bugün

N'olcak böyle, bizim cenah vergileri ödeyemeyeceği için evleri satacak. Eee?

Arap şeyhleri, mafya babaları alacak evleri.

Bizim adamlar n'apcak, çadırda mı yaşıycaklar?.. ev alamayacak, kira ödeyemiyecek...

Şaka maka, barınma problemi baş gösterecek.
zenginden alıp kendisine verecek paraları robin hood AKP...
Eger uygulanabilirse dogru karar. Boylelikle kiralar sayesinde somuru duzeni kuranlar da bir nebze olsun devlete vergi ile katki saglarlar...
"Kiralar sayesinde sömürü düzeni kuranlar".
Dünya'da kiracıların bu kadar hakka sahip olduğu bir ülke yok. Bir sene kira vermeden bedava oturulabilen bir ülke yok.

Dünya'da metrekare başına en ucuz kira fiyatlarının olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Konut arzı fazlası olan bir ülkeyiz.
Almanya'da yeni inşaat yok. imar vermiyorlar.

Eğer Türkiye'de parasını eve yatıran insanları cezalandırırlarsa kimse ev almaz.

işte o zaman istediğinizi elde edersiniz. inşaatlar azalır, müteahhitler ev yapmaz.bugününüzü mumla ararsınız.
türkiye'de sorun inşaat arzında değil, yeterli ev var. sorun sadece zengin fakir farkı yüksek olduğu için tüm evleri zenginlerin toplamasında.
Üçüncü evin derdi daha büyük desenize.
reyizcim: sen "avrupa ülkelerini rahatlatıcam" diye doldurduğun 15 milyon istilacıyı geri gönder. kira piyasası da düzelir, gıda enflasyon terörü de. sponsorların seni o koltukta tutmazlar ama bari şerefinle gitmiş olursun.
Görende sanki 1.eve vergi ödemiyor sanacak. Sadece emekli olup başka mal varlığı yoksa emlak vergisinden muaf.
ikinci evi olana vergi gelince fahiş araba vergileri azalacak mı dünyada normal satıldığı fiyatlara inecek mi. yıllardır bu millet tonla eşşek yüküyle vergiler ödedi ama yine batık yine bitik yine enflasyon. hep uçucaz kaçıcaz masallarıyla vites büyültüp sonra ülkede gelinen enfaslyon bitmeyen zamlar ülke battı bitti muhabbetleri artık çekilmiyor. madem bu kadar imkana rağmen o kadar yıldır devasa kaynaklar harcayıp bu hale gelecektik bu millet niye sizi seçti. bırakın çekilin düzeltecek birileri gelsin ülkeye tıpa olmayın.
ikiden fazla eve yasak gelmesi lazım. bu dünya zenginlerin istedikleri kadar yer kaplayacakları bir yer olmamalı. bir şehirde en fazla 2 ev kuralı koyulursa büyük oranda barınma sorunu biter.
Kıra alırken iyi. Herkes ödesin gelir getiren malının vergisini.
Hollanda’da ev sahibi ve kıracı vergisi var. Ev sahibinden daha çok vergi alınır. Kıracı biraz daha az öder.
Aynn aynn geliyor.
Hop geldi hatta.
emlak vergisi: belediyenin konut sahiplerinden aldığı vergi. ödüyorum. gününü kaçırırsan ertesi gün %100 ceza biniyor.

kira geliri vergisi: maliyenin kira geliri sahiplerinden aldığı vergi. bunu da ödüyorum. 12 kiranın yaklaşık 2.5'uğunu vergi olarak ödüyorum. bu oran daha düşüktü, tayyip 2018'de yükseltti.

bilmeyen var ki söyleyeyim dedim.
Galiba bu yeni vergi sistemi ev hanımlarını kapsamıyordu diye biliyorum, doğrumuyum çocuklar?