bugün

sübliminal mesajın doruk noktası olan araba.

görsel
hyundai diye burun kıvırılan suv. çok şahane araçtır kendisi.
en yakışıklı compact suvdir.*
bugün style plus 1.6 benzinli 135 hp versiyonunu bayide ziyaret ettiğim kompakt suv.
araçta inanılmaz bir donanım paketi var. dikkatimi çekenler;

ön park sensörü
geri görüş kamerası
komple cam tavan
anahtarsız giriş ve çalıştırma
deri kaplı koltuk, ön kol dayama, kapı içleri
mükemmel kokpit tasarımı
elektrikli katlanır yan aynalar
soğutmalı torpido
direkt enjeksiyonlu benzinli motor
mükemmel işçilik ve malzeme kalitesi

bunlar dışında zilyon tane özelliği var. tüm bu donanıma rağmen istenen para 58bin tl civarında.
insan neden gider nissan quashqai alır bilmem.

görünen o ki, fiyat-performans konusunda rakibi kesinlikle yok.
bir tane almak lazım.
iç tasarım konusunda hyundainin ergonomi, kullanışlılık ve zerafet konusunda görüp görebileceği en yüksek çıtayı yakalamış araç.
herşeyi iyi güzel hoş ama yakıt konusunda 100 km de 14 litre yakıyor.
ikinci eli olmayan bir diğer uzakdoğu arabası.
alanın götüne kaçacak bir korea japan grubu araba daha..
Birkaç ay öncesine kadar söylenti olan otomatik vitesli versiyonu Türkiye’ye geldi. Fiyatı da bayağı iyi. ix35 1.6 GDI ELITE OTM modelinin liste fiyatı 68 bin lira. Öyle yüzbinlerce lira harcanmayacaksa bu klasmanda alınabilecek en iyi araç bence. Allah nasip ederse almayı düşünüyorum *
Donanım paketi şöyle: http://www.hyundai.com/tr...dex.html#contents_feature
Yanımdan geçerken hayranlıkla baktığım araba. (bkz: kırmızı araba)
galerideki videoyu izledikten sonra hep dediğimi tekrar ediyorum, klasik hyundai, klasik teneke...
şekline bakıp araç satın alan cahil tüketici için üretilmiştir. yoksa çakma japon korelilerin araçlarını kim alır ki ?
1 ayı devirdiğim yeni aracım. şöyle biraz bahsetmek istiyorum.

Opel astra h kasadan terfi eden (burda ki terfi biraz göreceli tabii) biri olarak beğenilmeme gibi bir şey söz konusu değil tabiki.

Artıları ;
-Araç en yakışıklı kompakt suvlardan birisi tartışmasız. Özellikle ön farı tamamen kaplayan üst ve alt gündüz ledleri gün batımında araca mükemmel bir hava katıyor.
- konfor ve süspansiyon yeterli derecede. 1.84 boyumlan ferahlıktan ödün vermeden kullanabiliyorum.
- donanım açısından inanılmaz dolu bir araç. Fordların reklamlarında bağırta bağırta yeni diye tanıttığı otomatik park asistank bu araçta 2011 den beri var. 4 koltuğun ısıtmalı olması da cabası.anahtarsız giriş ve çalıştırmayıda eklemek istiyorum.

eksileri ;
-sert plastik malzeme aracın c segmenti olduğunu unutturmuyor.
- ağzına kadar dolu araçta kumandadan camları kapayamıyorsunuz.
- 1.6 atmosferik astrada hafiflik neticesiyle güzel performans alıyordum.emsallerim yanıma yaklaşamıyordu. fakat bu araçdan çok bi performans göremedim. esp açık kalırsa zaten lastik sarmayı önlemek adına 0-100 13 saniyelere çıkıyor nerdeyse.
fakat sollamalarda kick down ile üzmedi beni hiç. pedalchip uygulaması ise ilgi alanıma girmeye başladı.
-kör noktaları oldukça fazla. özellikle park sensörü ufak yerleri kaçırabiliyor.
- kronik bagaj perdesi titremeside mevcut.
- sakin kullanımda 14 litre ve çılgın kullanımda 25 litre ortalama şehir içi tüketimide eksiler arasında.

aracımı kapatırken farları sürekli off konumuna alıyordum. fakat bugün peder bey auto konumunda unutmuş ve arabadan birşey almaya indiğimde kumandadan açmayı deniyim dedim ve leaving home yani evden çıkış sisteminin olduğunu gördüm. bütün ledler ve farlar bir anda yandı.

ayrıca aracım gazlı. yeni olduğu için %80 gaz ve geri kalanını benzin ile karşılıyor motor yakıt ihtiyacını. sebebi 0 motorun benzine katiyyen optimal seviyede bile olsa ihtiyaç duyması.

velhasıl çok memnunuz. ama hyundai bu bee buna para verilir mi diyen çevremdeki bazı puştlar bindiklerinden sonra öve öve bitiremediler.

demek ki neymiş efendim Türkiye'de aracın kalitesinden çok ismi önemli.
Dün itibari ile aldığımız arabadır. ix35 ı tersten okuyunca sexi yazıyormuş amk!
aslına bakarsanız ix35 olarak tarihe karışmıştır. yeni ismi hyundai tucson.
Düğün arabamızdı. Sırf bu yüzden almak istedim ama vazgeçtim.
Gelin arabamızdı. Bi abimizden rica ettik sağolsun kırmadı. O yüzden bende yeri ayrıdır. Bi ara iyi niyetlenmiştim ama sonra vazgeçtim.
Alt orta sınıf gelin arabası.
(bkz: Yazarların gelin arabaları)
(bkz: Serbest çağrışım)
güncel Önemli Başlıklar