1. 1.
  at yarışı sahası
  1 -1 ... aabi
 2. 2.
  at yarıslarının yapıldıgı alan.Cim ve kum pist bulunur.
  1 ... ratata
 3. 3.
  istanbul'da veliefendi adında bi tanesi bulunan,at yarışları sebebiyle bi ara aşırı gittiğim yerlerin genel adı.
  2 ... elendil
 4. 4.
  kep törenlerinin de yapılabildiği yer.uludag üniversitesi eğitim fakültesi mezuniyet töreni için yola koyulup gideceğim ve kepimi havaya atıp belki de öğrenim hayatıma son vereceğim yer.
  e onca sene at gibi yarıştırdık ve hala yok kpss yok less yarıştırıyoruz, mezuniyetleri de hipodromda olmalı bunların diyen zihniyetin bize son hediyesi.sağolun... sağolun...ama biz zaten biliyorduk bizi at yerine koyduğunuzu..
  ... commodore64
 5. 5.
  izmir buca'da da bulunur bir adet...
  1 ... alem
 6. 6.
  (bkz: olsun olsun)
  ... intensivecare
 7. 7.
  (bkz: http://www.kaylule.com/cma/index.php?q=node/310)
  ... muvakkitzade sukufe nigar
 8. 8.
  insanların yarışlar arasında kavun, karpuz, peynir, ekmek getirip piknik yaptığı, bolca küfürün, lakırtının, boşluğa ait içinde ne varsa barındıran eğlence yerleri.
  ... alone with everybody
 9. 9.
  Orijinali, Roma imparatoru Septimius Severus tarafından yaptırılan ve daha sonra Büyük Constantinus tarafından genişletilen ve imparatorluğun değişik yerlerinden getirilen eserlerle donatılan şimdiki sultanahmet meydanı.
  Hipodrom'un (at meydanı) eni 117, boyu ise 480 metreye, kapasitesi ise 100.000 kişiye ulaşıyordu. Bir seferde şehrin nüfusunun dörtte birini aldığı söylenir. Kuzey ucundaki girişte büyük kemerli yapılar, duvarlarda çok sayıda heykel vardı. Ortada, yarışan arabaların döndüğü Spina'da, şimdiki yılanlı sütunla, dikiltaşta vardı.
  Büyük Saray diye bilinen imparatorluk Sarayı Hipodromun yanından başlar, aşağılara, deniz kenarına kadar uzanırdı.
  bizans döneminde araba yarışları kent yaşamının önemli gösterilerinden biriydi. bu yarışlarda dört atlı arabalar, dört ayrı grubun renklerini taşıyan sürücüler tarafından kullanılırdı. bu dört grup; yeşiller, maviler, beyazlar ve kırmızılardı. bu gruplar aynı zamanda bizans politik yaşamında da yer almaktaydılar.
  şu anki partiler gibi bir şey. günümüzde "takım tutar gibi parti tutuyorsunuz" serzenişi vardır ya. o zaman ikisi bir aradaydı.
  fakat asıl büyük gruplar maviler ve yeşillerdi. yarışlar imparatorun sahaya bir mendil atmasıyla başlardı. yarış her biri ayrı rengi taşıyan dört arabanın hipodromda yedi tur atmasıyla tamamlanırdı.
  Araba yarislari yaninda, müzisyen topluluklari, dansözler, akrobatlar, vahsi hayvanlarla kavga gösterileri, toplantilar yapilirdi.
  Bizans Imparatorlugu devrinde hipodrom sehrin toplanti, eglence, heyecan ve spor merkezi olarak 10. yüzyıla kadar önemini sürdürmüstür.
  2 ... porselen
 10. 10.
  sınav filminde öğrencilerin össye girerken gözleri bağlı yarış atlarına benzetilmesiyle bağlantılı kep törenin orda olacağını duyunca derin imalar hissettiğim mekan. (bkz: üç bacak depar atmak)
  2 -1 ... idealistkuzu