman hos sohbeti, saygisiyla.

- bazen bi bebegi/cocugu seversin hic kan bagin yokken. gözlerini kocaman acip gözünün icine bakisiyla, yüzüne gelip kondurdugu bir öpücükle, o kücücük kollariyla seni kocaman sarmasiyla, oynadiginiz oyunlarla.

- bir arkadasini seversin. hic ummadigin bir anda cikagelmesiyle, yaptigi sürprizle, hayati daha yasanilir kildigi icin. zor gününde yaninda olup elini tuttugu, mutlu oldugunda onun da gözünün icinin parladigini gördügün icin. paylastigin icin herseyi, herseyini!

- bazen de sebepsiz seversin. bir bakis, bir gülüs yeterdir aklini basindan almaya. ne yaparsa yapsin seversin, aglatsa da, üzse de, kirsa da.

- ve sanirim bazen de ölesiye seversin, onun cani senden önce gelir. önce hep o gelir, hayatini adarsin. dünyaya getirdigin candir, canin olmustur. iste hayatimda bi tek bu duyguyu tatmadim henüz.
karşınızdaki kişi sizin sevdiğiniz şeyleri seviyorsa sizde onu seversiniz.
(bkz: anlaşma)
(bkz: içten bakışlar)
onunla birlikteyken kendisini huzurlu ve farklı hissetmek.
kendini sevmek.
her gördüğünde kalbin göğüs kafesine daha fazla yüklenmesi.
frekans uyumu.