bugün

zamanında her şeyimi anlatırdım. çünkü güvenirdim. karşıdaki insanın benim gibi olduğunu düşünürdüm. ama yanılmışım. canım çok yandı. artık ders aldım.
Onun içtenliğini yerler. Sonunda mis gibi bir ketuma dönüşür.
Saftır. Sonradan pişman olur. Basit ve zayıf gözüyle bakılır.
Mütemadiyen bu kişi oluyorum efenim, durduramiyorlar. *
beş dakika sonra pişman olacak kişiyle aynı kişidir.şimdiden geçmiş olsun.
karşısındakine koz veren kişidir. evet.
içten değildir olsa olsa ancak saftrik olur.
Kesinlikle yapılmaması gereken bir şeydir. Yaş ilerledikçe kimseye güvenilmemesi gerektiğini kavrayacaktır. Eee tecrübe artıyor yaş ilerledikçe...
Genellikle kızlar oluyor bu.
Degersizleşir derler. Fakat önceki entrylere katılmakla beraber her seyimi anlatmıyor oluşum da kusurlu bulunmuştu birkaç arkadaşım tarafından. Insanlara herseyini anlatsan da anlatmasan da kusur bulacak insan sende illa kusur buluyor. En iyisi kendini nasıl iyi hissediyorsan bunun ileride sana geri dönüşünü göze alarak öyle davranmak. Herkese herseyini anlatırsın rahatlarsın ama yine de duvara anlat kediye köpeğe anlat halıya filan anlat hatta gel sözlükte yaz daha mantıklı bu devirde.
Ben bu insanlara iyi ya da kötü demiyorum, yalnızca çömez diyorum.

Ayrıca bu tür kişilere asla bir şeyinizi anlatmayın, kendilerini anlatayım derken anlatacak bir şeyleri kalmıyor, haliyle sizin sırlar da başkalarının kulaklarına ulaşabiliyor. Aman allah korusun anacım.
Özendiğim insan tipidir. Kendini doğrularıyla yanlışlarıyla eksikleriyle de sevmeyi biliyordur. Derdini tasasını çekinmeden anlatabiliyordur. Kusursuz olma gibi bir derdi yoktur ve yemin ederim be bunlara çok özeniyorum. Ben kimse kusurlarımı bilsin istemem. Kendimi hep kusursuz göstermeye çalıştığım için bak buramdan yaralıyım buramdan eksiğim diyemem. Cam kırıkları orada öylece dururken Hep sinsi hep ketum yaşamaya devam ederim. Herkese her şeyini anlatan insan şeffaflığını severim.
Sırf bu nedenle doğum günü pastamın üstünde iyi ki doğdun saftiriğimiz yazıyordu .
O saftirik arkadaş bir zamanlar bendim sonra insanlara samimiyetle anlatmış olduğum her şeyin günü geldiğinde koz olarak kullanıldığını görene kadardı artık kimseye derdimi açmıyorum kişilerden bağımsız.
içtenlikten ziyade, kafası karışmış, hafiften dengesini yitirmeye başlamış kişidir.

Her şeyin herkese anlatılmayacağını öğrenene kadar, çok tanışacak, çok konuşacak ve çok hırpalanacaktır.
Yazık!
içten diye, adlandırılsa da aslında içtenliğin bu olmadığını anlamayacak kadar körpe saflık mertebesinde halay başıdır o malum kişi.
ictenlik olduguna artik inanmadgimdir. Kac tane varsa bunlardan hep altindan bi bok cikmaktadir.
işte en sevmediğim insan tiplerinden bir tanesi. Ben sana sormadan yedi sülaleni anlatma arkadaş. Bana ne. Seni bir daha görüp görmeyeceğim bile meçhulken senin lüzumsuz akrabalık/arkadaşlık/gönül ilişkilerin benim aklımda niye yer tutsun.
Saftır, nerede ne konuşması gerektiğini bilmeyendir. Dürüstlük ve samimiyet değildir yaptığı.
maalesef bulunduğumuz ülke sınırları içerisinde deli muamelesi gören kişi ya da kişilerdir.
onlar senin benim gibi insan değildirler kine. onlar eline vur ekmeğini aldır amk. boşboğazlığından faydalalınandır.
hani bi muttalizm vardı mutaalip hocanın bize anlattığı. hani köpek balığının solungaçlarını, ağzını yüzünü temizleyen şu küçük balıklar vardı ya hani. neydi lan o balığın adı. neyse başını kuma gömen deve kuşu da olabilir.
insanlar tarafından yadırganıp, hakir görülen bu canlının adı "herkese her şeyini anlatan aşırı içten kişius" .
CanI yanmaya en müsait kişi.
anlatmamam gerektiğini çok şükür öğrendim, bu yüzden susmayı seçtim.
Göte gelecektir.
''insanın yaşadıklarının biraz değeri olur be'' dedirten kişidir. herkese herşeyini anlatanları anlamakta güçlük çekiyorum. ben anneme son iki senemi anlatsam kadın evi ayırır benimle. en yakınım dediğim aile dışından üç beş kişiye bile anlattıklarım, anlatmadıklarımın belki %10'udur. insana güvenilmez arkadaşlar. insan tarih boyunca elinin değdiği herşeyi mahvetmiştir, insan beceriksizdir, insan nankördür o yüzden zihnimdekilerden elini çek.
Eski ben.

insanın ne denli kaypak olduğunu yaşayarak öğrendim.

Şimdi yaşadıklarımı kendime bile anlatmıyorum.