bugün

sanki iyi bir bok yiyormuş gibi iki bardak çay içip midesini haşlamak için saatlerce tüpgaz veya doğalgaz harcayan maldır.

la al bi lipton, at cattle ile haşladığın suyun içine, iç mis gibi. ne o öyle harıl harıl çay demle. hem çay ne ki, köpüklü bi kahve içelim senle gel.
çayı kibrit alevinde demlemeye çalışan maldır. zira çay demlemenin saatler sürmesinin başka bi izahı olamaz.
çay demleyip içerek kimseye bir zararı dokunmayan, normal biridir. üzerine gitmek saçmadır.
saatlerce çay demlendiği sanan yazar söylemi.
bir de bunun, "elleme yavaş yavaş çöksün" diyen malı vardır.
herşey usulüne göre yapılır. çay içiceksen demliycen, sevişirken de elliycen ağa. Sallama çay totoş işidir. bu gençleri anlamıyorum biz diyoruz ip don onlar diyor lipton.
hayattan zevk almasını bilen maldır.
gelenektir. doğduğundan beri ocağın üstünde kısık ateşte demlenen, ev ahalisinin arada bir bardak alıp keyif yaptığı, iki üç saat sonra altı kapanıp, sonra yeniden tazesi demlenen çayı bilenler tarafından yapılır.
canım bi çay çekti var ya..
çay demleme eylemini zevkli bulan, sadece kendini düşünmeyip önce çayı orgazma ulaştırmayı bilen ve bu işi saatlerce * yapabilen üstün performanslı insandır. ayrıca içeri girdiğinizde demliğin kulpunu sıvazlıyor olabilir bu mal.

erzurum' lu ve çay aşığı olarak iki kelam edeyim;

su haşlanmaz, kaynatılır. fermante siyah çaylar için 5 dakika ideal demleme süresidir. suyun kaynama süreci ise tamamen enerji aldığın araçla alakalıdır. bağlı bulunduğun kabilede mumla su haşlıyorsalar * siz soğuk içiniz.

yıllarca buradan açınız, soğuk içiniz, oral yoldan alınız * gibi uyarılara güldük; ama, gerekliymiş.
demleme çayın keyfini bilen maldır.
Demleme çayın keyfini bilmeyen, kişinin sözleridir.
bunu sobanın üstünde yapıyorsa, amenna. nasılolsa haldır haldır yanan bir soba var.

yok eğer ocakta yapıyorsa yazık, bir ton doğalgaz israfı.
sallama çay mı olur. delikanlı adamdır
he götüm he.
(bkz: ben)
durun başlık sıçacağım
Sallama çay sevmeyen insandir .Mallikla alakasi olmayan ,damak tadina onem veren normal insandir , karadenizli olmasi muhtemeldir . (bkz: ben)
bir çay ocağı bulup zıkkımlanması gereken maldır.

O KADAR TÜPE YAZIK LAN.
iki bardak olsa yine iyi. Bir demlik çay tek bardak sonu çöpe gidiyor. Sanırım o mal da ben oluyorum.
ketılı yoktur.
Cayin keyfini bilen kisidir. Demlenince guzel tad verir cay.
daoğalgaz'ın elektrikten ucuz olduğunu bilen yazardır.
hele de sabahın köründe, iş güç kovalamaya başlamadan...
çayı yaşam biçimi olarak görmeyen insan söylemidir.
Bunu diyenin anne ve babası yeterince emek verseymişti tam olurmuştu. Çay muhabbetini bardak sayısı ile eşleştirecek kadar sevimsiz kişi beyanı.