bugün

insanların değişik yönlerini gösteren, hayatta karşılaştıkları olaylar karşısında, espriyle baktığı anları hatırlamaları için açtım.. paylaşılırsa memnun olurum
Veteriner olan ağabeyimin yanındaydım. Bir köylü geldi. Bey bizim at dün gece kaçmış. Gidip gözünü bir çalıya takmış.. Biz melhem yaptık. atın gözüne süreceğiz ama atı tutup zaptedemiyoruz. Atı nasıl tutup melhemi süreceğiz.. Ağabeyim, bir şeyler söylemek için konuşmaya başlayacaktı ki, araya ben girdim: Gencin biri ailesine gelerek, bir kızla evlenmek istediğini söyler.. Kız oldukça hafif bilinen, herkesle düşüp kalkan biridir. ailesi oğullarının böyle bir kızla evlenmesini istemezler. Karşı çıkarlar. ama oğlan ısrarlıdır, bu evlilik olmazsa, intihar edeceğini söyler. çaresiz kızı alırlar. Kız haliyle bozuk çıkar, hiçbir şey olmamış gibi hareketlerine devam eder. Bir gün kız kocasına; Gel , kulağımı del! Oğlanın babası da oradadır: Kızım kızım der sen baba ocağında yapman gerekeni buraya bırakmışsın, burda yapman gerekeni baba evinde yapmışsın!
güncel Önemli Başlıklar