bugün

son toplantısında eski anayasa mahkemesi başkanı tülay tuğcu nun suikastle öleceğini ve beyoğlu nda büyük bir bomba patlayacağını ileri süren kuruluş.
amerika'nın her şartta israil'in arkasında olan ve ırak savaşını destekleyen önemli think tank kuruluşlarından biri. zeyno baran denen bir darbe şakşakcısını da içinde barındırır. yaptıkları son toplantıda türkiye'de şu öldürülürse, şurada da bomba patlarsa darbe olur mu diye ciddi ciddi tartışmışlardır, askeri bir yetkili de bu toplantıya katılmıştır üstelik. konuşup konuşmadığı konusunda bir bilgi yok.
yine yeşillendi fındık dalları
zaten hep yeşildi fındık dalları
Son dönemde think tank kelimesini fazlaca duyma, abd nin daha nereye kadar işlerimize karışacağını, bu gidişin sonucunun ne olacağını merak eder hale gelme nedenimiz.

belkide gündemi bulandırma, tsk yı karalama nedenidir de.

şöyleki grubun gündemi: "Bir dizi olayın Türkiye yi, K. Irak ta PKK ya karşı operasyon yapmaya yöneltmesini içeren akla yakın bir senaryo geliştirdik. Bu kapalı, off the record toplantıya katılanlar, bu krizi müteakip olayları oynayacaklar.” şeklindeki 13 haziran toplantısının sonuçları medyaya aktarılmış, senaryoda ırak meseleleri dışında anayasa Mahkemesi eski Başkanı Tülay Tuğcu nun öldürülmesi ile çeşitli bombalama ve suikast eylemlerinden bahsedildiği belirtilmiş, birde toplantıya Abd ve tc rütbeli askerler, ateşeler ile akp milletvekillerinin katıldığı rivayeti edilmiştir. Sonrasında ise gazeteciler, tsk ve konuyla ilgili olan olmayan herkes açıklama yapar hale gelmiştir.

hudson toplantısı ile birde; abd deki think tank veya diğer kurumlarda geliştirilen senaryoların! tc. de eyleme dönüştürüldüğü şeklindeki boyut ortaya çıkmıştır ki, kafamızı abd yle fazla mı bozdukta herşeyi onlara yoruyoruz yoksa onlar ülkemiz ve ortadoğuyla fazla mı oynuyorlar bilmiyorum bilemiyorum.
vatansever(!) türk generallerin de katılıp, 'ne ederiz de türkiye'deki bu huzur ortamını bozup yeniden borumuzu öttürürüz' diye fikir(!) beyan ettiği ve 'bişeyciklere uğramadığı' ali-cengiz oyunu icracısı düşünsel-tiyatral oluşum. o toplantıda ne halt edildiği ise anlayış isimli kalburüstü popüler akademik-politik harika derginin temmuz sayısında okunabilir. enstitüh'ün yeni incileri de bunlar;
http://www.samanyoluhaber...&hid=62753&sec=10
yıllardır farkında olmak için gündemi takip etmenin pek gerekmediği kurumdur, ancak kulaktan duyma bilgilerle bizim subaylar gitti briefing aldı geldi, planlar kurdu gibi cehalet dolu açıklamalar yapılmakta, bu sebeple de oldukça eğlenmekteyim doğrusu.

hudson institute abd de tahmine dayalı siyasi koşulları inceleyen sağ eğilimli bir kurumdur, yıllardır bu işi yapar, bundan 7-8 yıl kadar önce türkiye üzerine ürettiği tüm senaryolar türkiye de şeriat düzeninin kurulması esasına dayanmaktaydı, şimdiyse tam zıt kutuplar üzerinden gidiyorlar çünkü adamların işi uzak görüneni mümkün kılacak olasılıkları hesaplamak.

abd de buna benzer sağ ve sol görüşleri savunan birçok kurum bulunmaktadır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.