bugün

karikatür çizmek, karakalemle portresini çizmek, onu güldürmeye çalışmak.

(bkz: yetenek meselesi)
(bkz: nerde bizde o yetenek)
karşısında mandalina soymak. bu mandalina soyma işi o kadar etkileyici bir olaydır ki o derece yani çok pis etkiler bir kızı.
yanında olduğunu hissettirmek.
(bkz: kar topu oynamak)
anlayışlı olmak.
işe yarar mı? yarar.
ilgilenmek.
facebook da her resminin altına duygulu duygulu yorumlar yapmak.

(bkz: facebook)
(bkz: pipi ile kuş yakalamak)
birlikte okuduğunuz bir okul varsa,okul duvarına onu etkileyecek yazılar yazmak.

örnek; ben seni yasaklarda sevdim!
imza: yasağım sana
yağmurlu havada şemsiyenin altını onunla paylaşmak, elini tutmak, beline sarılmak, küçük hediyeler almak, tuttuğu takımı öğrenip atkısını almak (bu takımdan nefret edilse bile), her sabah ona günaydın demek gibi şeyler.
her isteğine evet diyip, sonra göte tekmeyi yemek*
saçları ortadan ikiye ayırmak, süveter altına göynek giymek. a
kabinde sürekli şiir okurcasına
umarsızca ama
bir o kadar da
vakur bir şekilde dolaşmak.

ya da ben malın tekiyim bilemiyorum.
(bkz: hoşlanılan kızın kafasına şakacıktan karpuz atmak)
(bkz: Akdeniz akşamları)
bağıra bağıra konuşmak, sikilmiş tavuk gibi durmadan koşmak, zıplamak, oynamak, kızın dikkatini çekmek için kanat çırpmak. ben değil liseli ergenler. daha geçen gördüm.
iskele, duba , havuz gibi yerlerde kıza bakarak balıklama suya atlamak. yat turunda ise yatın son katından atlamak..
(bkz: dokuz kez takla atmak)
eşli batak'ta kızı eş seçmek.
ses tonuna çok özen göstermek , etkileyici ve düzgün konuşmak.
etkilemenin en kısa yolu gidip açıkça konuşmaktır. eğer ki gerçekten aşıksanız ve azcık olsun karşı tarafında gönlü olduğundan eminseniz hiç zaman kaybetmeye gerek yoktur. evet genelde platonik durumlarda büyük risktir ama her alanda olduğu gibi aşkta da risk almadan mutluluk gelmiyor. tabii öyle bodoslama konuşmak değil, provalı, planlı ve ondan gerçekten hoşlandığınızı belli eden bir konuşma. olur ya da olmaz bunun garantisi yok ama bir bayanı etkilemenin en iyi yolu ona kendisinden gerçekten hoşlandığınızı belli etmeniz, bu da konuşurken gözlerin birbirine bakmasıyla çok daha net anlaşılır zaten, sonra gerisi de gelir. her neyse böyle işte, aşk oldu mu durmuyor parmaklar. *
Kişiyle ilgilenildiğini, önemsendiğini gösteren hareketlerdir.
Sınıf arkadaşlarından tüm sınav tarihlerini öğrenip, her akşam falanca sınavın nasıldı diye sormak gibi.
Artık böyle şeyler yapmadığım için bir iki taktik verebilirim ; Örneğin araba ile geziyorsanız çok pratik ve % 100 garantili bir yöntem var ancak başarılı olabilmesi için ince bir led ayarı lazım.

Tarif: buluşmadan önce 4 adet kırmızı gül alınır sığacağı şekilde kesilerek hatunun oturacağı tarafta ki güneşliğe görünmeyecek şekilde yerleştirilir ve koltuk güllerin hatunun kucağına düşeceği şekilde ayarlanır...

Buluşmadan sonra bir iki lafladıktan sonra gözünün altında birşey var aynada bak istersen diyip güneşlikte ki aynaya yönlendirilir , güller kucağına düşünce dumur olur , herkes için ilktir.

15 yıl telifi sadece bende idi ve hiç utandırmadı.

Daha iyileri de var ancak uzatmamak lazım.
sonradan yaptığına pişman olunacak hareketler. feyste kızın tüm resimlerini beğenmek aşk mesajları atmak falan filan.
ilgileniyormus gibi yapmalari. ama o kadar yapmacik olurlar ki anlarsin. karsilikli ilgi cekmek en iyisidir. karsilikli yasamaktir zaten ask gerisi yalandir.
(bkz: kızı etkileyeceği düşünülen şeyler bütünü)
bilgisayardan çok iyi anlıyor gibi yapmak, ona çeşitli programlar, uygulamalar önermek.