1. 1.
  "bir insanı sevmekle başlıyordu herşey,
  ve boşanmak için en az iki şahit gerekiyordu"
  (bkz: yılmaz erdoğan)
  1 ... tutunamayanlardan
 2. 2.
  (bkz: ortaçgil için söylenmi$ ortaçgil $arkıları)'nda nükhet ruacan tarafından seslendirilmi$ harika parça.. abi ne$et ruacan'ın süper solosunu da bulunduran $arkının sözleri ise:

  üstüme gece çökmü$
  ama içim ı$ıl ı$ıl
  beklerim taa sabaha kadar
  beklerim de geceyi deği$tiremem
  gecenin gücü beni a$ar
  her şey anını bekler
  haydi gel, senin zamanın artık
  yürüsene benimle..
  sessizlikte insan
  belki aradığını duyar
  ama her kulak i$itmez
  bir ki$i bulur
  ikincisi tohum eker
  sonra ye$illenir çiçekler
  haydi gel, senin zamanın artık
  yürüsene benimle..
  yanımda dur
  usulca koluma dokun
  al ellerim senin olsun
  yüzüme bak
  sana anlatacak
  çekinme, güven bana
  her $ey sevgiyle ba$lar...
  ... ceviz agaci
 3. 3.
  ve dünyayı güzellik kurtaracak diye gider bu.
  ... cavit
 4. 4.
  (#939527)
  (bkz: bir insani sevmekle baslar her sey)
  1 ... fatal
 5. 5.
  evet her şey sevgiyle başlar, fakat nefretle biter..
  ... bushi
 6. 6.
  nefret ile biter.
  ... xsentos
 7. 7.
  (bkz: aşkın ömrü üç yıldır)
  ... numb
 8. 8.
  (bkz: tüm asklar cicek isimleriyle baslar, hayvan isimleriyle biter.)
  1 ... kopush
 9. 9.
  (bkz: hayat yatarak başlar yatarak biter)
  ... kurremkarmerruk
 10. 10.
  öncelikle küçücük bir el tutulur kocaman bir sevgiyle, minicik ellerin sahibi ne kadar sevildiğinden haberdar olmaksızın ağlarken.
  ona gülümseyen bu hayata, sevginin getirileriyle başlamıştır; hayatını annesi ve babasının güvenilir sevgisine borçludur: hem kendine hem birbirlerine..

  ardından yeni bir gülümsemenin, yeni bir dosta konuşuyla açılan yeni paylaşım kapılarında, yeni ayakta durma nedenleri açığa çıkar, dosta duyulan sevginin sihriyle beraberinde gelen.

  sevginin getirdiği güvenle, tüm kötülüklerin üstesinden gelinebilecek yeni güçler yakalanır ve sevginin armağanı olan pazularla hayatla yarış yapılır daha güzel bir yaşantıya barış eli uzatılırken.

  sonra bir öpücük konar yumuşak titreyen dudaklara: ilk dokunuşun sıcaklığında irkilip titrerken, kocaman sevginin heyecanıyla başlar paylaşım, ve anlam dolu, arabayı kenara çekip yeni bir yola geçen "iki birer hayat" tomurcuklanır sıcak bedenlerin heyecanla kaynayan ruhlarının içinde.

  ve sevgiyle kurulan yeni bir yuvanın, o kocaman sevginin birleşme istekleriyle küçücük, yumacık bir el yaratılır hayata gelip sevgiyi bilmezcesine mızmızca ağlayacak.

  yani hayat sevgiyle oluşur, ve yeni bir hayat da sevgiyle oluşturulur. yeni yollara geçen tüm durak ve virajlar da, sevginin getirdikleriyle varabileceğimiz kadar bize hayat süresi tanır..

  o oluşan küçücük minik el, sevginin yollarında büyür ve sevginin yolaklarında ayrımlara giderek hayatını güzelleştirirken, bir anda sevgiyle gelen yeni bir hayatta bulur ya kendini; aynı bu yazıyı yazarken bende bulunan sevgi gibi en başa getirir kişiyi, o yumacık ellere ya: beni de bu yazının yazılırkenki en başına getirir bu sevgi: her şeyin sevgiyle başladığı bu noktaya: her şey sevgiyle başlar...
  ... yenidunya atlasi