bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  sıcak veya soguk su ile hastalık tedavi usulu
  2 ... lois lana
 2. 2.
  Hidroterapide asıl olan suyun hareketi sonucu ortaya çıkan insan vücudunun verdiği pozitif tepkidir. Su vücuda enerji kazandırır, vücudu toksinlerden arındırır ve vücut ısısını dengeler.

  kaynak:http://www.mavi-yesil.com.tr/icerik.cfm?id=42
  1 ... balim
 3. 3.
  'Hidroterapi de nesi' gibi bir çok soruyla karşılasınca, ister istemez, kendimi adadim meslegimi tanitmaya.

  meraklisina, sahibinden hidroterapi dersi(kısacık) koltugunuza oturun ve beni sağlam dinleyin,

  HiDROTERAPi(AKUATiK REHABiLiTASYON) NEDiR ?

  Hastalıkların ve fonksiyonel kayıpların tedavisinde suyun uygun bir şekilde, tecrübeli personel tarafından düzenlenen ve gözetim altında tutulan bir havuz tedavi programıdır. Hidroterapi fizik tedavinin yerine geçebilen ya da beraber uygulanan bir tedavi yöntemidir.

  Suyun fiziksel özelliklerinden (kaldırma kuvveti, hidrostatik basınç, direnç ve viskosite v. b.) yararlanılarak yapılan tedavilerle ; dolaşım sisteminde, pulmoner sistemde, kas-iskelet sistemi üzerinde, santral sinir sisteminde, renal sistem üzerinde ve solunum sistemi üzerinde olumlu fizyolojik etkiler elde edilir.

  KULLANIM ALANLARI NELERDiR ?

  * Subakut/kronik yumuşak doku yaralanmaları
  * Kas kontraktürleri
  * Skar(yara izi) oluşması
  * Osteoartrit(kireçlenme)
  * Romatoit artrit vb. romatizmal hastalıklar
  * Kırık geçirmiş hastalar
  * Anksiyete
  * Kas Spazmları
  * Kullanılmamaya bağlı kas zayıflıkları
  * Sss ya da periferik sinir sistemi hastalıklarına bağlı kas zayıflıkları
  * Serebral palsi
  * Muskuler distrofi
  * Guillan Barre Sendromu
  * Multipl Skleroz

  . Gibi bir çok alanda havuz terapileri kullanılmaktadır. Ayrıca çocuk hastalar, yaşlı hastalar, bel ağrısı, diz problemleri, fiziksel kısıtlılık ve artritle seyreden hastalıklar üzerinde olumlu etkilere sahiptir.

  Hidroterapi, bilinen en eski tedavi yöntemlerinden biridir ve günümüzde de geçerliliği sürmektedir. Suyun kaldırma kuvvetinden dolayı örneğin boynuna kadar suya giren hasta vücut ağırlığının %75ini kaybettiğinden daha rahat hareket edebilecek, gösterilen egzersizleri daha kolay yapabilecektir. Suda daha az motor fonksiyon gerektiğinden daha kolay kas aktivasyonu sağlanacak, ağrısız ya da az ağrılı hareket edilebilecek, yaralanma ve düşme riski en aza indiğinden mutlu ve korkusuz bir şekilde çalışılabilecek, akımdan yararlanılıp, direncin oranlanabilmesi sağlanacak ve hasta fiziksel ve fizyolojik olarak rahatlayacaktır.

  ÇOCUKLAR iÇiN SU iÇi EGZERSiZ PROGRAMI

  Bu programda amaç fiziksel olarak hareketliliğin çocukla tanıştırılmasıdır.

  Düzenli bir şekilde programa katılan çocuklarda aerobik kapasite artar, spor faaliyetlerinde daha az yaralanma riskine sahip olurlar. Koordinasyon ve denge problemlerinde daha erken dönemde gelişme sağlanır, kendine güven artar, kilo dengelenir ve kardiyovasküler hastalık riskleri azalır.

  kısaltılmış bi yazımdır. herhangi bi konuda ciğerinize yapişan soru varsa ben hep buralardayim eheh, operim!

  Pinar
  2 ... pinartje
 4. 4.
  bir fizyoterapi çeşididir. havuzda yapılan cimnastik hareketleri de bu gruba girer.
  1 ... kalem0101
 5. 5.
  Genel olarak suyun sıcak ve soğuk etkilerinden yararlanıp yapılan tedavi yöntemidir. Geçmişi oldukça eskilere dayanmakla birlikte günümüzde fizik tedavide önemi artarak devam etmektedir.
  ... blacklabelsociety