bugün

11. bölüm itibariyle arz-ı endam eylediğim komiklikli şakalı güldürmeceli; ailecenek seyredilebilecek, gönülde hoş sadalar bırakan tiyatromsu show.
ali sunal'ın ikide bir oyunu durdurması ve seyircilerle girilen sulu diyaloglar haricinde güzel program.
ali sunal'ın oyunu durdurmasıyla daha da zevkli olan program. böylelikle oyuncularla doğaçlama -en azından bir kısmı- mini skeçler ortaya çıkıyor. bu durum da tadından yenmiyor. iki haftadır ev sahnelerine yer vermemesi, programın özgünlüğünü ortadan kaldırıyor ama olsun. beşer beşer kadar güzel olmadığını da eklemek zorundayım maalesef.
irem sak ve okan çabalar için izlenesi program.
oyunculukların mükemmel olduğu, skeçlerin bi tık daha iyi yazılabileceğini düşündüğüm, severek izlediğim program.
her insan bir alemdir, allah da alemlerin rabbidir.
aylin kontente'nin hastası olduğum programdır.
oyuncuların yetenekli olduğu ama skeçlerin bir o kadar berbat olduğu komedi mizahıdır.
en güzel skeçlerinden biri.
http://youtu.be/VqEul60ksC0 budur.
Bugün'kü programın konukları ise halil sezai ve bülent çolak'tı gerçekten çok güzel bir program severek izliyoruz.
şu aralar okan çabalar'ın harika oyunculuğu sayesinde izleyebildiğim program. Okan çabalar hakikaten son bölümlerde skeçleri kurtaran kişi.

insanlar alemi ekibinden şu entry'yi okuyan varsa seyirci görüşlerini es geçmemeleri gerek;

konuk oyunculardan acilen kurtulun, çok kötüler, uyumsuzlar, rol çalanı da var, abartılılar ve hiç ama hiç komik değiller. illa konuk oyuncu alınacaksa 1 tane alınsın ve programın formatına uygun bir oyuncu olsun, yani mizah yapabilen, doğaçlama yapabilen biri olsun. öbür türlü boşluk doldurmaca gibi yerleşiyorlar skece ve inanılmaz iğreti duruyorlar. skeçleri sıkıcı hale getiriyorlar. zaten esas ekipte herkes mükemmel, kendilerine has yeteneklere sahip çok özel oyuncular, konuk oyuncular bu seviyeye çıkamadığı için hiç olmuyor. izleyici esas 6 kişilik ekibi izlemeye geliyor zaten, başka insanlara bence gerek yok.

en son çıkan onur atilla mesela, çok rol çaldı, çok abartılı oyunlar sundu, olmadı. özellikle çorap skecinde çok iğreti bir oyunculuk sundu, sanki "birileri beni farketsin" tarzında oynadı, dozunu ayarlayamadı, bu yüzden de itici oldu. sıla çetindağ.. çok zayıf bir oyunculuğu vardı. türkler'in uzayla imtihanı dizisinde oynayan tiky kız..allahım sanırım en kötüsü oydu. bu kadar da kötü oynanmaz. bu oyuncuların hepsi esas ekipteki oyuncuların farklı, dozunda ve eğlenceli mizah anlayışını bozdular. ben ekipteki hiç bir oyuncunun böyle abartılı, bozuk ve rol çalarak oynadığını hatırlamıyorum.

bir de son 2 programdır feci halde dikkatimi çekiyor ki, Ali Sunal'ın performasında bir tuhaflık var. oyunları esas bölmesi gereken yerlerde neredeyse hiç bölmedi, alakasız yerlerde böldü. skeçlerin tatsızlaşmasının sebeplerinden biri de bu bence. ali sunal bu işi o kadar iyi yapıyordu ki son 2 programdır şaşkınlık içindeyim. umarım eski haline döner.

ekipteki insanlar tatildeyse, ya da başka projeleri araya girdiyse bu yaz döneminde 1, 2 ay ara verilsin. hem insanlar işlerini toparlasın, hem de daha iyi skeçler yazmak için vakit olsun, hem de konuk oyuncu seçimleri adam gibi yapılabilsin. ben izleyici olarak bir süre programı izlememeye razıyım, yeter ki toparlansın. böyle kimseye faydası yok çünkü. hem izleyici kaybı oluyor, hem program zarar görüyor. sonra yarın bir gün programı kaldırma aşamasına getirmeyin Allah rızası için.

ev skeçleri geri gelsin, programın en orjinal bölümlerindendi, bir şekilde geri dönsün işte ne bileyim.

şimdi diyeceksiniz ki e bu programı yapmak kolay değil. hak veriyorum gerçekten çok zor bir format ama her şeye rağmen iyi gidiyordu bir şekilde. yine eski haline dönebilir. skeç sayısı azaltılsın mesela belki böylece daha kaliteli skeçler çıkabilir.

sonuç olarak bu güzel programı toparlayın ey güzel insanlar alemi ekibi. zaten tv'de izleyecek en fazla 3-5 güzel program var. insanlar alemi de bunlardan biri, ziyan olmasın bu emekler.
ali sunal'ın "her şeyin farkındayız, siz burda skeç yapıyorsunuz ama biz bunu gerçekmiş gibi izlemiyoruz." havası verdiği için eğlencesini bir nebze kaybeden program. yapma böyle şeyler.
perşembeyi güzel yapanlardan. bir diğeri için işler güçler.
ama star salaklık yapıp işler güçleri acuna kurban edecekmiş.
arka arkaya komedi iyi gidiyor. tabii bu oyuncuların güzelliği.

present tenseden alınan bilgiye göre işler güçler devam edecekmiş. teşekkürler present tense.
star tv'de işler güçler başladıktan sonra bende mefhumunu yitirmiş program. (#15519689) bildiğin tat vermemeye, basit gelmeye başladı ya la.
çghb dan sonra beni hayli güldüren hatta daha çok güldüren program. az kişi olmaları daha iyi olmuştur kanımca hepsi ayrı yetenekli olduğu için karakter sıkıntısı yoktur. ama son haftalarda çoklu skeçler yazıyorlar. neyse... güzeldir program izlenir.

bu arada hd harbiden bu kadar net mi gösteriyor lan?
http://galeri.uludagsozlu.../r/insanlar-alemi-300560/
tabii biz hala tüplü televizyon olunca...
sefa doğanay kadar bile güldürmüyor.
star tv de yayımlanan eğlence programıdır.
yayın gününü tam olarak bilmiyorum ama denk gittiğimde büyük bir zevkle izliyorum bu programı.
oyuncuları gerçekten çok başarılı.
çok güzel hareketler bunlarımsı bir konsepte sahip yer yer güldüren program.
okan çabalar olmasa vasat olacak program.

düdüt: konuk oyuncu almaması gereken program
25 Ağustos cumartesi sezonun son çekimini yapacak program. eleştirileri duydular ondan dolayı programı toparlamak mı istediler, acun mu programı yedi, yoksa final mi yapıyorlar bu konuda bir açıklama yok. tek söyledikleri sezon finali olduğu. umarız ki programın toparlanması için verilen bir aradır ki programın buna ihtiyacı var.

Edit: neyse ki program bitmiyormuş sadece sezon finali. yeni sezonun başlama tarihi belirsiz.
Güldürmedi.
bugünkü programda okan Çabalar az olduğu iÇin kızdıran program. programı seviyorum ama maalesef şu anda okan Çabalar olmasa izlenemeyecek durumda.
Kizil sacli balik etli hatun bebek taklidi yaparak guldurmeye calisiyor ama olmuyor.
okan çabalar ve irem sak olmazsa olmazlarındandır.
Çok güzel haraketler bunlar'dan daha güzel bir programdır.