bugün

ya pişmanlıkla ya da keyifle sonuçlanan ilk deneyimdir. galiba kimle ya da ne tür bir alkol denediğiniz de önemli.
tadına bakma amacıyla gerçekleşir.
deneyimini tamamladıktan sonra da sözlüğe başlık açılır . afiyet olsun
karıştırırsan içtiklerini, midende bir süre kayıplara karışır.
15 sene önce annemin beni eşek sudan gelinceye kadar dövmesiyle sonuçlanan deneyim. kusmamıştım ama. *
20 yaşında iken Vodka ile. Ben direkt bardağa doldurup içecekken Yanımdaki tecrübeli arkadaşlar vişne suyu ile karıştırıp ikram ettiler. Vişne suyuna acıdım telef oldu. içenler; Nasıl içiyorsunuz şunu resmen zehir gibi acı.
"tadı kötü ama iyi hissettiriyor."

ve devamı gelir...
Deneyimlemediğim deneyim.
Hayal kırıklığı yaşatan deneyimdir. Ilk şarap içmiştim ama tadını falan hiç beğenmedim. O ekşimsi tatları oldum olası sevmem zaten.
ilk 6 yaşında pederin sakladığı rakıyı bulup bir yudum tattım. ilk sarhoş olana kadar içme deneyimim ise 14 yaşındayken 35'lik bir votka alıp yarısını amerikan salatasının yanında içmemdir. tavsiye ederim votka amerikan salatasıyla iyi gider.
hatırlamak istenmeyen deneyimdir.
Daha denemediğim deneyimdir. Özel olmasını istediğimden ötürü tatmadım bile. Ne özeliyse artık amk.
Sevdiğim cerrah bi Abi'm var dı, sohbet arasında,içikikerin tadı nasıl diye sormuştum, tebessüm etti ve sadece "tamam "dedi.

Bir gün aradı." Hadi gel, bi yere gideceğiz" dedi.

O zaman izmir fuar da güzel bir mekan vardı, " şarap evi" diye, içme adabını bilen abiyle orada şarap içmiştim.
2 sene önce yaşadığımdır.1 bardak birayı bile çok temkinli içmiştim. Sonrasında acaba sarhoş mu oldum sorusunu devamlı içimden geçirmiştim.
içenlerin neden içtiğini anlayamadığım ama mezelerin cezbettiği eylemdir.
Heyecanlı bir şekilde deneyip çıta baya yüksek olduğundan beklentiyi karşılamayan yada ağır bir içki içtiyseniz ağızda bok yemiş tadı bırakıp zevkine daha sonra varmak.
Tat koku igrenctir ama cekici gelir bi yudum daha daha derken mide bulanir sonrasi malum yada
(Bkz: bir birayla sarhos olmak)
boğaza parmak sokmayla sonuçlanır.
Onca yıldır hiç içmedim ama ilk defa içmek istedim.
Tavsiyemdir evde için ilk kez icecekseniz . Sonra rezil olmayin.
Adabini bilerek icin kimseyi rahatsiz etmeyin . Sarhossunuz diye her yaptığınız makul görülmez.
ailem yanımdaydı ama güzel falan değildi paso onlara sarmıştım.
açıkçası benim ilk alkol deneyimimde hiçbir sorun çıkmamıştır efendi gibi sarhoş olmuşumdur, ve efendi gibi acımı çekmeye devam etmişimdir, o gün o kadar çok içtim ki anladığım şey; sarhoş olup cingar çıkarmanın psikolojik olduğuydu.
Benim amcam zampara adamdı, antalya'da bikmediği kadın kalmamıştır rahmetlinin. Sene 99 daha küçük çoğum, 5 yaşındayım, rakı çeviriyorlar.
Amcamla dediki gel aslanım sana erkek gibi erkek içkisi vereyim.
Oturdum bacağına rakı içtim. O anasondan ağzımın tadı leş oldu leş.
7 yaşındayım, peder protokolde hatrı sayılır birisi, polis haftası, polis teşkilatı kokteyl veriyor.

Mk bi masa alkollü kokteyl, bi masa alkolsüz. Bende karıştırmışım. Alkollülere abanmışım. Komalık oluyordum nerdeyse.
Lise de yurtta kalırken arkadaşlar almışlardı ilk o zaman denedim güzel gelmişti.sonra bidaha alalim bidaha alalım derken bu günlere geldim iyi icerim laf aramızda.