bugün

genelde hayatı boyunca mutsuz yaşamışların hayat felsefesidir.
hayat insana vurun kahpeye tavrını takınmışken, ancak güçlü insanların yapabileceği; sızlanmadan, ağlamadan, pes etmeden ayakta kalabilmek ve hayattaki mutluluğu fark edebilmektir.

(bkz: vurun ulan vurun ben kolay ölmem)
kızacaksın şimdi sen.. ama bu, büyük parçayı alanların uydurduğu bir yalan.. inan.. ki..
polyanna'nın hayat felsefesi.

- polyanna tecavüzcüler seni kovalamış ha?
+ evet o seyade ter attım, kalori yaktım. fazla kilolarımı atmam lazımdı iyi oldu.
- ama yakalamışlarda öylemi?
- evet ama olsun. o sayede de iyi ter attım. yaza şekilli girmek lazım değil mi?
insanın içindeki "kendi" nin farkına varmasıyla başlar. yoksa kimse mutlu edemez insanı..hele ki kabuğuna çekilmişse..
her zaman olmaması muhtemel durum. yoksa:
- emrah koş... ananı yiyolar....
+ öylemi, ne güzel abi. yıllardırda erkek görmemişti kadın. hem bir sürü babam olucak. ne mutlu bana.

olabilirmi? hayır olamaz. ama konu emrah! olurmu acaba?
mücadeleden vazgeçip umursamaz bir kabulleniş değil sahip oldukların için ve hatta olamadıkların için de şükretmektir. hayatı tüm gerçekliğiyle kabullenebilmektir. olumsuzluklara takılmadan ama aynı zamanda da hayal dünyasında yaşamadan zevkle nefes almaktır. zor bir bakış açısıdır aynı zamanda da. ama bu bakış açısı kazanıldığında insanı gerçekten değiştirir ve hayat hiç olmadığı kadar güzelleşiverir.
geçmişi geçmişte bırakmayı başardığınız gün, yakalayabileceğiniz hayat cilvesidir. saplantılardan uzak, ileriyi görebilmeden de gülebilmektir. düne, bugün ve gelmemiş yarınlara bile şükredip, küreklere asılmaktır...
mutluluğun anlamını bilen tek bir insanın olmadığını,bunun kandırmacadan ibaret olduğunu bilip de hala mutlu olmayı felsefe edinen insana özgü laftır..her şey ne,niye rağmen ,mutluluk ne..
mutluluğun resmini çiz sıkıyorsa
arada bir mutlu olabilmeyi başarmaktır.
(bkz: götü açıkta olanın gönlü şen olur)
(bkz: ignorance is bliss)
Her şeye ve herkese rahmen mutluk
polıyanlacılık falan degıl elındekılerın degerını bılmek ve daha ıyısıne ulasmak ıcın sartır.
güncel Önemli Başlıklar