bugün

uludağ üniversitesindeki ve nilüfer hatun yurdunda geçirdiğim bir yılımdaki kadim dostum.
uzun zamandır görüşülemeyen, özlenen, doğum günü insanı.

--spoiler--
uğrasana olum zirvelere felan naptın biriyle mi kavgalısın?
--spoiler--
gün itibarı ile doğum günü olan, yeni yaşının kendisine mutluluk, huzur, sağlık ve başarı getirmesini dilediğim değerli dost.
Ayrıca en yakın arkadaşımın hayatına damdan düşer gibi giren ve çıkmaya niyeti olmayan romantik.
kafası azıcık bozuk olan yazar. *
yakışıklı çocuk vesselam.
tekrardan hoşgelmiş kuzen.
herkesin kendisini sevdigini kabul ettigini soyleyemeycek kadar alcakgonullu bir yazar.
eksi sozlukte yazar olduktan sonra bizleri ve ulu'yu unutan yazar. * *
bir senedir uludağ sözlükte yazan güzel bir insandır. nice senelere.
sonunda geri dönmüş dost, kardeş. mutluluk vermiştir.
birtakım nedenlerden ötürü sözlügü bırakan yazar. ama benim için bunun da ötesinde, saatlerce konusabildigim, her türlü kaprisimi cekebilen, sabırlı, beni cok iyi anlayan, dost kavramını hakkıyla veren, iyi ki var dediklerimden. biliyorum ki, her zaman yanımda olacak ve yaşından büyük laflarıyla destegini esirgemiyecek. hayatta mutlu olmasını en cok istediklerimdensin biliyorsun.
hep mutlu ol kardesim, gülmek sana yakısıyor.
Sihirbazların hünerlerini ortaya koyarken kullandıkları sihirli sözcük olarak bilinen, amacı dikkatleri başka yöne çekmek olan, herhangi bir dilde karşılığı olmayan uyduruk kelimelerdir.
kendisini sildirmiş olan güzide kuzenim.

nasıl olsa her gün görüşüyoruz, çayımızı da içeriz birlikte kahvemizi de... * * *
(bkz: allah rahmet eylesin)
yazdiği iki entryle aldiği iki karmayla istediğine istediğini soyliyebiliceği ondan sonrada dokunulmaz olduğunu sanan yazarlara bunun bole olmiyacağini giderayak anlatmaya calisan yazar. lakin yüksek yerlerdeki dostlari güya kendince ayar vermeye calisan beyimizi kollamak icin elinden geleni yapiyor. merakla izliyoruz.
arkası sağlam olan bazılarının birden bire derdi olduğu demek ki o bazı kişilere zamanında iyi koyduğu belli olan temiz yazar,iyi yazar, koyan yazar, yolan yazar. *
hepimizi gidişi ile ağlamaktan salya sümük bırakmış insan... ben hayatımda hiç böyle ağlamamıştım mına koyum... göz pınarlarım kurudu resmen... neden gittin? neden yaptın bunu bize? hala ağıyorum...

o değil de; madem dışarıda felan sohbet edip görüşebiliyorsunuz, hatta çay/kahve keyfi yapıp soğuk biralarınızı yudumlama fırsatınız var ne diye buradan ağlaşıyorsunuz ki? manyak mısınız? canınız mı sıkılıyor? lan madem içebiliyorsunuz gidin sol frameyi rahat bırakın bari...

peşin edit: owww homurdamaları duyar gibiyim... yazarı tanımam etmem... o yüzden ne kahkaha atabilecem kendisiyle ne de içebileceğim... ne kötü di mi? *
bu sözlükte ciddi ciddi tanışma keyfini paylaştığım ilk insan. üstelik alt komşum olarak... ankaradan okumaya gelip tozunu ve hayatının deneyimlerini sözlüğe atmayı seçmiş güzel insan. daha kaçmıyor nasılsa alt komşum olarak duruyor. sözlükte bir daha göremeyebilcek olmam birlikte güzel kampüs yılları geçirebieceğimiz ihtimaline de dokunmuyor. inşallah tanışıklığımızla kalmaz da anılarımızı paylaşmaya devam edebiliriz belki diyorum. bakalım daha neler olacak...
"ben bu sözlük için fazla iyiyim lan !" diyerek kendini sildirmiş yazar. haklıdır da... hakkaten iyi insandır. severiz, sayarız, yeri gelir bir fincan demli çay eşliğinde muhabbet ederiz, falan filan...

(bkz: pipetdost)*
beni yazar yaptirip kendisini sildiren enteresan insan.
"melekler yıldızlar ve tüm periler seninle olsun" dedigim, her ne kadar sözlükten sildirse de adima düzenlenicek zirveye gerekirse kulagindan tutup getirecegim cok kadar cok coktan daha cok en bi sevdicegim dici.***
çeşitli sebeplerden dolayı sözlüğe veda eden değerli dost. elimde olsa ayrılmasına asla izin vermezdim ancak elbette kendi isteğiyle gidiyor. gidiyor derken sözlükten gidiyor, yine görüşeceğiz onunla, yine kahkahalar atıp bira şişelerini tokuşturacağız, her şey yine çok güzel olacak.
umarim verdiği karar kendisi için en hayirlisi olur. bolesine gidisine üzüldüğüm bir yandan da severek girdiği sozluğunden bazı sebeblerden dolayi kendi isteğiyle kopma dirayeti gosterdiği için taktir ettiğim,
dorduncu nesil silik.
caldıgı sarkılarla lise yıllarımda gezintiye cıkartmayı basarabilen tek dicidir.
(bkz: insatiable)