bugün

2021 dünya artistik jimnastik şampiyonası halka aleti elemelerindeki 14.766 puanlık performansıyla 3. olup finale kalmıştır. 23 ekimde madalya için yarışacak.
2021 tokyo olimpiyatlarında halka aletindeki madalya umudumuz. elemelerde 4. olarak ilk 8 e adını yazdırdı.
Rakipleri güçlü. Yunan petrounias son olimpiyat şampiyonu, brezilyalı zanetti son olimpiyat 2.si , rus ablyazin son olimpiyat 3.sü.

görsel
Türk asker, siyasetçi ve iş insanı.

1898 tarihinde girdiği Harp Okulu'nu 1901 yılında bitirdi. Önce 5. Ordu'ya 1904 tarihinde de 3. Ordu'ya atandı. Meşrutiyetten önce ittihat ve Terakki Cemiyeti'ne katıldı. ittihat ve Terakki Cemiyeti hakkında araştırma yapan Manastır Polis Müfettişi Hüseyin Sami Bey ile yaşanan çatışmada yaralanan sağ eli tedavi edilemediğinden dolayı çolak (sakat) kaldı. 1912 yılında Balkan Savaşları esnasında çete çatışmalarında bulunan ibrahim Bey, 1914 yılında Binbaşı rütbesine terfi ederek 177. Alay Geçici Köprülü Müfrezesi komutanlığına atandı. Bulgaristan'da üstlenen bu birlik ile I. Dünya Savaşı'nda Makedonya'da faaliyet gösterdi. Mütareke döneminde kısa süreliğine tutuklandı. Sonrasında istanbul'da Bekirağa Bölüğü'nde tutuklu bulunan Halil Kut ve Talat Muşkara'nın kaçırılmasını yönetti. Millî Mücadele başlayınca Anadolu'ya geçti. Türk Kurtuluş Savaşı'nın başlarında II. Kuva-yı Seyyare komutanlığı yaparken çıkan Düzce ve Yozgat ayaklanmaları ve Aynacıoğulları Ayaklanması'nın bastırılmasında görev aldı. Çerkez Ethem isyanından sonra komutanı olduğu Kuva-yı Seyyare 3. Süvari Tümeni'ne dönüştürülerek komutanlığına atandı ve tümeni ile II. inönü Savaşları'na katıldı. Daha sonrasında da Sakarya Meydan Muharebesi ve Büyük Taarruz'una katıldı. 14 Aralık 1923 tarihinde Miralay (Albay) rütbesindeyken emekliye ayrıldı.

Türk Kurtuluş Savaşı'nda gösterdiği üstün hizmetlerden dolayı Kırmızı şeritli istiklâl Madalyası ile taltif edildi. TBMM II. Dönem Ertuğrul, daha sonra III., IV., ve V. Dönem Bilecik milletvekili seçildi. 1924 yılında kurucu ortağı olduğu ve sonra 1926 yılında tamamen sahip olduğu Bozüyük Kereste Fabrikası işletmeciliği yaptı. 1944 yılında istanbul'da vefat etti ve Zincirlikuyu mezarlığına defnedildi. Cenazesi 1989 yılında Ankara'da Devlet Mezarlığı'na nakledildi. Oğlu Ertuğrul Çolak 1919 yılında istanbul'da doğdu ve Demokrat Parti'den XI. dönem Bilecik milletvekili seçildi.

kaynak: wikipedia.org
iddiaları kabul etmiş ve intihar etmiştir.

https://odatv4.com/ibrahi...i-iddiasi-11122020_m.html
Adı taciz iddialarına karısmış ve intihar etmiş yazarmış. Son paylaşımı:

“Kendimi böyle bir sona hazırlamamıştım. iyi bir insan olmaktı dileğim, başaramadım. Saatlerce, günlerce yazabilirim ancak bu hiçbir şeyi geri getirmez. Ben, şu saatten sonra eşimin, evlatlarımın, dostlarımın yüzüne bakamam. Kimse tamamıyla suçlu değildir lakin başkalarına söylediğim, 'kendimize yakışanı yapalım' düsturunu kendim için tutamamış olmama gerçek bir pişmanlığım var. Beni seven, beni gözeten tüm dostlarıma, hassaten kahrımı çeken eşime ve evlatlarıma hayırla kalın diyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Taciz iddiasında bulunan LeylaSalinger' isimli kullanıcı ibrahim colak'in helallik mesajina "inanılmaz bir arsızlık seviyesi bu tebrikler. Helallik nedir? Gencecik kadınlara erotik mesajlar gönderip onları travmatize etmenizin karşılığı hellallik mi?" diye yazmıştı. Daha sonra bu paylaşımını silen kullanıcı hesabını tamamen kapatmıştı.
intihar eden ''tacizci'' olduğu iddia edilen bir yazar. taciz hakkında detay bilmiyorum.
ihtiyar kitabevinin sahibiymiş taciz suçlamaları sonucunda bu tweetleri atmış ve yaşamına son verdi iddiaları yayılmıştır.
görsel
Ülkemize cimnastik dalında tarihin ilk altın madalyasını kazandırmış aslan. Senin duruşuna kurban!

görsel
görsel
çok kral hareketler çıkarmış. helal olsun. https://twitter.com/TOHM2.../1183077813269733381?s=20

görsel
'cimnastikte dünya şampiyonluğuna ulaşan ilk Türk sporcu' oldu. bravo. büyük başarı. helal olsun.
Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda halka aletinde altın madalya kazanmış milli sporcu.
görsel
Biz ancak kendi kalbimize yeniliriz dedi ve orada başladı herşey.
T. Bir yazar aynı zamanda şair.
The çolak hareketini literatüre geçirmiş sporcu. Evet.
Avustralya'daki Dünya Jimnastik Kupasında yaptığı hareket kendi ismiyle literatüre geçen milli sporcu.
https://youtu.be/qHzLADsZXw4
izmir şavkar spor kulübünün milli cimnastikçisidir. Henüz genç olmasına rağmen gelecek vadeden kaliteli bir sporcudur.