bugün

twitter hesabı açmış oyuncu. "resmi hesabımdır, budur, diğerleri yalandır" diye milleti inandırmaya çalışmakla meşgul ilk tweetlerinde. lan bu fake hesap saçmalığı nedir arkadaş ya ? adamın çilesine bak amk. rol arkadaşı ezgi mola "sen misin, gerçek misin, yemin çek ?" diye ikna olmaya çalışıyor.

https://twitter.com/ilker_aksum
herkese biraz tanıdık gelen yüz.
çok yetenekli adam, çarli' den beri takip ederim, her rolün hakkını verir kendisi.
bir naiflik var ses tonunda, ne bileyim yakın geliyor bana bir tevazu , gösterişten uzaksızlık ,ben kendi halimdeyim fısıltısı. gönülden konuşur hissi bırakması,yumuşaklığı , kırmaktan korkan bir yapısının olduğunu. sıkılınca bir sigara tütürüp zevkli zevkli içine çekmesi üzerine maviş gözleri başını sallayışı ,arkadaşlarıyla tokalaşmadan direkt -abi naber deyip sıkıca sarıldığını hayal ediyorum ah be ilker aksum seninle bir karşılaşsak , merhaba deyip elini sıksam, çok değil bir sigara içimlik bir görüşmemiz olsa seninle bizim büyük çaresizliğimizdeki roluyle de şu ahir ömrümde gönlüme taht kurmuştur. ha bir de tiyatroda izleyeyim seni .
mesud edelim birbirbirimizi.hayat güzel be ! ilker abi deyip veda edeceğim karşılaşırsak.

edit. bugün dizin başlamış be abi , tv izlemeye başlaycağım senin yüzünden , seni pek güzel seviyorum samimi adam *
haddinden fazla yetenekli oyuncu kişisi. 20 dakika dizisinde o kadar naif görünüyor ki insanın gözüne, böyle koruyup kollayası geliyor insanın. bu da rolünü ne kadar iyi yaptığının bir göstergesi. psikopata ne zaman dönüşecek heyecanla bekliyoruz.
ilk çarlideyken yeminimi bozdurmayın ulayn repliğiyle tanımıştık sonra yabancı damattaki iç güveysi rolünün de hakkını verdi aslında 2000'li yılların başından beri hep ekranlarda ama fazla dikkat çekmez genelde çünkü yan rollerde hep yine de kendini ön plana çıkarmayı başarır. binnur kaya, olgun şimşek ve engin günaydın gibi ustalarla aynı evi paylaşmanın birikimine sahip ne de olsa.
20 dakika dizisinde partnerine* rağmen çatır çatır oyunculuk dersi vermektedir kendisi. ilerleyen bölümlerde tuba ablamızın biraz daha hissederek oynayabilmesi umutlarımı devam ettirmemi sağlamaktadır.
yabancı damat ve canım ailem dizilerindeki oyunculuğu ile tanıdık kendini. sonra küçük bir rol de olsa vavien de rastladım daha bir sevdim. en son bizim büyük çaresizliğimiz filminde hayran kaldım.
açık ara en iyi üç beş aktörden biri bence. yalnız dizilerle harcamamalı bu yeteneğini, arada sinemayı tercih etse kendi kariyeri açısından da iyi olur.
Erol Köse'yi twitter'de takip edenlere çok güzel laf sokmuş başarılı oyunucu.

http://cadde.milliyet.com...twitter-i-birbirine-katti
bazı isimler vardır onların tv. ve toplumun genel hafızasındaki yeri türkiye'de oyunculuğa verilen değerin durumunu özetler ilker aksum işte tam da böyle bir oyuncudur, sadece yakışıklılığıyla ve güzelliğiyle var olan ya da vasat bir oyunculuk ama güzel bir paketle pohpohlanan nice oyuncu aktör diye anılırken hakkı yenen oyunculardan biridir kendisi. bizim büyük çaresizliğimizdeki oyunculuğuyla bence ödüllük performans sergilemiştir ancak raytinglerden sorumlu zeka seviyesi düşük aklı başında seyircinin 'kim izler bunları yahu' dediği dizilere prim veren ortalama seyirciye göre kendisi hala çarlideki adamdır ne acı sözlükte bu şaşkın kitleden bolca var 20 dakika dizisiyle ilgili başlıkta kendilerinin oyuncu hakkındaki komik yorumlarını görebilirsiniz.

türkçe ifadesi yeterli olmadığı için seslendirmeyle oynayan cansel elçin'i tuba büyüküstün'e ikili uyumu olarak çok başarılı bulan çoğu kişi ilker aksum'u tuba'nın yanına yakıştırmamıştır bu 'ye kürküm ye' insanlarının bakış açısıyla aynı taraftan bakmadığım için kendisinin hem çok iyi hem de yakışıklı bir oyuncu olduğunu düşünüyorum tuba güzelliğiyle eziyor düşüncesinden çok ilker'in oyunculuğu altında eziliyor fikri var bende ama tuba büyüküstün'ü de abartılan bir sürü boş güzelliğin yanında başarılı buluyorum bence dizide absürd bir varlığı yok o güzelliğin altında bizde kanlı katil şüphesi uyandırabiliyorsa rolünde başarısız olduğunu kimse iddaa etmemeli...
entry amacından daha fazla sapmadan belirtmek isterim pek çok oyuncu oyunculuğun er meydanı tiyatro sahnesine çıkmaya dahi cesaret edemezken macbeth ile sahneye çıkma cesareti dahi onun oyunculuğun sınırlarıyla ilgili bizi bilgilendirir inşallah bir gün kendisini tiyatro sahnesinde de izleyebilirim bu oyuncunun...

televizyondan zerre hazzetmeyen bendenizi bülent emin yarar * ile muhteşem paslaştığı ve bir karakterin dönüşümünü senaryodaki bazı çatlaklara rağmen muhteşem kotardığı rolü ile dizi takipçisi yaptığı için kendisine burdan eseflerimi sunuyorum... *
bir dönemin efsanesi çarlinin afakanı rolünde gülme krizlerine sokan oyuncudur. son zamanlarda dram dizilerinde ağırlıkla oynamaktadır.
çok başarılı ve layık olduğu değerin verilmesi gereken insan.
uyuşturucudan gözaltına alındığı söylenen ünlü oyuncu.

http://gundem.milliyet.co...detay/1746122/default.htm
yüzü tanınmasın diye rayben güneş gözlüğüyle geldiği karakolda arkadaşı görmeye geldim demiştir.
bi arkadaşına bakıp çıkmıştır. gerçi bütün arkadaşları içeride.evet.
cem kurdoğlundan sonra tv nin en yakışıklı aktörü. saçları traş edilmiş ve bıyıklı haliyle daha bir yakışıklı kumral aktör.
seksi ve yakışılıdır. seviyorum bu adamı.
Uyuşturucu'dan gözaltına alınmamıştır.
Sadece soruşturma gereği ifadesine başvurulmuştur.
gerçek bir oyuncu gerçek bi usta sanatçıdır. eskiden bu güne kadar tüm dizi ve filmlerini takip ederim, hepsinde bir birinden güzel oyunculuk sergilemiştir. özellikle 20 dakika dizisinde duygusallığın, karizmanın, aksiyonun dibine vurmuştur. aşık adam rollerinin bir numaralı ismidir benim için, ayrıca tuhaf bi masumiyet var yüzünde.
hayatı boyunca hiç yeşil çay içmemiş aktör.
taa çarli dizisindeki evin piç oğlu modelinden beridir takip etmeye çalıştığım, zannımca çok iyi oyuncu. yabancı damat'taki ezik damat rolü de mükemmeldi, fakat çıtasını en yukarı çektiği rollerden birisi de malum canım ailem dizisindeki ''halim'' karakteridir. o nasıl güzel aşık adamdı o halleriyle, kendimizi yerine koyduk, aşık olduk, acısından acılandık. biz size aşık olduk'ta da oynamıştır. en son mutlu aile defteri nde oynamıştı.
Yıllar sonra çarliyi izledikten sonra bir kez daha hatırladığım süper komedyen oyuncu keşke hep o tür roller oynasa idi.
Sadece sempatik bir insan gibi duruyordu fakat, haşin bir playboy çıktı herif.
şu sıralar star tv'nin flaş komedi dizisi çarli'de afakan rolünü canlandıran başaralı aktör.
20 dakikalık değil kendisini 90 dakikalık projelerde görmek istediğimiz.