entry'ler (63)

lazların gerçek dini ortodoksluktur

(bkz: din ile mezhep arasındaki farklar)
(bkz: cahillik)

beyefendi ve potus

Tolga tanış'ın Türkiye-Amerika ilişkilerinin tam 2002 günlük inişli çıkışlı hikâyesini anlattığı kitabı.

nezaket kalın bir duvardır

tolga tanış'ın Suriye'de geçici şehir devletleri adındaki köşe yazısında kullandığı deyim. beyefendi ve potus'un görüşmesinde potus'un takındığı tavra gönderme yapmak için bu deyimi kullanmıştır.

sözlük yazarlarının cebindeki para miktarı

90 öro.
(bkz: anket doldurdum mutluyum)

şahin k nın ünlü sözleri

(bkz: bist du gaval çalmak)

chp nin açılım genel kurulunu terk etmesi

Canlı olarak izleyen varsa hak verecektir, Sayın Baykal'a yanındaki tombul siyasetci telefon uzatıyor. Baykal telefon görüşmesi sonrasında meclisi terk ediyor ve grup başkanvekili vasıtasıyla diğer chp li vekillere aktarıyor ...

(bkz: kim aradı)

dunyanin en uzun adami

25 Ağustos 2009 itibari ile 246,5 cm lik boyuyla bir türktür. Geçtiğimiz ay viyanada yapılan Vienna Recordia 2009 organizasyonunda Guinness yetkilileriyle birlikte yer almıştır. Sultan sahneye çıkarken çalan kürtçe müzik türk izleyicileri rahatsız etmiştir.müziğin avusturyalı organizatorler tarafından seçilmiş olması muhtemeldir.
aynı zamanda dünyanın en büyük eline ve ayağınada sahiptir bu abimiz.
http://www.viennarecordia...70-4117-9991-115475316D1B
(bkz: sultan kösen)
(bkz: Guinness World Records)

nakata

Nietzsche'nin sadece kitaplarını değil hayatınıda okuması gereken yazar.

bahtsiz bedevinin seksi ayisi

Nietzsche'yi anlayan ve sözlerinin çoğunu kliniklerde tedavi altında söylediğini, ve düştüğü ruhsal bunalımları bilen yazar (bkz: yani ben)

pembe kitap bizi bozar

Komünizmden uzak durmak isteyen insan söylemi.*
Komünist Manifesto'nun Pembe kapaklı olan baskısı Türkiye'de "komünist" sözcüğünün kullanımının sakıncalı sayıldığı dönemde ''pembe kitap'' olarak anılmıştır.
(bkz: pembe kitap)

ankara da buluşma noktaları

Güvenparkta ''Türk, öğün, çalış, güven'' yazısındaki türk'ün önü.
(bkz: her sene burada buluşuruz)
(bkz: senede bir gün)

ramazan ayında bara oturup içki içmek

Ülkeme has bir manzaradır.
Az çok türklerle takılan, ramazan ayında bizlerin oruç tuttuğunu bilen bir Alman bile asla böyle birşey yapmaz, hatta yanınızda sigara bile içmez. ama benim güzel ülkemin güzel hödükleri özgür bir ülkedeyiz diyerek gözünün içine baka baka içer, sıçar.
(bkz: bak gene sinirlendim)

tanrı nın zararları

olmayan şeydir.
Din hiç bir zaman insanları sürüleştirmez, bilimden uzaklaştırmaz, bilimsel gelişimi engellemez.
Araştırmayı ve öğrenmeyi öğütleyen, ilim çindede olsa gidip alınız diyen bir peygambere sahip bir din toplumu ancak ileri götürür geri değil.
bunun en büyük kanıtı bir çok buluşun islam coğrafyasında bulunmasdır -çoğu kişinin bilmediği- dünyanın ilk pili bağdatta bulunmuştur ve viyana teknik müzesinde sergilenmektedir ama hiç kimse bilmez tek bildikleri Kömürleştirilmiş iplikten Flamanlarla deneyler yapanın Thomas Alva Edison olduğudur.
ve gene islam coğrafyasında bulunan bir çok buluş eski yunan'a yada roma imparatorluğuna mal edilir. tabiki bir çoğu yalandır.

- 11. yüzyılda ilk katarakt ameliyatını yapan ammar
- Dünyanın döndüğünü ilk bulan bilim adamı beyruni
- Çubuklu güneş saatini bulan ilk bilim adamı Cabir Bin Eflah
- Atom bombası fikrinin ilk mucidi ve kimyanın babası sayılan, Maddenin en Küçük parçası atomun parçalana bileciğini bundan 1200 sene önce söyleyen Cabir Bin Hayyan
- Avrupalılardan 400 yıl önce ilk zooloji ansiklopedisini yazan alim Demiri
- Avrupaya matematiği öğreten islam bilgini Ebu Kamil Şuca
- Galile'den önce sarkacı bulan astronom ibni Yunus
- Osmanlılarda ilk denizaltıyı gerçekleştiren mühendis ibrahim Efendi
ve daha daha niceleri hep bu coğrafyada yetişmiş müslüman alim ve bilim adamlarıdır. ama bilinmez...

thegenius us

Dünyanın en büyük warez sitesidir. illegal herşey resmi release ile aynı tarihte bu sitedede yer alır.
Bir kaç yıldır üye alımı yapılmamaktadır. Admini Articulador adıyla bilinen kendi ripleriylede brezilyada ve dünyada nam yapmış şahıstır. sağlam designer ları vardır. Ayrıca sitede ispanyolca Photoshop dersleri verilmektedir.

geçen haftalarda bir kez daha müdahale edilmiş ve domain değiştirmek zorunda kalmıştır http://www.thegenius.ws/ adresine taşınmıştır ancak son birkaç gündür onada ulaşılamıyor.
(bkz: genç uploaderlar rahatsız)

türklerin boktan espri anlayışı

tanım; boktan falan değildir beğensekte beğenmesekte insanımızın espri anlayışıdır.

ayrıca;
bu cümle (bkz: bu ülkedede yaşanmaz artık) demenin ilk adımıdır. evet bende her fıkraya kahkahalarla gülmüyorum hatta bir çoğunu beğenmiyorum. recep iveik'i zorlada olsa izledim ve herkes gülerken ben sadece bir kere gülümsedim ama bunların hiç biri bizim yani türklerin boktan bir espri anlayışına sahip olduğunu göstermez. veya bakın almanlar, ingilizler süper espriler yapıyor alın işte örnek diyecek bir tane cümle, fıkra vb. getirebilecek varsa buyursun. ki bu saydığım milletler * osuruğa gülen insanlardır.

(bkz: milletini kötüleyerek bir yere varmaya çalışmak)

kosova gibi kürdistan da dayatılır mı

tarih bilgisi olmadığı yazdığı her kelimeden anlaşılan bir şahsın söylemesi muhtemel cümle.
işgal altında olan bir bölgeyle, bir ülke içindeki etnik grup arasındaki farkı anlayamamaktan ileri gelmesi muhtemeldir.

sabah ilk akla gelen şeyler

(bkz: işemek)

atilay erguven

Sadece ''yolsuzluk arttı'' dediği için iftiralarla açığa alınmış ve şu anda Bütün suçlamalardan aklanıp tekrar eski görevine geri gelmiştir. ayrıca;
Sağlık Bakanlığı başmüfettişi Atılay Ergüven in görevden alınması TBMM de soru önergesine konu olmuştur. Adana Milletvekili Hulusi Güvel tarafından verilen ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ ın yanıtlaması istenen önergede başmüfettiş Atılay Ergüven in neden görevden uzaklaştırıldığı sorulmuştur.Sağlık bakanı ise Sağlık Bakanlığı Başmüfettişi Atılay Ergüven mesai saatlerine riayet etmediği gerekçesiyle müfettişlik görevinden uzaklaştırıldığını ve sahte sağlık raporu alarak görevini kötüye kullandığınıda söylemiştir ancak hastane kamera kayıtlarından başmüfettiş Atılay Ergüven in hastaneye giriş çıkışı ve muayene oluş görüntüleri çıkınca bakan mors olmuş ve tükürdüğünü yalamak zorunda kalmıştır.

michael jackson ın evindeki hayalet

Jackson'ın ölümünün ardında albümlerinin satışının patlaması, konser dvdlerinin yok satması durumunu fırsat bilen menajerinin son bombası.
ikinci bomba için (bkz: michael jackson ölmedi saklanıyor)

bilgisayar kapandığı sırada odada oluşan sessizlik

bilgisayarın kapanma sebebi fanın düzgün çalışmadığını geç fark etmeniz ise oturup ağlanası, ağıt yakılası durumdur.