bugün

(bkz: hz adem)
bilinen ilk insan kalıntıları m.ö 2.binde ele geçmiştir ve Afrikanus adı verilmiştir.
ikinciden bir önceki insandır.
''oh dünya varmış'' sözünü söyleyen ilk kişidir.
ilk insan olma özelliğini bünyesinde barındırdığı için göbek deliğini bünyesinde barındırmayan insan..
sokakta görme ihitimalinin yüksek olduğu canlı türü.
yarattıktan sonra tanrı'nın telif aldığı $ey.
(bkz: protoinsan)
(bkz: cro-magnon)
vaktiyle kocaelispor ve fenerbahçe'de oynayan faruk yiğit için tribünlerin bulduğu bir lakap. fikir tabi ki bursa taraftarlarından çıkmıştır.
ilk insan direk yetişkin bir birey mi olmuştur yoksa ilk insan aynı zamanda ilk bebek miydi? ilk bebekse kim emzirdi? gibi soruları bir tarafa bıraktım ama aklından geçenleri gerçekten çok merak ettiğim insandır ilk insan. ilk sözü "elma ne lan" olmuştur şüphesiz ama aklından geçenler eminim daha karmaşıktır. "bura nere, nere nere, nere ne lan?" neyse... geçersiz bir işlem yürüttüm.
(bkz: ilkel insan)
ademdir. babadır.
(bkz: ilk ihsan)
(bkz: prototip)
erkektir.
afrika'da yaşadığı iddia edilmektedir bilim adamları tarafından.
ilk insanlar bugunun insanları gibi katı bir bedene sahip değillerdi ve üreme bugunkü bilindik cinsel organlarla ve yöntemlerle sağlanmıyordu. onlar insan şeklindeydi amma gelişim düzeyi olarak bugunkü insanın seviyesinde değildiler.

güneş yüzü görmezdiler fakat sağlıklıydılar. çünkü gökyüzü güneş ışınlarının onlara ulaşmasını engelleyecek yoğunlukta bulutlarla kaplıydı. gercek insanın ortaya çıkışı o bulutların dağılıp kozmik ışınların yeryüzüne ulaşmasıyla başladı.

bugun adına telepati, telekinezi denilen çok güçlü psişik özellikleri vardı. yani duyu dışı algılamaları çok güçlüydü. mesela yemek istediklerinde sadece düşünce gücüyle o av hayvanını öldürebilirler, çok uzak mesafedekilerle iletişim kurabilirlerdi.

bunlar mantıkları olmayan, içgüdüleriyle hareket eden, benlikleri oluşmamış, hayvan-insan arası olarak nitelenebilecek otomatlar idi.
inuktur efenim.

http://www.haberbaz.com/h....inuk/563294.0/index.html
yaşı fazla akrabalara makara yapmak amacıyla kullanılan söz öbeği .
herkese göre farklı olan insandır, ilk insan diye 50 bin tane çalışma yapılmış, 50 bin tane resim çizilmiştir falan fıstık.

hepsi de benden yakışıklılar anuna goyim. ama bazısı da maymundan hallice. nasıl bir devinim lan bu? hangisi, nasıl evrim geçirmiş? anlamıyorum.
hakkında birçok teori ortaya atılmış yattığı yerde kemikleri sızlayan insandır.
en mantıklı ve bilimsel din olan eski yunan dinine göre prometheus'tur.
bu insan yüzde yüz diyorum ki mehmet nas kişisidir.
ahiret inancı ve kur'an rehberliğinde ilerleyen insanların inandığı varoluşun ilk adımıdır.
(bkz: ilk ihsan)