bugün

öncelikle: (bkz: ibb veri incelemesine yürütmeyi durdurma kararı)

akp'lilerin neden istanbul'u teslim etmek istemediklerinin en somut örneklerinden biri.

13 milyon lira.
hatta 13 milyon 400 bin lira.

eski parayla(tayyip erdoğan'ın söylemiyle) 13 trilyon lira.

bu para ne için harcanmış?
bir web sitesi yapmak için.

detaylar şurada;
görsel

şimdi, web sitesi yapımı ihalesini alan firma: istanbul Dijital Medya Ticaret A.Ş.
görsel
görsel

şirketin yönetim kurulu başkanı: çağatay kalkancı.
çağatay kalkancı aynı zamanda ibb genel sekreter yardımcısı ve başakşehirspor başkanvekili.
görsel

ihaleye tek giren firma da bu firma.
firma tek başına katıldığı ihaleyi alıyor haliyle.

şimdi firma web sitesini yapıyor ve faturayı kesiyor.
fatura şu;
görsel

fatura tarihine dikkat edelim: 17 nisan 2019.
yani imamoğlu'nun mazbatayı aldığı tarih.

giderayak son bir vole patlatmışlar millete...

daha detaylı okumak için kaynak:
https://www.yenicaggazete...yonluk-soygun-51639yy.htm

hayır anlamadığım, tanzim satış sıralarında bekleyenler bu tip rezillikler karşısında ne düşünüyor?
kılıçdar mı yaptı bunu şimdi?
giden paralar nereye gidiyor. 81 milyonun emekleri birileri tarafından bölüşülürken akp'ye oy verenler bundan hiç rahatsızlık duymuyor mu?

başakşehirspor ile ilgili soner yalçın yazısını da okuyun;
https://www.sozcu.com.tr/...in-futbol-duzeni-1666125/
Başakşehir kulübüne nasıl para akıtıldığını gözler önüne koyan vurgun.

Ortamlarda Allah dersin, islam dersin, müslümanım dersin...
bitmek bilmeyen dinci hırsızlıkları serisi.
Yav arkadaş hala saçma sapan sorular soruyorsunuz. Neymiş tanzim sırasında bekkeyenler bu konuda ne düşünüyormuş... ulan adamlar düşünebilse ülke zaten bu halde olmaz. Ne internet sitesinin ne olduğunu ne de 13 milyon lirayı idrak edebilecek bir kafaya sahip değiller. Akp seçmeni düşünerek yada mantık yürüterek karar vermiyor, salt iç güdü ve duyguları ile hareketet ediyorlar. Akşama kadar ibb de ki pislikleri anlatıp götünüzü de yırtsanız bir şey değiştiremezsiniz. Çünkü devleti soyanlar tanzim sırasında bekleyenler gibi onlar gibi düşünüyor ve onlar gibi davranıyorlar. Oylar da onlara gidiyor elbette.
Paraya bak amk vurgun çok büyük yigen ben büyük resmi gördüm.
işte bunlar hep beka.
okumayın, yalan haber.

evet.
Bu ne lan! Yuh diyorum size yuh ulan yuh!!!
Hırsız var diye bağırmak istiyorum sayın sözlük.
Avazım çıktığı kadar bağırmak istiyorum, böyle yolsuzluk böyle şerefsizlik olmaz, ve bu şerefsizler hala ibb'de ise derhal hapse postalanmalarını istiyorum!
oha..

ak parti ye bak sen..

nasıl fakirleştiğimiz ortada.
Hakkını yememek lazım. Belkide site sorunsuz çalışsın, reklamı olsun diye google dan daşşaklı bir hisse senedi alımı vardır, buda fiata dahildir?
Yoksa akp liler alınları secdeye deyen insanlardır, üçkağıtçılık yaptıkları görülmüş şey değildir.
Acaba bill Gates in kendine mi yaptırdılar? O yüzden mi fiat böyle şişti?
16 milyon tl'ye başakşehirspor'u satan ibb'nin neredeyse aynı paraya internet sitesi yaptırması.

beyler adam sikiyorlar.
vay aq ne paralar var lan. sen de 2000 tl'ye bir ay boyunca tırmala dur.
eski para zannedip 13 liraya yaptırdıklarını zannedip kandırılmışlardır belki.
Akp'yi savunanların bile inanamadığı vurgun. Daha inanamayacağınız neler var bir bilsen.

görsel
Tengir budun ile arena programina hoşgeldiniz.

Yine patlatmissin tengircigim...
31 marttan sonra yapılan her şey hukuksuz diye biliyorum ama?
türkiye'de yaşayan her grafiker bilir ki bu siteye 2 bin tl istemek çoktur. içine sitenin güvenliğini katsan 4 bin tl yoktur masrafı.

http://www.ibb.istanbul

site çok basit bir site. kim bilir hangi yandaşa yaptırdılar ve parayı kimler cebe attı.
imamoğlu'na mazbatanın geç verilmesinin sebebi imamoğlu'nun dediği "1 nisan'da ofisleri boşalttılar, dosyaları kaçırdılar" söyleminin söylediği gerçektir. bu tür yolsuzlukları örtmek için "imamoğlu görmeden odaları boşaltalım" demişlerdir.
imamoğlu'nun bunu yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunduğu skandal olay!!.

"eski ibb genel sekreter yardımcısı, ihale ve harcama yetkilisi adil karaismailoğlu, eski bilgi işlem daire başkanı selim karabulut, eski bilgi işlem müdürü esma dilek, eski bilgi işlem müdür yardımcısı ve kontrol teşkilatı üyesi şebahatin çağlar, kabul komisyonu üyeleri mühendis bilal keserci, hüseyin görgülü ve ilkay ebru saykal.”

hakkında suç duyurusunda bulunulan medya a.ş. görevlileri şunlar:

“eski genel müdür abdurrahman tığ, eski ticaret müdürü ulvi güneş, eski mali işler müdürü ilknur taşdelen, eski yayınlar müdürü mustafa güngör, eski bilgi teknolojileri şefi muhammet enez çilhoroz.”

alt yüklenici şirketler:

“infoloji teknoloji ve inovasyon a.ş., bilge adam bilgisayar ve eğitim hizmetleri a.ş., beyaz bilgisayar danışmanlık, mes creative teknoloji, netix bilişim teknolojileri, ala proje yazılım, mos bilişim danışmanlık, letven ventures teknoloji, berat bilişim tanıtım yetkilileri."

https://www.sozcu.com.tr/...i-acmaya-basladi-6156518/
yaptıkları siteyi wordpresste beleşe yaparım.
bu akepe'yi değil türkiye'den dünya'dan silip atmak gerekli. varlıkları ayrı zarar yoklukları ayrı.
- 20 bin TL’ye yapılır bu iş...
- ne 20 bini şaka mı yapıyorsun?
- 19 olsun abi canın sağolsun.
- 13 milyon tl’lik fatura keseceğiz, sen 50 bin TL alıp susacaksın.
- harbi mi abi? Dedem de akpliydi benim...
ben eski şirketime yaptırmıştım 1.5 sene falan oluyor.. epey de canlı bir siteydi..

Sanırsam 7-8 bin tl gibi bir ücret + mailler için kişi başı 3 dolar ödediydik mk.