bugün

(bkz: sevişsin yeter)
Muhabbet muhabbeti getirir. Hiç kimseye muhabbeti olmayan insan yalnızdır. Yalnızlık ise allaha mahsustur. insana değil. Bu konuda ölçü şudur;

Resûlullah (s.a.a.) şöyle buyurmuştur: "Mü'minlerin en hayırlısı, mü'minlerin kendisiyle ülfet ettiği kimsedir. Ülfet etmeyen ve edilmeyen kimsede hayır yoktur." (el-Bihar, 75/265/9).

Yine Resûlullah (s.a.a.) şöyle buyurmuştur: "Yarın kıyamet gününde bana en yakın olanınız ahlak açısından en güzel ve insanlara en yakın olanınızdır." (a.g.e., 77/150/83).

imam Ali (a.s.) şöyle buyurmuştur: "insanların kalpleri yabanidir. Her kim onlarla ülfet edinirse ona yönelirler." (Gurer'ul Hikem, 6776).

Yine imam Ali (a.s) şöyle buyurmuştur: "Ne mutlu Allah'a itaatte insanlarla ülfet eden ve insanların kendisiyle ülfet ettiği kimseye." (el-Bihar, 78/56/112).

imam Sâdık (a.s) şöyle buyurmuştur: "iyiler birbiriyle karşılaşınca her ne kadar birbirlerine sevgi ve dostluk izharında bulunmasalar da kalpleri yağmurun nehir sularına karıştığı hızıyla birbirlerine ünsiyet edinirler. Kötüler birbiriyle karşılaştığında her ne kadar birbirlerine dilleriyle dostluk ve sevgi izharında bulunsalar da kalpleri birbirine ünsiyet ve ülfetten uzaktırlar. Dört ayaklı hayvanlar gibi her ne kadar uzun bir müddet bir ahırda otlansalar da birbirine sevgiden uzaktır." (Tuhef'ul-Ukul, 373). (Muhammed Muhammedî Reyşehrî, Mizanu'l-Hikmet).

OKAN EGESEL

http://www.yenimesaj.com....hayir-yoktur-H1300947.htm
insanlarla iletişim kurmadan onlar hakkında fikir sahibi olabileceğimi hep düşünüp iletişimi belirli düzeyde tutmuş bir insanım. Tespitlerim de hiç şaşmaz. Ama ben bile bu kadar hayal aleminde olmayı tezahür edemiyorum.

Arkadaşım hadi içe dönük tarafı olan insanlar seni anlar anlamasına da, toplumsal görüş ve dışa dönükler böyle düşünmez. Kadın dediğin zaten güçlüye, güce tutulur. Merak ediyorum işaretlerini görmediği gücü nasıl algılayacak? Hızla kendini ifade etmeye başla, antisosyal kavşağından dön ne olur.
insan denen yaratık gevşek ağızlıdır, vır vır ve boş konuşarak sosyalleşir, "herkes gibi" olur, kendini güvende hisseder. bunu yapmayan biri çıkınca "neden konuşmuyor" diye merak uyandırır. bu merak eğer gizeme dönüşürse çekici bir hal alabilir. ama model farkları bu çekiciliğin süresini ve seviyesini belirler:

"hiç kimseyle muhabbet etmeyen" erkek modeli kabaca dört tanedir. birinci model sıkıntı, yeteneksizlik, emin olamama, siliklik, vs. yüzünden susar. bir iki soruda kendini belli eder, "bundan bir cacık çıkmaz" yargısı verilir, merak gider, çekici falan olmaz.

ikinci model isterse istediği ile muhabbet edebilir, ama insanları sevmez, onlarla muhatap olmak istemez. bu birinci modele nazaran biraz daha geç anlaşılır, ama yine kısa zamanda hal ve tavırları ile insanlara "siktir git" demek istediği belli olur. benim dahil olduğum gruptur, selam bile vermem. bu model derhal itici oluverir, çünkü insanlar genelde sevilme peşindedir, kendilerinden hazzedilmeyişini hazmedemezler.

üçüncü model muhatap olmamayı bir strateji olarak kullanır; kasten merak uyandırma peşindedir, yani tiyatro oynar. bunlar ikinci modelden daha geç farkedilir, çünkü rol yaptıkları için hedeflerine ulaştıklarında açık verip kaynaşmaya falan başlar. çekicilikleri kalmaz, ama ikinci model gibi itici de olmazlar, arada kaynar giderler.

dördüncü model ya kişilik ya da uğraşısı nedeniyle doğal olarak kimseye bulaşmaz. gerçekten de derin bir gündemi vardır, insanlara özel bir sevgi ya da nefret beslemez, yani insanlarla arkadaş olmak ya da düşmanlık hissetmek gibi kaygıları yoktur. işte bunlar gerçekten de genel geçer olanın dışındadır, dolayısıyla bunu nasıl becerebildikleri merak uyandırır ve uzun süreli olarak çekici olabilirler.

giydiğiniz, sattığınız ve aldığız bütün modellerinizle birlikte bokta kaynayın ey insanlar...
Olum sevmiyodur belki. Belki yalnızlık hoşuna gidiyordur ve hakikaten yalnızdır.
Belki yalnız bırakılmıştır? Belki acı çekiyordur. Belki güvenmiyordur kimseye, güvenemiyordur.
Konuşmaktan pek hoşlanmıyordur belki konuşamıyordur lan korkuyordur olum insanlara kendini anlatmaktan.
Nerden biliyonuz yanına koyayım öhöm pöhöm muhakkak şöyledir, kesinlikle böyledir, aslında şöyledir diye kaynak götünüz olan şeyleri yazıyorsunuz.
Kaç kere o durumda kaldınız, ne hissedildiğini nerden biliyorsunuzda konuşuyorsunuz?
Sikerim o fularınızı.
19 yaşına kadar öyle sanıyordum.

Öyle değilmiş.

Yanlışımdan erken döndüm.
hiç bir insanla yakın dostluk kurmaktan kaçınıyorum zamanında çok kazık yedim aşk ise bana hep acı verdi ruhsal olarak çok yaralandım o yüzden insanlara mesafeliyim karizma olsun diye değil.
Ben böyleyim düzenli yalayabildiğim bi kız olmadı hayatımda hiç.
Yakışıklı ve fitse hatta biraz da kaslı biriyse kılığı kıyafeti ile görünümünü de cool biri ise merak uyandırabilir.
Bana gore de cekicidir.
Hiç kimseyle muhabbet etmeyen erkek cekici midir bilmem ama aksi pekala iticidir.
Çekici değildir.
Mary shelley'nin frankenstein romanındaki, aşağılama amacıyla kullanılmış bir sözü hatırlatır.
"Türk gibi suskun." (Silent as a turk).
Nerede ne söyleyeceğini, nasıl davranacağını bilen Sosyal yaratıklar çekicidir. Susanlar, akılları, kültürleri, niyetlerinin iyiliği konusunda şüphe uyandırır.
Biri benden bahsediyor . iyi gunler
özgüvensiz ezik bi köşeye çekilip kendi başına takılan silik tipler başlığı rahat bıraksın aq siz çekici değil eziksiniz.
Kesinlikle yalandır. iki yıldır kimseyle konuşmuyorum ve hala kimseyle konuşmuyorum. yok oğlum öyle bir çekicilik. gerçi bu benim tipsizliğimden kaynaklı da olabilir. ama çirkinler bile bakmıyor yani.
O zaman yanimda ki kadinlari kim aldi diye bir cekiciliktir bu.
Vay be demek çekiciymişiz. Ya zaten bu tarz birisi (bende dahil) için dışardan birisinin ne dediği de çok ônemli değil. Yani çekici demiş vb. He desinler ama çok da önemli değil yani^^
hiçbir çekiciligi yoktur efendim.
kızlar için erişilmez olan bir türde olan erkeğin sahip olduğu çekiciliktir.
öyle erkeği her kız ister bir kız alır. yersen. *
öyle kıza böyle erkek.
hani nerde amk? 3 yıldır konyada 292. ısparta dağ komando okulu gibi dolanıyoruz amk.
öyle erkeğe her kız zatüre.
çenesi değil başka organları çalışıyordur. boş boş konuşmak yerine dolu dolu pompalıyordur.
öyle erkeğe her kız bakire.