bugün

Bir gecede tüm karılarını ziyaret edip cima ettiğine dair hadisler var ümmetin senle gurur duyuyor muhammet.
şüphesiz ki ibret doludur.
Hz. Muhammed (s.a.v.)’in çok evlenme sebebi, kesinlikle dünya zevki değildir; bunun kabul edilmesi için şu delillerin sıralanması yeterli olacaktır:
*Mekke’nin en asil, en yakışıklı ve en güvenilir gençlerinden olan Hz. Muhammed (s.a.v.), isteseydi ilk evliliğini kendinden genç ve çok güzel olan bir hanımla yapabilirdi. Hâlbuki o, ilk evliliğini kendinden on beş yaş büyük olan ve daha önce başından iki evlilik geçen Hz. Hatice ile yapmıştır.
*Gene Hz. Muhammed (s.a.v.), isteseydi yirmi beş yıl boyunca sadece Hz Hatice ile evli kalmaz, başka evlilikler de yapabilirdi; ancak o, ilk eşi vefat edinceye kadar başka biriyle evlenmemiş, elli yaşına kadar sadece Hz. Hatice ile evli kalmıştır.
(bkz: içlerinden ayşe olanı 8 yaşındadır)
din derslerinde bir tanesi tanıtılır.
eş sayılmadıkları için, bu rakamın dışında kalan çok sayıda cariyede vardır. AHZAB-50'de söylendiği üzere bütün yol arkadaşları ve kuzenleride kendisine helal kılınmıştır. bu işin savunulacak veya savunulmayacak yanı yok. bu iş haram mı değil mi. kendisine haram olmadığına, dinen bi engel bulunmadığına göre no problemo.

edit: yalnız şunu görüyorumki din kardeşlerimin hiç bi soruya cevap verememesi anca boş boş sözler sarfetmesi, soruyu sorana ergen ateist demesi beni üzüyor.
doğruysa, baya harem kurmuştur. çok bilen varsa bilgilerini ağzını bozmadan da anlatabilir.
maşallahtır.

sonra neden erkeklerin ömrü kısa.
hala tartışılandır. şimdi yok ama ilişkiye girmemiş falan diyenlere kıçımın sol lobuyla gülüyorum onuda belirteyim. bazen bazı gerçeklerin kabul edilmesi gerekir fazla kasmayın yani.
gercekten garip bir durum degilmi bu kadar karisi olmasi sayin musluman kardeslerim. biraz inancinizi sorgulayin.
bir çeşit "himaye altına alma şekliymiş" efendim. lan kargalar güler be! muhammed kadın için kabile basmış katliam yapmış adam ne himayesi? zeyd'in karısını da mı himaye etmek için kocasından boşatmış?

(bkz: beni kurayza kabilesi)
En az 10 kadınla beraber olduğunun göstergesidir. Ama kendi dininde evlenmeden insanların birbiri ile yatması haramdır. Tam olarak çöl zihniyetinde olduğu gibi.

11 eşe sahip olması zeki olmadığını da göstermez.
kemalcilere dert olmuş durum. hadi diyelim doğru, ulan atayist madem inanmıyosun niye bu kadar kafanı kurcalıyo bu din senin ha? bu din sülalelerine nasıl koyduysa hala inliyolar acıdan.
Peygamber efendimiz butun esleriyle es hayati yasamamistir. Efendimizin eslerinim bazilari savasta esleri ölen kadinlardir bazilari sirf peygamberimizin nikahuna girmek icin evlenmistir. Efendimiz once Hatice annemizle evlenmistir o vefat edince Aise annemizle evlenmistir ve hicbir zaman hasa nefsine yenik dustugu icin bu evlilikleri yapmamistir. Ayrica Efendimize dil uzatmak gibi beyinsizlere dicek bisey bulamiyorum. O mubarek insan ummeti icin 14 asir oncesinde goz yasi doktu ama bazilarinda akil izan olmayinca basmiyo topkafalar.
işinize gelmeyen bir cevap ama o dönemde çoğu kız çocuğu diri diri toprağa gömülerek öldürülüyordu.
Peygamber efendimiz o evliliklerin cogunu kadınları korumak için yaptı. Kadınlar emanettir. O bunu biliyordu.
(bkz: 19)
Yüce peygamberimiz hakkında asılsız ve iftira atan Türk faşistlerini kahret Yarabbim.
normaldir de hepsiyle cinsel ilişki yaşamadı olayını ben anlamıyorum. nasıl oluyor yani hz.muhammed mi gelip dün gece böyle böyleydi diye anlatıyor ya da eşleri peybamger is good very good diye anlatıyor ? nerden nasıl anlıyoruz ilişikiye girilip girilmediğini aydınlatın hele beni.
Kiz cocuklarinin dogar dogmaz gomuldugu bir donem de.. Kadina siddetin en cok oldugu bir donem de.. Dul kadinlari korumal amaci himayesine alip evlilikler yapmistir.. Hz muhammed ile acilan bu tur sapkin basliklari kiniyorum!!!
kıvrılacak bir yanı yoktur. boşuna uğraşmayın.
Yok öyle şey. Hz Muhammed eşsiz biridir.
asıl soru bence 11 karısı var ama neden 7 çocuğu olmuş ve sadece 2 karısından diğer 9 uyla iş çıkmamış galiba ciddi ciddi merak ediyorum bu soruyu.
asıl gaye ve maksat kadınlar vasıtasıyla kadınlara ait hükümleri anlatmak, bazı annemizin iffetini korumak, bazılarını sefaletten kurtarmaktır.
ateistleri neden rahatsız ediyor anlamıyorum. bir de "peygamber olunca 11 kişiyle evlenebiliyor tabi swh swh" diyerek aklınca analiz kasmak suretiyle peygambere özgü bir şey olduğunu iddia etmiş. ne diyek şimdi buna aq.

olayın gerçek olduğunu farz edelim.

ateist görüşe göre burada ne gibi bir tuhaflık var? 11 farklı kişiyle değil de, 111 farklı kişiyle evlenmiş olsun hayatı boyunca. ne türden bir muhalefet yapılabilir ki buna? hayatı boyunca 30 farklı kişiyle gayrimeşru ilişkiye girince "ne var yha özgürlük .s .s" diye kendini savunan bir kezban, evliliğe ne diyebilir? birkaç gün içinde kendisini terk edecek adama bar tuvaletinde kızlığını veren bir azgın karı ne diyebilir?

ağzını açamaz.

evet, ateistlerin bu durumu "yanlış" diye niteleyebilecekleri mantıksal hiçbir temeli yoktur. madem sadece doğa var, bu da gayet doğal bir durumdur. bu sadece bu konu için değil, ateistlerin anlamsız bir şekilde karşı çıktıkları konular için de geçerlidir.

bu arada vikipedi'yi de kaynak diye göstermeyin *. selametle.
sizde 11 tane alın yeterki eşlerinizin rızasıyla, nikahlı olarak alın, size kimse karışmaz, tamam. özgür bir dünyada yaşıyoruz her şeye evet. buna neden hayır anlamıyorum. ama çok eşlilik en son 4' e kadar indirildi islamiyet' te.