1. 1.
  Kanadalı bilim adamları'nın* yaptığı son araştırmalara göre "8" saaten "7" saate düşmüş uykudur. aynı bilim adamları bu saatten* az ya da fazla uyumanın şişmanlığa sebep olduğunu ortaya koymuş.

  (bkz: bilgi içerikli entry)

  http://www.realage.com.tr...ehaberdetay.asp?hid=26260
  ... minik mavi balina
 2. 2.
  doğal yollarla uyanana kadar geçen süredir, kişiden kişiye ve günden güne değişir.
  1 ... pitho
 3. 3.
  kişiden kişiye degişmesine karşın minumum 4.30 saat ile maksimum 8 saat olması gereken uykudur.

  türk'ün idealleri hep farklı olmuştur.
  ... lifeb
 4. 4.
  konunun uzmanı bütün doktorlar en az 7 saat diyorlar, hatta 7 saate kendimizi alıştırmamızı salık veriyorlar, ne eksik ne fazla.

  bu teşhis, 4 saatlik uykunun bir insana yettiği gerçeğinin aslında kendini kandırmak ve düzensiz bir hayat sahibi olduğu gerçeğini, örtbas etmek için, güzel bir bahane olduğunu kanıtlıyor.

  olum var ya, çok pis sorunlar çıkacak yaşlandıkça, biliyorum...
  ... saipsiz
 5. 5.
  şehirlerde 5-6 saat, açık hava da 4-5 saat yeterlidir.
  ... en zayif halka
 6. 6.
  çok fazlı uyku'nun* yer almadığı başlık...

  incelenmesinde yarar vardır. bazı meslek grupları ve sınav dönemi öğrencileri için uygulanması zor fakat inanılmaz yararlı uyku biçimidir.
  ... winniethecrusher
 7. 7.
  uzmanlar tarafından 7 saat olduğu bununla birlikte en ideal uyku zamanınında gece 23.00 ile sabah 06.00 arası olduğu söylenmektedir.
  ... felix
 8. 7.
  bugünlerde ideali bulmakta zorluk çektiğim durum. sanırım kendimi 7 veya 8 saate ayarlamam gerekiyor ama bunun için her gün 12-1 arası yatıp 8-9 arası kalkmam lazım. teorikte zor değil gibi ama pratikte biraz sorunlu.
  ... prospektusbilgileri
 9. 8.
  eğer yattıktan sonra deliksiz bir şekilde uyuyup kendi kendinize dinlenmiş bir şekilde uyanabiliyorsanız o ideal uykudur. süresi zaten kısa olan uyku bir de sürekli bölününce ziyan olur. hiç uyumamış gibi kalkarsınız yataktan. deliksiz uykunuzun kıymetini bilin, süresi filan önemli değildir.
  1 ... rhapsody in august
 10. 9.
  büyük ihtimalle seneye altı saate düşecektir. bu böyle azalarak biter.
  1 ... noraliya