cahillik yapıp arkada batarya aramayın.
Alma.
Entry mi dedi biri.
paranızı yoksula fakire verin, iddaa oynayın, eskortla yiyin ama almayın derim ben.
Alma. Ama gidip samsung felan alacaksan al gitsin, samsung dan iyidir.
android ios e göre daha stabil diyorlar ya neremle güleceğimi şaşırıyorum. (bkz: götüyle gülmek)
Almayin. Alanlar egosunu tatmin etmeye calisan salaklardir. androidden ustunlugu ne diyorum menu gecisleri stabil diyo aq cahilleri. Bu cahiller androidi sadece samsungda gormusler belliki.
almayın almayı düşünmeyin
not:iphone kullanıyorum bi daha alır mıyım ? bütün dünya sikse beni belki alırım.
Tavsiye ederim!
şunu bilin ki, apple stabilitesi ve pahalı fiyatları ile öne çıkan bir markadır. adamlar bildiğiniz fakirler almasın diyor. bunu da söylüyorlar.

şunlardan emin olun (pozitif):
-güncelleme alacaksınız
-telefonunuz donmayacak
-sistem stabil çalışacak
-güvenlik sorunu yaşamayacaksınız
-nitekim daha sade ve kolay bir kullanım elde edeceksiniz

şunlardan da emin olun (negatif):
-istediğiniz şarkıyı zil sesi yapamayacaksınız
-bluetooth, beacon gibi teknolojileri %90 oranında kullanamayacaksınız
-şarjınız çok az gidecek
-multitasking olayını unutun
-sağını solunu kurcalayıp orgams olamayacaksınız
-"garip" şarj aletlerini kullanmak durumunda kalacaksınız ve bunlardan başka alternatifiniz olmayacak, ve pahalılar.
-telefon çıtkırıldım, üzerine koruyucu mutlaka takın.

peşin edit: buradan sonra başlayacak olan yazılar benim kendi görüşümdür.
--spoiler--
pozitif yönleri negatif yönlerini bastırıyor. hem iphone(6 Plus, 5S) hem android (lg g3 32gb) cihazım var. geliştirici olduğum için ikisini de kullanıyorum. (gündelik hayatta android tercih ediyorum, kendimi daha rahat hissettiğim için)

fakat android, ios'den özellik ve işlevsellik bakımından çok daha önde ve daha gelişmiş bir işletim sistemidir. ancak bu demek değildir ki biri birinden daha iyi.
farklı ekosistemler ve farklı tatlardır.
gidin deneyin. bilen birilerine danışın (özel mesaj kabul ediyorum izlenimlerimi paylaşmak için, bokunu çıkarmayın lütfen). mesela apple store'a gidip sorun diyin ki, bende üst segment bir android telefon var. neden iphone almalıyım? onlar size açıklasın. daha sonra samsung store'a gidip bende iphone var neden android almalıyım diye sorun. sonra karar verin.

iphone kullanıp android'e dönen de, android kullanıp iphone'a dönen de gördüm. ya da ikisinden birini sonradan kullanıp kararını değiştiren de.

yani tamamen olay size kalmış. birisi size şu daha iyi bu daha güzel diyorsa kendi görüşüdür. dediğim gibi ikisi de farklı ekosistem. artılarını eksilerini iyi düşünün. kendinizi en iyi siz tanıyacağınız için kendi kullanımınızı da en iyi siz bilirsiniz.
--spoiler--
öncelikle iphone alacaklara tavsiyeler başlığına almayın yazmıcam. çünkü alayım mı almayım mı diye sorulmamış.
son çıkan serisinden ya da 5 - 5s alınabilir. 4 ve 4s artık alınmaya değmez. iphone 4 güncellemeleri durdu. 4s için ios 8 pek uygun olamayacağını düşünüyorum. benim gibi takıntılı bir insansanız koruyucu kılıf ve ekran koyucu kullanın. sarj olayı canınızı sıkacak kadar az değildir. istediğiniz şarkıyı da zil sesi yapabilirsiniz. yaa amaa bluetooth yok diyenlere siklemez bir şekilde gülün geçin. mail atarsın olur biter. ya da whatsapp denen bi olay var. ayrıca bluetooth için de programlar var.
Pek tavsiye gerektirmez. Zaten kullanımı diğer işletim sistemlerinden basittir.
(bkz: android)
fakir değilseniz alın 24 ay taksitle iphone almayın 3 model çıkıyor 24 ayda amk.
marka ile hava atma telasiniz varsa hic almayin. enayiliktir.
Beklediğiniz hata.
itunes programını kullanma konusunu bir değerlendirin eğer olmazsa almazsınız.
Şarjı çok çabuk bitiyor onun haricinde on numara ama sırf şarj muhabbetinden s5 sahibim ve samsungdan şaşmam.
çıkarken atkı alın. bugün çok soğuk.
5s ön kamerasının 6s ön kamerasından daha iyi olduğunu bilin.

6s ön kamerası affedersiniz hesap makinesi gibi çekiyor.