bugün

entry'ler (24)

kemal gözükara

geçenlerde arel üniversitesinde yapılan fotoğraf yarışmasında güzel sanatlar fakültesi dekanının soyadını kocagöz olarak değiştirdiği parası bol insan.

on anne tokatı gücünde bir baba lafı

ben senin yaşındayken şeklinde başlayan her cümle.

koştursun efenim sözlükte

benim adıma ilk başlık açan kişiye ait ilginç ve hoş söz.

yaran fıkralar

istanbulun bi semtinde zabıta görevlileri sokaklardaki başıboş köpekleri toplayıp kısırlaştırıp daha sonra tekrar aynı sokağa salıverirlerken yaşlı bi mahalle sakini zabıtaya sorar: evladım köpekleri niye geri salıyosunuz? zabıta cevap verir: amcacım başıboş köpekleri topladık kısırlarştırdık şimdide serbest bırakıyoz. amcada karşılığında: evladım bunlar bizi s.kmiyoduki ısırıyodu niye kısırlarştırdınız. demmiş.

bir kitap okudum ve bütün hayatım değişti

her insanın içinde bastırılmış duygular vardır ve bunu bi kitapta okuduğu bi cümleden, bi paragraftan, bi sayfada keşfedebilir ve harekete geçebilir duyguları hayatına yeniden yön verir.

sevgiliye kredi kartini vermek

yakanızdan düşmesini istediği kredi kartını için verdiyseniz dahi halinizin duman oluğu zamanın başlangıç anıdır.

günün en güzel anları

okuldan çıkıp 2bucuk saat yol çektikten sonra evin kapısından içeri girdiğinde duyduğun mutluluk.

bara gidip kola içen erkek

görüntü itibariyle kolada viski var havası atan ve orada nicin bulunduğunu unutan insan.

alevi

onur öymenin, bir chp milletvekilinin, alevi oylarının hemen hepsini alan bir parti millekvelinin, 1938 olaylarında katledilen ve bundan mutluluk duymus gibi sölediği zülüm görmüs bir mezhebin insanları.

sevgiliden ayrıldıktan sonra atılacak son sms

eşeklik bende seni zorla soktum hayatıma.

fakulte kantininde prezervatif satilmasi

üniversite tercihlerini etkileyebilecek bi olay.

kampüsüme mescid istiyorum

toplanan imzalar sayesinde arel üniversitesinin içindede artık bitane mescit bulunmaktadır.

kişinin kendi çocukluğuna verdiği öğüt

evlenmeyi düşünmediğin bi kızla ilişkiye girme sonra benim durumuma düşersin.

sevgili kokusunun üste sinmesi

ardında gözyaşı döktüğünüzde burnunuza gelen ve daha çok gözyaşı dökmenize neden olan koku.

sevilen insanin fotograflarina bakmak

insanoğlu, ayrıldıktan sonra nekadar nefret ettiğini anlamak amacıyla baktığını düşünsede, sonunda dayanamayıp gözyaşları içinde yırtıp attığı kalbin acımasına sebep olan bir olaydır.

intihar nefsi mudafaadir

intihar bianlık cinnet eğiliminde insanın kendisine verdiği zarardır.

hocuspocus

uludağ üniversitesindeki ve nilüfer hatun yurdunda geçirdiğim bir yılımdaki kadim dostum.

partnerinin kucağında zıplarken çay içen kadın

telefonla mesaj atmasından daha kötü bi durum.

kıyamet günü gazete manşetleri

zaman : ve sonunda cenneteki yerimize çekiliyoruz biz ve bizi okuyanlar.

sevilen sanatçıdan soğuma nedenleri

yolda gördüğünde, yanına heycanla gittiğinde seni hayranı olduğunu bilmesine rağmen tınlamaması.