bugün

Yakında alıp bineceğim çok şahane scoother. Öncelikle araba alacaktım kardeşim de b sınıfı ehliyet alınca ama aklımda vardı bir motor almak. Çünkü istanbul da araba kullanmak işkence bir gün minibüs ile işe giderken çok uzak değil iş yeri evime trafik öyle bir sıkıştı ki dört yol ve beklesem 2 saatte açılmazdı o trafik minibüsten indim yürüyerek gittim ama bi baktım motorlar sağdan soldan bir şekilde gidiyor o an karar kıldım işte çünkü arabam olsa ben o arabayı yolun ortasında bırakıp giderdim. Bence istanbul trafiğinde 25 30 bin verip araba almak ahmaklık. Ben işe gideceğim kadıköy Üsküdar falan arkadaşlar ile buluşmak için atla git park derdi yok vergisi az benzini kokluyor. Bakalım hayırlısı ehliyet işini hallettikten sonra alıyorum.
Esit: almaktan vaz geçtim ya yamaha n max alcam ya da x max 250
al rahat et motoru.
Sürüşü çok rahattır ve emsallerine göre ekonomiktir. Görünüşüne bakacak olursak siyah ve beyazı iyidir. Yanlış bilmiyorsam 2014 ve üzeri su soğutmalıdır. 2014 öncesine göre 5-10 km daha yüksek hıza çıkabilir.
şehir içinde kullanıma gayet uygundur. günlük git gel toplam 50 km kullanıyorum işe gidip gelirken. araba ile en az 1.5 saat sürecek yol motor ile 45 dk bitiyor. yakıt olarak da gayet uygun. bir depo 36 lira civarına doluyor ve 300 km den fazla yol yapabiliyorsunuz. start-stop özelliği bile var maşallah. paranız varsa tabi ki xmax alın ama yoksa bunu alın. buna da paranız yetmiyorsa biriktirip yine bunu alın. gidip sym-kyomco gibi motorlara para vermeyin.
pcx in üzerine scooter tanımam, 3 yıl 125 cc kullandım 20 bin km yol yaptım, performansı ilk 60 km ye kadar inanılmaz, şehir içinde muazzam, depoyu tam doldurunca şehir içi 250 km rahat yaparsınız, sele altı da bir kaskı tamamen alabiliyor daha ne olsun 150 cc nin özellikleri şarj için usb girişi, yeni gösterge ekranı ve saati 2 litre daha fazla benzin deposu var kesinlikle tavsiye ederim.
güncel Önemli Başlıklar