bugün

renklı renklı olanlarınıda bonibon sanan cocuktur..
eşşek cenetine giden çocuk..
(bkz: atın ölümü arpadan olsun)
keçi bokunu zeytin sanan çocuktan daha normal olsa gerek.. * * *
(bkz: bepanthene pastil)
allahtan bişey olmuyo bu zıkkımdan fazla yiyince
yoksa çocuk öldürmek için birebir bi ilaç bu
(bkz: kendimden biliyorum)
bunu sanan bunu da sandı
(bkz: her bıyıklıyı babası sanan çocuk)
oldukça tehlikeli sonuçları vardır.bir örnek verebilirim.
yaklaşık 10 sene önce babam eve oralet almıştı.gel gör ki aynı gün böcek ilacı da almıştı.ikisinin de rengi sarıydı.ben sabah 11 de bir bardak içeyim diye tam hazırladım bir yudum almaya kalktım ki ağzımda garip bir tat oluştu.herhalde o anda yutsaydım eşek cennetini boylamıştım.bu nedenle özellikle mutfakta ilaç tarzı toz ve şurupların bulundurulmaması insan sağlığı açısından çok önemlidir.ecza dolapları ve gereksiz eşyaların veya az kullanılan eşyaların saklandığı dolaplar bu olaylar için birebirdir.
bu folklorik şarkının çıkış noktasındaki dramatik hikayeden sonra ilaç firmaları kutulara "çocuklardan uzak yerlerde muhafaza ediniz" ibaresini eklemişlerdir.amerikan hukuk sistemi dahilinde vuku bulsaydı o çocuğun anası-babası paraya doyardı o ayrı.
Gayet masum duygularla dolaba gidip ortalıkta duran ilaci şeker niyetine yemiş, neden bize ilkokulda öğretilen şarkıda utandırılmış olduğunu anlamadığım çocuk. O yaştaki çocuğu evde bir başına bırakan anne babanın utanması gerekir dedirten olay.
bunlar büyüyünce her entryde kendilerine yazılmış sanarlar. böyle bir ilgi alaka bekleyen çocuklardır.
midesi yıkanacak olan velettir.
kahverengi kan ilaçlarını * kim bırakmış buraya acaba diip ortadan kaldırıp direkt mideye götrümek daha sora çok fazla alındığı için ve demir ilacı olduğu için kahverengi bi şekilde kusunca annenin panik olup babayı taaaaa işyerinden kaldırıp eve getirmesi, baba doktor old. için iki dakkada olayın şipşak çözülüp konuya komşuya gelen gidene geçen gün bizim ufaklık napmnış biliomusunuz die keh keh gülerek anlattığı iğrenç bi durum....
suçlanacak olmayan bir durum çocuk işte yaramazlığın cezasını çekiyordur şimdi.
bir kutu supradyn içen çocuktur.*
üst komşunun kızıyla bir kutu kahverengi pastili bitiren çocuktur, çocukluktur.ölümüne sevmek böyle olsa gerek**
büyükbabanın kalp ilaçlarını bonibon sanıp yutan velettir, o kadar çok üstüne gelinir ki ilerde müthiş bir doktor korkusu olur.
henüz büyümedi.
ilacları yutmasıyla, sonuc olarak kıvrım kıvrım kıvranarak yaptıgından utanması muhtemel cocuk.

(bkz: biz ogretmenden boyle gorduk)
tat alma duygusu gelişmemiş velettir. zira hemen hemen bütün ilaçların tadı berbattır. berbat olmasa bile şeker tadıyla bie alakası yoktur. he derseniz ki çocuk yuttu ilaçları şeker niyetine. o zaman velet salaktır. şeker yeme taktiklerine göre o şeker dişler acıyana kadar kırılır sonra yutulur.
ileride yaptığından utanacaktır.*
daha sonra karnı ağrımış ve uslanmış çocuktur.
(bkz: yemiş bitirmiş akşama sancı başlamış)
En sonunda kıvrım kıvrım kıvranıp yaptığından utandığı söyleniyor. Bize böyle bilgi verildi.
gerizekalı çocuktur efenim. Yıllarca ilkokul bebelerine hikayesi anlatılır. o sebeptendir bizim milletimizin gerizekalılık eğilimi göstermesi.

ulan mal hadi şeker sandın bir tane attın, a be gerizekalı tadı çok mu güzel di yiyon yiyon bitiriyon mal !
Lavabo naftalinini de şeker sanır.
görsel
Yiyip yiyip bitiren ve akşama sancı başlayan çocuktur.