1. 1.
  "adana'nın merkez seyhan ilçesine bağlı hürriyet mahallesi'nde metro mevkinde görgü tanıklarının polisin akrep tipi bir zırhlı araçtan attığını aktardığı ses bombası olduğu belirtilen bir cisim 15 yaşındaki ibrahim aras isimli çocuğun ölümüne yol açtı. zırhlı araçtan atıldığı belirtilen cismin kafasına isabet ettiği mardin doğumlu olduğu öğrenilen aras, olay yerinde hayatını kaybetti. aras'ın hayatını kaybetmesinin ardından polislerin içerisinde bulunduğu zırhlı aracın hızla olay yerinden uzaklaştığı belirtildi. çevredeki yurttaşlar ise aras'ın cenazesinin başına geldiklerinde kafasının büyük bir bölümünün koptuğunu gördü.

  yaşanan şok hali devam ederken, kısa bir süre sonra yanlarında ambulans aracıyla bölgeye gelen polisler aras'în cenazesini bölgeden kaçırmak istedi. cenazeyi kaçırmak isteyen polise cenazenin başında bekleyen yurttaşların gösterdiği tepki üzerinde polis bölgeyi terk etmek zorunda kaldı.

  aras'ın cenazesinin hemen yanı başında yurttaşlarca aras'a isabet ettiği belirtilen ses bombası olduğu kaydedilen cisim yer aldığı görüldü.

  polisin cenazeyi kaçırmak istemesi olayından kısa bir süre sonra olay yerine gelen bdp'li yöneticiler, emniyet amirleri ile bir görüşme gerçekleştirdi. cenazeyi almak isteyen emniyet amirlerine bdp'li yöneticiler, savcı olay yerine gelip, inceleme yapmadan cenazeyi teslim etmeyeceklerini söyledi. aras'ın cenazesi hala yaşamını yitirdiği noktada yerde duruyor. yurttaşlar savcı gelmeyene kadar cenazeyi yerden kaldırmayacaklarını ifade ediyor.

  emniyet amirleri ile görüşen bdp'li yöneticilerden alınan bilgilere göre ise emniyet amirleri 'aras'ın ölümü ile bir ilgilerinin olmadığını, mahallede öncesinde yaşanan bir gösteriye müdahale edildiğini, aras'ın ise polise elindeki cismi atmak isterken hayatını kaybettiği" iddiasında bulundu.

  polisin gösteriye müdahale edildiği yönündeki iddiası mahalleli tarafından yalanlandı. çevredeki görgü tanıklarından edinilen bilgilere göre olay öncesinde mahallede herhangi bir olay yada gösteri yaşanmadı

  aras'ın polisin attığı ses bombası olduğu belirtilen cisim sonucu hayatını kaybettiğinin duyulması mahallede infiale yol açtı. yüzlerce yurttaş, aras'ın yaşamını yitirmesinde duydukları öfke ile cenazeyi almak üzere olay yerine yakın bir noktada bulunan polisin üzerine yürüdü. bunun üzerine polisler tarafından yurttaşların üzerine de gaz bombası sıkılmaya başlandı. başlayan çatışmalar her geçen an sayısı kalabalıklaşan yurttaşlarla giderek büyüyor.''
  2 ... rastgelen
 2. 2.
  Katil devletin katlettiği evlat. 15 yaş lan siz nasıl kötüsünüz; bir çocuğun başını okşamamış kadar kòtüsünüz.
  2 ... otekilestiremediklerinizdenim
 3. 3.
  (uyarı:+18)

  https://pbs.twimg.com/media/BqL30POCcAAg7pI.jpg

  ses bombası böyle bir şey yapabiliyor muymuş ya, korkunç.
  -1 ... kornisten kovulan perde ruleti
 4. 4.
  Bir çocuğu daha katlettiler. Kamu güvenliği bahanesi altında bir çocuğu daha paramparça ettiler. Yeni şafak gazetesinin bu rezalet hakkında yaptığı daha rezil haberi de unutmayın.
  ibrahim aras
  1 ... natureline
 5. 5.
  Protestolarda ölen son çocuk. Türkiye de ne zaman bahar olacak çocukların sadece oynarken dizinin kanadığı? http://m.radikal.com.tr/t...da_bir_cocuk_oldu-1197263
  1 ... komik olmayan komedyen
 6. 6.
  Adana'da omrunun baharinda katledilen bir cocuk daha! Yeter ulan bu kacinci? Vicdaninizi sikim.

  Midesi bulanabilecek olanlar, hamile olanlar ya da kaldiramayacak olanlar sebebiyle goruntu paylasmiyorum. Boyle bi durumu soz konusu olan yazar arkadaslar yazinin devamini okumasinlar lutfen.

  Fotografta, yerde korpe bir cocuk bedeni, o bedenin etrafinda kan golu ve kafatasi ile beyin parcalari etrafa sacilmis durumda...!

  Vicdaninizi bir kez daha sikim.
  1 ... umutsuzvaka
 7. 7.
  daha dün lice'de bayrağı indireni vurmadı diye güvenlik güçlerini eleştirenlerin sahip çıktığı çocuk(!).

  demek ki devlet bayrağı indireni de vursaydı o da çocuk olacaktı şimdi.

  ölüm istemiyoruz tabi ki. ama şu bilinmelidir ki bu ölen çocukların katili devlet değil, çocuklarına sahip çıkmayan ebeveynleridir.
  4 -5 ... protest sanayici
 8. 8.
  Devletin öldürdüğü son çocuk (img:#645255)
  ... komik olmayan komedyen
 9. 9.
  amına kodumun ülkesinde sıradanlaşmış bir hale gelen olayın ceremesini çeken çocuk. biz neden yaşıyoruz ki türkiye denen böyle saçma bir yerde acaba. devlet yasal mermisiyle 15 yaşındaki çocuğu öldürüyorsa ve biz bunları izliyorsak zaten baştaki diktatörlüğünü kanıtlamış demektir. allah rahmet etsin, müsebbibleri cehenneme gitsin umarım.
  -1 ... hiphopispeace
 10. 10.
  Sadece bir çocuk, kanlı resimlerini paylaşanlara denilecek laf yok.
  ... tyene sand