bugün

'istanbul'a en yakın ama istanbul'un gürültüsüne en uzak, en cıncık denizli, en zirzopu az, en tali yollu, en yeşil ile mavinin agananigileştiği yer neresidir?" diye sorarsa birisi bir gün bana; ona ibrice limanı ve arkadaşları derim. ve "Böylesine uzatık bir stilde soru sorduğuna göre ilginç bir şahısmışsın sen, 'gel tanışalım önce ben kısaca n.c. !'" diye de eklerim.

"Dostum ibrice limanı ve arkadaşları dedin ama arkadaşları kim o ola ki, açıklamadan gidiyosun!" diye sitemde bulunanlar, sakin gelin, güzelsiniz. patron çağırdı da ona baktım. işte geldim burdayım, ben bu işte kalfayım. Ne diyoduk? ibrice limanı ve arkadaşları...

Arkadaşlardan biri ibrice yolu üzerindeki, 'yaşasın yemek yemek' mottolu değirmen kamping'tir. Diğerleri ise limanın hemen yakınındaki daracık toprak yolun sizi götüreceği yerlerde karşınıza çıkacak birbirinden sevecenpatik sürprizlerdir.

"Ama arkadaşlar sürprizlidir."
istanbul'dan resmen uzaklaşılabilen bir yer.

minare bekle, hazır olunca geleceğim.

cennetin kapısı zeytinli ekmekmiş bilader.
bence dalış yapılacak güzel yerlerden biri. şimdi uçak da batırmışlar, daha da ünlenir. reklamların artması ve turizme bunun gösterilmesi gerek.