her ortama ayak uydurabilen sıcakkanlı tiplerin yapmakta hiç de zorlanmadığı ve benim her daim özendiğim iştir. başka birinden sigara isterken nasıl o kadar kazulet olabiliyorum anlayamadım. bu durumlara düşmemek için ya kendine bıcır bıcır bir arkadaş edinecek ve birisinden sigara alırken senin yerine de almasını söyleyeceksin, ya da en garantili yöntem olan zulalama yöntemine başvuracaksın.
(bkz: ölücü)
sigara aldığı görüldüğü anda elini pakete süremeyecek olan kişidir.
kamuoyunda otlakçı diye tabir ettiğimiz kişilik. aslında bir arkadaşına rica etse ona sigara alır ama adam bundan hoşlanıyor, paket taşımayı sevmiyor belkide...
büyük ihtimalle arkadaşını sigaraya başlatmaya sebep olanların yaptığı bir olaydır. yeni içen arkadaş fazla içemez diğeri de güzelce bitirir arkadaşının paketini.
bir ara sigarayı azaltmak için denemiştim bunu, o zamanlar çok akıllıca gelmişti. oğlum paket almazsam milletten otlanırım millette bir otlatır iki otlatır üçüncü de üçün birini verirler böyle böyle bende sigarayı bırakırım demiştim. işe yaramadı tabii. cömert insanlardan oluşmuş bir arkadaş çevresi de iyi bir şey değil öyle.
mezarcıdır. devamında çakmak isteme olasılığı yüksektir. bi göt vermediğiniz kalır. Bu sigara fiyatlarından sonra bu şekiller düşman başınadır.
içki içmeyip, mezelerden otlanmak - zira bu insanın meşum sonunu da bilirsiniz.
efenim, merhum 4. murat zamanında.. diye başlar, o biçim de devam eder.
velhasıl kardeşler, zaman-zaman hepimizin yapmış olduğu şeydir, sigaradan otlanmak, ama adabıyla yapmak lazım. yani shrek'teki kedinin bakışını fırlatacan ki, karşındakı sana versin, o derece ki, almazsan küssün, zorla ağzına verip yaksın, iç kardeşim, lütfen beni mahçup etme, bak bozulurum yoksa - desin. böyle desin bizim canımız kurban, gurban*, içmeyen puşttur, değil, 20, 30 tane de içilir.
(bkz: her ayın 1-7 si arası üniversite öğrencisi)
Ancak validenin paketini araklamakla gerçekleşecek otlakçılık. Askerde bile içemez insan bunu. Adamı palaskayla kovalarlar.
kişinin çevresinin geniş olduğunun göstergesidir. otlaklıçılığın sınırını aşmaktır.
otlakçı olmanında bir onuru vardır, sınırlar aşılmış.
Otlandığı insanların içlerinden "zehir zıkkım olsun" diye beddua etmeleri tutacaktır.
ülke ekonomisine zarar insandır.

bugün sigara otlanır. yarın pilavına kaşık atar. öbür gün bozukluklar derken ökse otu gibi sömürür halkı amk.
beleşçidir. kişi kendinden bilir işi.
hiç paket almadan 20 tane içtiğini nerden bildiğini merak ettiğim kişidir. paket bitince anlaşılıyor 20 tane içildiği zira.
Müthiş bir challenge fikri aslında ama bunu kahvehaneler de yapan bir ton yurdum insanı var. 20 neymiş 30 ları gören var.