bazı yurdum insanının yaptığı.

http://www.habervaktim.co...273/ikeada_sok_yasak.html
kesinlikle asparagas haber olduğuna inandığım olaydır.
vakit yine az abartmış. daha adam sorar sormaz bjöngena masalarda kafasına vurulup pis müslüman demeye başlasalar belki daha çok tutardı bu haber.
varsa böyle bi olay aslı şudur:
provakatör şakirt: namaz kaçıyor mescid nerede
görevli: mağazamızda mescid yok
pro şak: neden yok müslüman bir ülke burası bıdı bıdı
görevli: bu bir yabancı şirket bu yüzden yok. bizim yapabileceğimiz bir şey yok ancak şikayetinizi ileteceğiz.
pro şak: nasıl olur! burası türkiye! 99 u müslüman!!! kafirler!! (işte madımakta neler diyorlarsa öyle birşeyler düşünün)
ikea da çalışanlar isveçli değil kimse sana ''burası isveç toprağı bayım'' diye bir cümle kurmaz. Yok hani ikea dan bana ne, savunmak gibi olmasın haber komik geldi bana bayım*
bu tarz haberler insanları kışkırtmak içindir. haberin başlığına dikkat ederseniz ikea gıda market deniyor, tamam ikea'da gıda ürünleri de satılıyor ancak ikea aslında mobilya ve ıvır zıvır malzemeler satan dünyaca ünlü zincirdir.
konsolosluklar ve askeri üsler dışında burası şu milletin toprağı dendiğini de böylede ikea'dan öğrenmiş olduk.
demek ki vakit gazetesine göre isveç vizesi de artık ikea'lardan verilecek.
bu tarz haberler insanları kışkırtmak içindir. haberin başlığına dikkat ederseniz ikea gıda market deniyor, tamam ikea'da gıda ürünleri de satılıyor ancak ikea aslında mobilya ve ıvır zıvır malzemeler satan dünyaca ünlü zincirdir.
konsolosluklar ve askeri üsler dışında burası şu milletin toprağı dendiğini de böylede ikea'dan öğrenmiş olduk.
demek ki vakit gazetesine göre isveç vizesi de artık ikea'lardan verilecek.
(bkz: ikea daki namaz yasağına tepki gösteriyoruz)
haber yalandır. daha önce de dediğim gibi forum istanbul/ikea sınırları içinde mescit vardır.
belirli bir zekaya sahip herkesin anlayacağı gibi asparagas haber. (bkz: yurdum inasnımın yurdum haberleri)