bugün

validenin dest-i izdivacına gayri mesru yoldan talib olmamı istemiyorsan ikile.
akla gelebilecek her anlamı barındırması bakımından seni ikiye bölerim adlı tehdit çok manidardır.
içlerinden en duygusallarından birisi kalbini kırarım olan cümlelerdir.

(bkz: unbreak my heart)
sen bittin olum akabinde çıkışta bekle.
ben tehdit etmem, yaparım!
+ananın ..mnı çay tabağında gösteririm bak.
vedat özdemiroğlu ndan bir bomba vardı bu hafta ; onun da arkadaşları anlatmış ; dönerci abimizin bir çocuğa 'oğlum, akıllı ol, yoksa seni heyecanlandırırım ' demesi.
duyulduğunda dumur yaratan, insanın gülmesine ya da durup iki üç saniye düşünmesine yol açan tehdit cümleleridir.

- seni karanlıkta bi sikerim, kim olduğumu da söylemem. hayatın boyunca bu paradoksla yaşamak zorunda kalırsın.
(bkz: olum bak valla bak bak!!)
lisede bir arkadaşımın bana sarfettiği ve benim korkmaktan ziyade kahkahlara boguldugum cümledir.
-bana bak, seni bi iterim...
(bkz: sana çaktırırım)
(bkz: sana çaktırtırım)
-kafaderini yüzerim senin!

pazarda dolasirken duydum, bir anne ogluna aynen boyle dedi.."oha" dedim uzaklastim.
-sümsüğüü çaktummu dufara yapuşusun..
+af buyur abi anlamadım?
ekmeğimle oynayan adamın iç organlarıyla oynarım.

(bkz: adanalı)
sen ölmeyi bayılmak mı sanıyorsun?

(bkz: ölmeyi bayılmak sanmak)
-ümüğünü sıkarım.
BiR DE VARLIĞIN FiZiKi BOYUTUNU AŞMIŞ TEHDiTLER VARDIR Ki ŞÖYLE;

ORAYA GELiR RUHUNU SiKERiM.
gelene hosgeldin denilir. Gelene camurla saldirirsan alir o camuru boyle ustune surerler.

(bkz: ben bugun bu gordum)
kastamonu'da oldukça meşhur olan amını eşşeğe davara siktiririmi garipsemişimdir hep.
bir de lise yıllarına bir hocamız fırlamalık yapan bir arkadaşa şunu demişti
seni gaziemir'e çıkarırım alsancak'a doğru domaltır bir sokarım inlemeni atinadan duyarlar! *
ben 10'i üstüne salarım ha!
g.tünü keserim haa!
seni yerim daha sonra ortada sen diye birşey kalmaz. (bkz: hala anlamadım tehdit mi ediyor seviyor mu) *
Bedelini ödeyeceksin.
-bağırsaklarını deşer eline veririm.
(bkz: kasap haydar)
(bkz: ortadan ikiye dikmek)