bugün

götü boklu bir recovrey cd'si için "beyfendi sipariş vercez yurtdışından gelecek" diyerekten 50 dolarcığıma göz dikmiş pis insanlar var içlerinde. bu vesileyle elinde fazla pavilion dv5000 recovrey dvd'si olan sözlük yazarlarımıza selam edelim.
ürünün garantisi varsa sorun çıkarmayan hızlı ve şukela servis, ancak pavilion* modellerde sorun çıkabiliyor.
hp pavilion serisi bir bilgisayarınız varsa ve servise verdiyseniz; verdiğiniz bilgisayarı geri alamazsınız.

30 günlük servis süreniz kesin dolar. kağıthane servisinde sizin ürününden sorumlu bir hanım vardır, bu hanım yılın 4-5 ayı aralıksız telefondadır. bir gün telefonda insanlıktan çıkarsınız ve bağırmaya başlarsınız. sizi anında birine bağlarlar laptopunuzun 2 aydır kenarda beklediğini artık üretilmediği için yenisini veremiyceklerini benzer bir model vericeklerini söylerler.

Ve işte burda hp'den intikamınızı çok fena alırsınız...
Emsal laptop sizinkinden 2gb fazla ram'li, 256mb daha fazla ekran kartı olan bir pavilion modelidir.

Onun için hp alın, aldırın... Bir kere almanız yeterli onlar her serviste yenisini veriyor*
garantisi geçmemişse işinizi gerçekten çok hızlı halleden bir servis. benim hp pavilion serisinden olan bilgisayarımın ekranı kararma sorunu vardı, fanı yavaşlamıştı, hoparlörü patlamıştı. 5 iş gününde hallettiler ellerinden öpüyorum.
izmir karataş’ta bulunan hp yetkili servisine daha önceden vermiş olduğum bilgisayarımın onarıldığı bilgisini alıp bugün bilgisayarı teslim almaya gittim. orada çalışan iki bayanın ilk gittiğimde gösterdikleri tavırlarının hala değişmediğini fark ettim ve bu sebepten bu sefer buraya yazıyorum.

ilk gittiğimde sırada bekleyen falan yoktu ben de direkt o bayanlardan birinin yanına gittim ve doğal olarak bilgisayarımın problemlerini anlatmaya başladım. bu süre zarfında bayanın anlattığım sorunlara küçümseyici bir şekilde “bu kullanıcı hatasıdır, bu da kullanıcı hatasıdır.” deyip sanki kendi tamir edecekmiş gibi konuşmasıyla karşılaştım. zaten kullanıcı hatası varsa bunu hp teknik servisi mühendisleri sizi arayıp geri bildiriyorlar. bunu bildiğimden tüm sorunları oraya yazdırdım ne hikmetse oradaki sorunlardan sadece biri kullanıcı hatası çıktı. ayrıca bayanın bana “balıkesir nerenin ilçesiydi?” diye sorması ve “balıkesir bir il.” dediğimde bana inanmaması biricik bilgisayarımı nasıl ellere teslim ediyorum diye beni büyük bir şüpheye düşürdü.

ikinci kez gittiğimde bilgisayarımı alıp geri döneceğim çok ufak bir işlem vardı. ama bu sefer içeride benim gibi 2 kişi daha vardı. ben ilk gittiğimdeki bayanın yanına gidip “bir şey sorabilir miyim?” dedim ve “git ordan sıra al sıran gelince sorarsın.” diye cevap aldım. ardından sıramı aldım ve sıram “286” ydı. orada gösterilen numaralar ise 284 ve 285 ti. ben de sandalyeye oturup beklmeye başladım. ardından 285 numara söndü ve sıra bana gelecek diye ayağa kalkıp bayana doğru yöneldim (bu ilk gittiğimdeki kişi değil öbür bayan). sonra biraz yaklaştım ve numaraların gösterdiği yerin önünde 286 nın yanmasını bekledim (tabi bu sırada acaba sıram geldi mi gelmedi mi tedirginliği yaşıyorum çünkü 286 yazmıyor. ben de bu yüzden biraz uzakta bekledim). bunun üzerine bayanla aramızda aynen şu sohbet geçti (+ bayan, - ben):

+niye dikiliyorsun gidip yerine otur. sıran geldiği zaman ben sana söylerim de mi?
- ?!?..!?
+(yüksek bir sesle) oturup beklesene! sıran geldiğinde söylicem. burada işlem yapıyorum.
- tamam bekliyorum ben de.
+(kısık bir sesle) allahım ya sırası gelmemiş bekliyo orda durup ya.

ben ne olduğunu anlamadan birden içerde sıra bekleyenlerin bana garip bir şekilde baktığını fark ettim. ardından bayanın işlemine devam etmediğini, bana “uzaklaşmazsan daha çok beklersin.” bakışı attığını fark ettim. nasıl bir güven buluyorsa artık. bir de bu olaylardan önce başka bir kişi onlara “sizlere kızmıyorlar mı bilgisayarları tamir olmayınca?” diye sordu. bu kibirli bayanın verdiği cevap: “kızıyolar tabi utanmadan bi de hiç terbiye yok, hiç saygı şurda çalışıyoruz işimizi yapıyoruz.” … bir de terbiye dersi veriyorlar. bunun gibi müşterilerle doğrudan görüşmesi gereken çalışanların bu tavırları gerçekten çok yanlış. umarım bir daha karşılaşmayız.
Hp omen serisi laptop için gittiğim ve beni şoka sokan servistir.

Fanların yeteri kadar hava akımı sağlamadığını farkettim ve rutin temizlik için izmir bayraklı yetkili servisine başvurdum. Bir kere buradaki bürokrasi devlette bile yok. Servise gidiyorsunuz durumu anlatıyorsunuz yine de sizi müşteri hizmetlerine yönlendiriyor. Yarım saat telefonda konuşuyorsunuz ve çözüm alamıyorsunuz. Daha cihaza ellerini sürmeden 1300 tl fan değişimi 100 tl arıza tespiti derken 1500 tl kilitlemeye çalışıyorlar. Diyorum ki benim fanların bozuk değil toz doldu. Fanlar çalışıyor. Ama daha cihaza bakmadan ellemeden bu parayı talep ediyorlar. Tamam dediğinizde de minimum 21 iş günü cihazı bize bırakacaksınız cevabını alıyorsunuz. 6 vida sökme ve fan temizliği için cihazınıza 21 gün el koymak neyin kafası çok merak ediyorum. Bir daha yolum düşmez umarım.
UFO yetkili servis çalışanlarının bile çalışabileceği servistir. Sonuçta "ısıtmak hp'nin işi". Hp almayın, aldırmayın.

Şu an dell kullanmaktayım, daha önce de dell kullanmaktaydım. Servisi iyi olsa da Bakımlarını daima kendim yaptım. Çünkü garanti süresini doldurmuştum.

Bundan sonra ise alacak olursam monster alırım. En azından servisi çok iyi ve her 6 ayda bir olmak üzere ömür boyu garanti veriyor.
Bundan 5 sene önce içine bir kazan çay döktüğüm envy serisi laptop'ı tamamen ücretsiz tamir eden şirket.
1- müşteri nedir?
2- nasıl zikilir?

Hukukun hakim olduğu ülkede, müşteri haklarının korunduğu bir yasama ortamında bir mahalle bakkalı veya holding müşterisine asla kafası araba ön camına kıstırılmış müjde ar muamelesi çekemez.

Bir ürün (hdmı kablo) alıyorsunuz, eve gidip ürünü açıyor kullanıyorsunuz ve ürün hatalı çıkıyor, görüntü kalitesi kötü.
Uzun lafın kısası; scart bağlantısından daha kötü görüntü ses kalitesi veriyor.
Mağazaya (Teknosa) gidip ürünü gösteriyor ve orada da test ederek durumu gösteriyorsunuz. Aldığınız cevap "geri iade anlamayız, ürünü açıp kullanmışsınız" şikâyet yazışma bir sürü prosedür ve verdiğiniz paranın daha azını alıp lanet ediyorsunuz.

Aslına bakarsanız en mükemmel yasaları da yapsanız, bu yasaları uygulayan ve uyan insanlarda ahlâk etik değerleri bu yasaları işler mükemmel hale getirir.
Zaten ahlâk ve etik kuralları olan insanlar için yasalara da gerek yok ya...
Neyse, konu uzamasın.
madde 1 ;

hp den yazıcı harici bir şey alan

bundan sonra başıma gelecek herşeye razıyım demiştir.

adı yetkili servistir

çoğu eski tv tamrcisinden format yemiş

servis

yetkisi konusunda konuşmak bile istemiyorum.
https://www.youtube.com/watch?v=L21jVp8kCW0
sakın bulaşmayın hp dert demektir.