bugün

ütopya online çok kazançlı bir çiftlik sitesidir.
sadece kaydolmanız yeterlidir.
hemen kazanmaya başlayın.
depo yok
ödeme puanı yok
istediğin zaman paranı çek https://www.utopya.online...ydol.php?davet=b14cfd329a
insanların, kendileri çok bir şey sanması,
yalan söylemeleri, sizin verdiğiniz değere karşı saygısızlıkları...

hem öyle yapın, sonra vay efendim herkes neden asosyal.

keyfimizden asosyaliz sanki amk.
Çevresindeki insanların basit oluşu ve buna karşın kişinin karakterli oluşu.

Bir yazar, asosyal insanların uyum sağlayamadıklarından bahsetmiş. düz mantıkla düşününce doğru bir tespit. Ancak asosyal insanlara bakınca kafasının uyuştuğu insanlarla gayet sağlıklı ve uzun ilişkiler sürdürebildiklerini görüyorum. Sosyal dediğimiz insanlardaki uyum çabasını, özellikle bu insanların kafasının uyuşmadığı insanlarla dahi ilişki kurma çabalarını ise kişiliklerinden ödün vermek olarak değerlendiriyorum.

Bütün toplumlarda toplumun yarısından fazlasının basit canlılar olduğu yadsınamaz bir gerçekken açıkçası uyum çabası bana pek normal gelmiyor. Burada asosyal diye bahsedilen insanlar aslında kafa dengi birini bulduklarında gayet sosyal ve girişken olabilen kişiler. Ve bu kişilerin en büyük özellikleri de kaba göre şekil almama, seçici ve karakterli olma ve gerektiğinde hayır diyebilme becerisidir.
Anksiyete.
(bkz: ben değil de bir arkadaş)
başlı başına insanlar. çok muhabbetin tez ayrılık getirmesi olayı. sonunun hep çıkarcılık olması. zaten siz asosyal olmazsınız. gidin köpekleri sevin , hayvanların hepsini sevin. onların sadakatı şöyledir; bir iyilik yapıldığında bin kere yapılmış gibi unutmazlar. asıl nankör olan biz insanlarız.
neyse nereden nereye geldim. velhasıl, hepten asosyallikte iyi değil. ama hayata karşı bir duruşunuz olsun. herkesle laubali olmaya gelmez.
kişinin değerleriyle toplumun değerlerinin uyuşmaması en önemli sebeptir. böyle hisseden insan samimiyetsiz ilişkilerden kaçar, dünyasını küçültür. manasız insan selinden kaçıp, bir kaç dostu, ailesi ve kitaplarıyla vakit geçirir.

gözlemlerime göre asosyal insanlar incinmiş ve artık incinmek istemeyen naif ruhlar.
insanların iki yüzlü, çıkarcı, kendini beğenmiş, kendini düşünen, bencil, kalpsiz, acımasız ve orospu çocuğu olması.
insanlar..
Şahsen ben kendi adıma sosyalleşme uğruna kendimi kullandırmayı bıraktım ve benim onlara değil onların bana ihtiyacı olduğunu fark ettim herkesle arama bi mesafe koydum ve kimseyle içli dışlı olmuyorum ve bu sayede kimseye de sinir olmuyorum zamanım da kendime kalıyor zaten fazla muhabbet tez ayrılık getiriyor .
aşık olmak.
hayata tutunmak için son bir hayat belirtisi aramak.
bir harf fazla bir harf eksik ne fark eder deyip insan olmaya odaklanmalarıdır.
diğer insanların önyargılarını maruz kalmaktır.
insana göre değişen sebeplerdir. ve hemen hemen hepsi de kendi içinde haklıdır. velhasıl, bob dylan üstadımızın da dediği gibi;

"People are crazy and times are strange
I’m locked in tight, I’m out of range
I used to care, but things have changed"

içinden koptu mu bir şeyler ya da koparıldı mı, herkes bir noktada yalnız kalmak istiyor.
internet, yanlis arkadas secimleri, sevgisizlik, parasizlik, özgüven eksikligi.
insanların nezaketten yoksun olmaları.
her şeyin karşılığını beklemeleri; bilgiyi iş için öğrenirler, aşkı evlilik için yaşarlar, düğününde takıyı sen de ona tak diye takarlar, instagramda fotoğrafını sen de onunkini beğen diye beğenirler, doğum gününde hediyeyi sen de ona al diye alırlar. boş iş yapmazlar.
insanlarla ilişkiler ticaret değildir asla zararına iş yapmayan insanlarla sosyal olunmaz. akraba, arkadaş, eş olunmaz.
eğer verdiğinle aldığın denk düşücekse kimseye ihtiyacın yok çünkü kimsenin bir katkısı yok ya da kimseye bir katkın yok.
hep kaybediceksen de al başına bir bit aynı şey.
insanların saygısız olmalarıdır büyük ihtimalle. Hollanda'da Kanada'da falan doğan bir insanın isteyip de sosyal olamadığını düşünemiyorum. Asosyal insanlar kırılgandır kanımca. Kırılmamak için sosyallikten uzaklaşırlar. Haklılar.
Eğitim sistemi
Insanlarin içinin kötü olmasi
Özgüven eksikliği
sosyal medya .
fakirlik amk fakirlik.
para para para.
Ülkenin içler acısı durumudur belkide sokağa çıktığımız zaman güzel bir türkiye görmek yerine terör, yolsuzluk haberleri, açlık, suriyeli ve tabiki cahil bir kitle.
online oyun bağımlılığı, sosyal medya (ama böyle komple), özgüven eksikliği vesaire.
Çevredeki çirkin ama kıçı kalkık kızlar .