bugün

Avmlere gidişin en büyük sebebi sosyal ortam olması. Kafe restoran vs gibi. O insanların da çoğunun nasıl işi gücü yok bütün gün o kafe senin bu mağaza benim geziyorlar anlamıyorum. Bilinçsiz tüketim alışkanlığı olan kesim ayrı bir konu. Herkes alıyor, ben de almalıyım, almazsam ben geri ve eksik kalırım gibi saçma bir düşünce yerleşmiş bir kısım zihinlere. Çarşı pazarda orta halli bir pantolon atıyorum 350 tl iken, AVMlerde aynı kalite marka ürünler 800, 1000 ve daha üstü uçuk fiyatlarla satılabiliyor ve kapış kapış gidebiliyor.
herkesin işi gücü tıkırında hiç merak etmeyin. mağazalardan poşet poşet insan çıkıyor. evet yanlış duymadınız poşetli insanlar değil insanlı poşetler çıkıyor resmen.
gerçeklere bakmakta fayda var. gerçeklere bakalım ki ilerleyelim. çok gerideyiz. dünya aldı başını gidiyor.
türkiye de 10 milyon kişinin işleri tıkırında.
bu 10 milyonda avm leri de doldurur, cafeleri de.
enflasyon ve hormonlu büyümenin maliyetinin yüklendiği ücretliler oralara pek gidemiyor.
Napsın bu insanlar? Havalar soğudu. Sokakta mı gezsinler? Sıcak sıcak gezsinler AVM'de.
ucuzluk pazarlarına koşuyorlar, üstelik sıcak.
ben dışarısı soğuk diye gezmek için avm'ye gidiyorum. avm'de starbucks'tan internete giriyorum ama kahve almıyorum. beleş internet oluyor.
avmlerden nefret ederim.
çoğu kişi alacağı ürünü avmde deneyip internetten sipariş veriyor.

5 sene sonra avmlerin kapanacağını düşüyorum.
belirli markalar zaten iş yapıyor.
fakirliktendir.
havasız, kalabalık ortamları hiç sevmiyorum. Yemek katındaki o ses, beyinde uğultu yapıyor. Mecbur kalmadıkça hiç girmem.
çArşı pazar gezmek daha keyifli geliyor.
--spoiler--
çoğu kişi alacağı ürünü avmde deneyip internetten sipariş veriyor.
--spoiler--
ama biz canlı da alabiliyoruz ve canlı da alan var. avm, alışveriş merkezi demek.
--spoiler--
ama biz canlı da alabiliyoruz ve canlı da alan var. avm, alışveriş merkezi demek.
--spoiler--

aynı marka aynı ürünü internette indirimli alabiliyorsun. sen canlı al.
--spoiler--
aynı marka aynı ürünü internette indirimli alabiliyorsun. sen canlı al.
--spoiler--
indirimli alınıyorsa internetten almak daha mantıklı ama ürün bozuk da gelebiliyor olabilir belki çünkü bu yönde şikayet edenler var. herkes internetten almaya güvenmiyor olabilir.
(bkz: sömürge ülkesinin gösteriş merakı)

(bkz: şark kültürü)

(bkz: almanya da avm olmaması)
Ben koşmam kardes.
Ya arkadaş AVM'de biraz fazla kalayım hemen başım ağrıyor. Hem havasız hem de envai çeşit parfüm kokusu. Çalışanlara Allah yardım etsin