iktisadi ve idari bilimler fakultesinde okuyan yuzbinlerce kisinin amacıyla alakali baslik.
A grubu kadrodan atanmaktır.
müfettiş, bankacı, kaymakam ve saire olmaktır.
üniversite bitirmiş olmak.
babasının şirketlerinin başına geçmek.

bankaya girmek.

kendi işini kurmak.

devlete kapağı atmak.

özel sektörde bir işe girmek.
idari hakim olmaktır.
(bkz: bir umuttur yaşatan insanı)
işsiz kalıp kpss yardırmaktır.
buradan ilan ediyorum, iibf'ye giden yakınlarınız varsa yol yakınken dönsünler.
kendi amacı yoktur çünkü oraya isteyerek gelmemiştir. onu sistem oraya itmiştir yada babasının 4 yıllık okul okusun da ne olursa olsun zihniyetinin kurbanı olmuştur nereden mi biliyorum. çünkü onlardan biriyim.
belki de o kadar da karamsar olunmamasi gerekir.
Gözü yükseklerde olmayan, yaşamını küçümseyen kişinin amacıdır.
hiç anlayamadığım amaçtır.

tek şansı kpss ve memurluktur.
işletecektir o işletme okuyanlar var ya hayatınızda görüp görebileceğiniz en uyanık dolandırıcı tiplerdir bu iş için diploma alıyorlar zaten .
küçüklükten kalma sekreter fantezisi yüzünden okumuş olabilir.
Belki müfettiş olacaklardır.
(bkz: yok ki)

can sıkıntısı olabilir.
mecburiyetten olabilirdir.

iibf demişken bizim okulun erkekleri geldi aklıma.
iibf nin önünden ayrılmazlardı.ahaha. komikler.
Maksat üniversite okumadım dememek içindir.
Aralarında enflasyonun ne demek oldugunu bilmeyen işletme ögrencilerini barındıran egitim yuvası. Aslında verilen eğitimi küçümsemek yanlış, gelen ögrenci potansiyeli boktan okul ne yapsın dedirtir.
bir amacı yoktur. zaten bir amacı, hayali olmadığı için o bölümdedir. puanı çok kötü olduğundan iibf'yi tercih etmek zorunda kalmıştır.
(bkz: ) yok ki kız düşürmek olabilir.
realpolitik123 hariç.
Üniversite kazanma güdüsü.
Başlık altındaki her mesajın eksilenmesi ne kadar çok iibf li olduğunu gözler önüner seriyor. Nitekim genel olarak boş bi fakülte. Ama sermayeniz vardır işletme konusunda bilgili olayım falan diyorsanız öyle okunabilir. Gerisi fos. Atanması falan imkansıza yakın derecede sıkıntılı.
Matemetikten kaçmaktır.