bugün

Eğer makul içildiyse, tatlı uyumanıza sebebiyet verir. Fakat fazla kaçırıldıysa, bütün gün üstünüzde bir yorgunluk olur. ''ulan keşke içmeseydim bu kadar ya'' gibi şikayet cümleleri kurarsınız. Bir daha o kadar içmicem der, 2 metre ötede duran telefonun çalmasıyla ''acaba kalksam mı ya'' gibi çelişkilere düşersiniz. Bir daha içmicem gibi yalanlar söylesenizde, 1 hafta sonra aynı şikayeti yine dile getirirsiniz.
keşke içmeyseydik denilen gün.
(bkz: o son dubleyı ıcmeyecektım)
kafanızın içinde bir yandan beyninizi kemirirken bir yandan tiz çığlıklar atan kunduzlar olduğunu düşünmenize sebep olan durum...en iyisi ılık suya biraz limon katıp mideye indirmek hemen sonrasında yorganı başınıza çekerek uyumaya devam etmekdir...
her defasında 'bi daha içmicem yaa' dediğim gündür.*
-kafam çatlıyor anına koyum yaa...bi daha içeni sksinler...tovbe, tovbeler tovbesi

bikaç gün sonra

+lan pezevenk hani bi daha içmemeye tövbeliydin sen
-abi akşamdan kalmaydım ben o gün ya, ne dediğimi biliyo muydum sanki?
beynin solunda sürekli ağrı ve öğleden sonra azalan mantıksız cümlelerle geçen zaman.
ağızda bira ya da rakının tadı vardır hep. gitmez gün boyunca. bi de pis gelir.

akşam içerken iyidi anına koyiim.
önceki gece sarhoş olup merdivenden yuvarlanmanız sonucunda sakat olarak morluklar içerisinde geçebilecek sızım sızım gün. * * *
ingilizcede take a hangover olarak adlandırılabilir..
ne içildiğine ve ne kadar içildiğine göre pişmanlık ve baş ağrısı oranın değişeceği gündür.

(bkz: bin kere tövbe etsende gel)
bu koca günü, kafanızın içinde sevişen filleri dinlemekle geçireceksiniz demektir. * * * *
nasıl desem insanı yaşamı zehir eden, böyle yediğinden zevk aldırmayan, su bile içtiğinde zehir gibi gelen, başının döndüğü, beyninde yıldızların uçuştuğu "ya şöyleee 48 saat yatsam uyusam kafayı vurupta kendime gelsem" diye sayıklayacağın ve muhtemelen her defasında "bir daha bu kadar içmiycem, tövbe..." deyip, tövbeni çoğu zaman bozacağına işaret gündür bu gün...
sarhoş olana kadar içildiğini farzedersek, bira vb. içkiler içilmişse eğer çekilen türlü işkence yanında "bir daha asla" türü yeminler edilir; gün zaten heba olmuştur ne yapsanız hayır gelmez.ama yok tekila türü temiz bir içkiyle sarhoş olmuşsanız önceki akşamdan kalan baş ağrısı falan değil sadece geçirdiğiniz güzel zamandır.*
çivi çiviyi söker mantığının devreye girmesiyle iki duble rakı atılırsa çok iyi gelir bu günlerde.
(bkz: bi daha icmiycem)
ne kadar içildiğine bağlı olarak yaşanacakların değişebileceği, ceşit ceşit olabilceği gündür. **
eğer rakı ictiyseniz sabah kesinlikle su içmeyin geri sarhoş ediyor adamı.
"akşamdan kalınan gundür"
ne uydursam da patrondan izin alsam eve gidip yatsam diye düşünülen gündür.*
an itibariyla yaşadıgım gündür. mamafi az içtigim için pek birşey olmamaktadır ancak çok içilmiş olsaydı bu saatlerde hala başım dönüyor sürekli su içiyor halde olabilirdim. demekki neymiş az içilecekmiş. *
eğer o sonraki gün işe gidilecekse iğrenç olan durum. bi şekilde rapor alabilir miyim acaba dedirten durum.. ne kadar içtiğinizle doğru orantılı algılama sorunu.. mide ağrısı.. * * *
içki içilmemiş günden daha kötü olmayan gündür.
içki yoğunluğu ile doğru orantılı olan alkol alma miktarına göre değişken olan durumdur. eğer bir yada iki bira içmişseniz sadece ağzınız kurur* lakin bir ufak devirmişseniz kafayı duvara sürtmekten başka çözüm yolu yoktur*.
(bkz: alka seltzer)
empati kurmaktan uzak bir çıt sesini bile kaldıramayacak durumda olmanızın sebebidir. bir daha o kadar çok içilmeyeceğine dair sözler verilsede... nafile...