bugün

görsel

gelirken kadınları ve çocukları açlıktan yemedilerse artık..

görsel
neresinden tutsan elinde kalan açıklamadır. "misafir" diyor sayın bakan ama siz hangi misafirinize evin tapusunu veriyorsunuz ? misafir bir süre sonra gidecek olan insana denir. bir süre sonra gidecek olana neden vatandaşlık veriyorsunuz seri şekilde kardeşim ?
3,3 milyon mu? hudutlardan mı geçmediler? arkalarından bombalar mı atılmış gelirlerken?

görsel
misafir bir eve bin kişi doluşmaz bunu milleti salak ahmak sanıp yuttursunuz ancak.
bunu diyen emekli orgeneral. bak tekrar söylüyorum emekli orgeneral.

ülkeyi iç ve dış tehditlere karşı korumaya yemin etmiş emekli bir askeri personel.
Sığınmacılara gösterdiğiniz merhamet ve acıma duygusunu, Kendi insanınıza göstermiş olsaydınız, belki biraz inandırıcı olabilirdiniz.

kendi milleti, sefalet içindeyken neden birilerinin çıkıp Suriyelilere acıma gibi önceliği olur anlamış değilim.

sığınmacıların menfaatini, kendi milletinin önünde tutan birinin hezeyan dolu açıklamasıdır. Çok yazık..
Sığınmacılar sayesinde hüküm sürecek bu gevsekler.
Maalesef bu misafirlik uzun sürdü artık, ülkenin 'de ekonomisine külfet olacağını düşünmekteyim, umut ediyorum sığınmacıları sağlıklı bir şekilde ülkelerine yollayabiliriz ama, siyasi idare bunu istemiyor bu belli oldu artık, bir akp seçmeni olarak sığınmacılardan rahatsız oluyorum, benim gibi milyonlarca akp seçmeni böyle düşünüyor, lütfen sığınmacı ve mültecileri yollayın artık ülkelerine , yoksa ülkenin demografik yapısı 10 yıl içinde değişebilir, sırf bunun için bile gönderilmelerinin kanaatindeyim ,bende hayal kırıklığı yaratan, talihsiz bir açıklama olmuş.