bugün

yerinde ve doğru bir tespittir.

olm kız olmak ne zor la? o makyaj malzemelerinin fiyatı hakkında bir haberiz evet ama gerçekten çok pahalı olduğu hakkında söylentiler var.
Aldığı paranın %80ini gratis kasasına bırakıyordur.
Malum bir allık 30-40 lira.
Ya da sadece sizin öyle zannediyor olmanız.
E burdayım? Hem de hastalıklı gibi görünmeden.
O hastalıklı görünme olayı beyazlar için geçerli.

Yaşasın esmerlik. Doğuştan fondötenliyiz huhuuuu.*
Makyaj yapmayanları kadın olarak görmediğinizden görmüyorsunuz olabilir. Çok da tınnnn afedersin.
Nasıl yok ya ben varım ama siz nerden bileceksiniz.
Gundelik hayatımda hic makyaj yapmıyorum bu benim tercihim ama istersem boya kupune batar cıkarım bu da benim tercihim olur ve kimseye bir halt yemek dusmez.
Artık insanları hele de kadınları dıs gorunusleri ile yargılamaktan , yaftalamaktan , kategorize etmekten vazgecin.
Her kadın erkekler begensin diye makyaj yapmıyor , dikkat cekmek icin guzel giyinmeye calısmıyor. Hatta size bir sır vereyim mi cogu kadının umrunda degil erkeklerin onlar hakkında ne dusundugu. Her seyi kendileri icin sırf canları oyle istedigi icin yapıyorlar. Hayatim boyunca gorselligimi yalnızca kendi begenilerime gore sekillendirdim bir baskası ne der ne dusunur nasıl begenir diye degil. Kendimi makyajsız da guzel hissediyorsam bitmistir mesele.
kaportayı cilalamak zorunda olan kadın davranışıdır. verebileceği tek şey dış görünüşüdür. artık alıştık. biz de ona göre davranıyoruz.
Çoğu zaman makyaj yapmıyorum çünkü üşeniyorum. Sıfır makyajla dışarı çıkarım genelde. Rahatım valla gözüm kaşınsa rimelim akar derdi yok oyana kadar.
Onca makyaj malzemesini kime satacaklar, saçmalamayın.
(bkz: sıfır makyajla dışarı çıkan hiç kadın olmaması)

pfff.
Ben hiç çıplak elle aslan avlamaya giden erkek duymadım. Kadınlar da makyajsız silahsız kalıyor.
benim almanya´daki bütün kız arkadaşlarım, hiçbi şekilde makyaj yapmazlardı. batılı kadınlar makyaj yapmazlar genellikle.

ben hayatında hiç ruj sürmemiş alman kadın biliyorum, kadın ünlü bir ressamdır, bi ara sevgilimdi. kızı var, kızı ruj istemişti, kadın bana resmen telefon edip sordu, hangisi iyidir, hangisinden aliim hiçbi fikrim yok, diye...ben de "ne biliim lan ben, ben de hayatımda hiç ruj sürmedim, almadım" demiştim.

yani oryantal kadınlar çok meraklıdır, saç boyatmaya makyaj yapmaya falan. arap kadınları da öyledir, doğu avrupa kadınları da çok meraklılar. rus kadınları falan kadının evinde yiyecek ekmeği yoktur, ama banyoda bisürü makyaj malzemesi doludur.

tanıdığım çok ünlü bir avukat hanım mesela hayatında gözlerine hiç rimel sürmemiş, mesela saçlarına ak düşmüş, türk olsa hemen saçlarını boyatır, geçen bana, n´apalım kardeşim bizim de yaşımız bu, yaşımızdan mı korkacaz, demişti.

yani makyajsız dışarı çıkan kadın var. çok hem de.
nedense makyajsız kadınların o doğallığı güzel görünmese bile bana daha çekici geliyor. onu tercih ederim hafif makyajla güzel olanlardan ziyade.
size ne lavuklar alemin makyajından .
sen saçını taramıyormusun işte sana makyaj.
görsel
1971 sscb kızları.
ben varım. yetmez mi? ehe. yalnız şu sikko erkekler de bizim hakkımızda yorum yapıyor ya efsane gülüyorum. hadi anam bir yerinizi avuçlamaya devam.
Başka derdiniz yok mu buna mı kafayı taktınız isteyen makyajla dışarı çıkar isteyen makyajsız bu kadar basit.
Yalan haber bugün tüm gün sıfır makyajdım içimden gelmedi ve yapmadım. Bu itirafla iyi geceler dilerim.
sana sıfır makyaj dedikleri halleri de makyajlı. o tip makyajsız olur mu lan, bura avrupa mı?
Siz de sinek kaydı tıraşla dolaşın da görelim endamınızı.
Hayır bir şey diyeceğim siz erkekler güzel olmasa bir kıza çoook nadir bakan tiplersiniz kızlar da size istediğinizi veriyor. Ha erkekler baksın diye yapmayanlar da var. Ama siz erkekler dış görünüşten çok fikirlere önem verseydiniz belki makyaj yapma isteği olmayacaktı kadınlarda. her kadın güzel görünmek ister ayrıca kimi ne ilgilendirir yapıp yapmaması hoşunuza gitmiyorsa ilgilenmezsiniz.
Kadınların güzelliğini ispatlaması için makyajsız dışarı çıkması gerekmiyor. Aynı mantıkla dışarı pijamalarla değil şık giyinerek çıkıyoruz olabildiğince.
Bu sebepten makyajlı kadınlar doğalında çirkin olmadığı gibi, her makyajsız kadın da doğal ve güzel değildir.
yani şu anlama geliyor sanırsam, çirkinsiniz ve bu yüzden de suçlusunuz.

oğlum manyak mısınız lan. şahsım adına kadınları içten pazarlıklı bulurum. sözlük kızlarından haz etmem ama siz kekolar işin bokunu çıkarmışsınız.

bazı yazarlar kendileri hakkındaki olumsuz duyguları ve kendilerine karşı olan nefretlerini kadınlar üzerinden dışarıya atmaya çalışmış.
Oda nerden cikti. Ben her gün sıfır makyajım. Eşim dışarda izin vermez bn de onun istemediği şeyi yapmam. Hoş ondan öncede sadece ruj kullanirdim .
Lafa gelince ama hepsi ic guzellige bakar.