bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  mö 18 ya da 17'de doğduğu söylenir. germenlerin cheruskan kabilesinde, kabile şefi segimer'in oğlu olarak doğdu. barbar soyluları gibi italya'ya gitti. roma'da yaşadığı dönemde önemsiz bir soylu sınıfı olan, atlı elit askerlerin bulunduğu equestrian'lık statüsündeydi. roma vatandaşı olup arminius adını aldı.

  pannonian savaşları'nda savaştıktan sonra yurdu almanya'ya döndü. o zamanlar bilinen dünyada roma'nın hükmetmediği bir iskandinavya, bir de kuzey almanya vardı. hermann, germen kabilelerinin topraklarını imparatorluğa katılmasını ve birliklerinin onlara destek kuvvet olarak yardım etmesini önlemeye karar verdi.

  ms 9 yılının sonbaharında hermann, almanya valisi varus'a kuzey bölgelerde isyanlar olduğunu rapor olarak sundu. kışın, üç lejyonla yapılacak bir harekatla isyanın bastırılacağına valiyi inandırdı.

  zamanı geldiğinde roma lejyonları harekete geçti. teutoburg ormanı'nda hermann'ın kabilesi ve onların müttefikleri tarafından kıstırılan romalılar büyük bir yenilgiye uğradılar. taktiklerinin açık alanlarda işe yaradığını hermann biliyordu ve onları bu ormana çekmişti. gerilla savaşıyla üç günün sonunda yirmi bin civarı romalı'yı öldürdüler, varus da ölen askerlerinin arasında intihar etti. bu zaferi kazandığında hermann yirmi altı yaşlarındaydı.

  hükümdarlığı süresince roma orduları almanya içlerine girmeye cesaret edemediler. milattan sonra 21'de, amacının germenlerin hepsine hükmetmek olduğunu anlayan diğer kabile liderleri, hermann'ı öldürdüler.
  ... kuchiki byakuya