bugün

belki her ilişkide farklı duygularınız olabilir ama her ilişki de geçmiş ilişkileriniz sizden intikamını alır ya da siz onlardan intikam alırsınız. her seferinde bu sefer geçmişten kurtuluyorum dersiniz. yepyeni bir aşk başlangıcı. bu sefer farklı seviyorsunuzdur. zaten siz hep farklı seviyorsunuzdur. kimseye aynı duygular beslenemez. bir ilişkinizde sadıkken yediğiniz kazık, başka ilişkinizde onun sizin durumunuza düşmesine neden olabilirsiniz. istemeseniz de olur bu. zaten karşınızdaki de eskiden birilerinin canını yakmıştır. hayat çok mu acımasız diye düşünüyorsun? hayat aslında çok farklı bir şekilde adalet sağlıyor ama bu adaleti gözünüzün içine sokmaz. çoğu zaman adil olduğunu da düşünmeyiz ama birimiz aşk acısı çekerken başka birinin aşk aşk acısı çekmesine neden oluyoruz. bir gün hesap dönüyor. bunu farkedersiniz ya da farketmezsiniz. hayatınızın tamamına baktığınızda adalet aradığınız anlarda aslında zamanında yaptığınız adaletsizlikler nedeniyle o gün o durumdasınızdır.

kesep döner sap döner gün gelir hesap döner. bu sözü hep başkaları için kullanırsınız ama kendiniz için de kullanmanız gerçekleri görmenizi sağlayabilir. o dönen hesap bir gün sizin hesabınızdır.
karşındaki insanı onun karateri ve yapısıyla sevmeden yaşanılan ilişkilerin sonudur aslında. (bkz: ah almak) ta denilen durum bizim ilişkilerde kendi hayalimizdeki kişiyi bulmak için hoyratça yaşamamız aslında. hiç karşı tarafın isteklerini sevgisini hesaplamadan onu bir cümlede bitirmemiz. aynısını bize yapan olduğunda Allah belanı verdi cümlesi söylenir.
kişinin değişmediğinin ispatı. kafanı skiim raci afedersin.
Hayatı boyunca hiç ilişki yaşamamış olan kişinin hiç bir zaman anlamayacağı durumdur.
Hep çok sevdim, tüm kalbimle, tüm ruhumla sevdim. Onları mutlu etmek için elimden gelen her şeyi yaptım. Onlar da sevdi biliyorum ama bir gün hepsi beni karşısına aldı, "artık seni sevmiyorum." Dedi. Başkasına aşığım bile demediler. Sadece artık sevmiyorum dediler. Neden diye sordum, bilmiyorlarmış. Ama arkadaş kalalımmış. Yani öyle tamamen görüşmemeye de niyetleri yok.

iyisin, hoşsun, beni çok mutlu ediyorsun, ama artık seni sevmiyorum... görüşmek istiyorum ama görüşmeyi kesmeyelim. beni her gördüğünde her konuştuğumuzda için acısın, defalarca yalvar bana, sev beni de, beni neden sevmedin ki de, ben seni seviyorum ama de, nerede yanlış yaptığını falan sor...

Az değil, en kısası üç yıllık ilişkiler. Bir yerde hata yapıyorum, hatalı benim, biliyorum. Ama artık hatamın ne olduğunu öğrensem de düzeltecek takatim kalmadı.

Hayatta her şey olacak diye bir kaide yok. Olduğu kadar, olmadığı kader.
Hep galiba doğru kişiyi buldum diyorum, basıcam ulan buna nikahı diyorum.

Fazla değil 2-3 ayın sonunda sıkılıyorum. Ben yapamıyorum devam edersek seni yıpratırım,seni üzmek istemiyorum , sen benim için çok değerlisin deyip bitiriyorum.

ve bu kelimeleri kullanırken gerçekten dürüstüm hepsi benim için her zaman çok değerli insanlar olarak kalıcaklar
Hiç birini nefretle yad etmedim , hiçbirinin arkasından konuşmadım ve konuşturmadım. Yatağıma giren bir kadını hep sahiplendim onları ortamlarda sakız malzemesi yaptırtmadım.

Hepsini de çok sevdim,
Benimde kaderim bu galiba bende böyle sınanıyorum ve yalnız ölücem galiba.
Sürekli ayni karaktere sahip olmanizdan kaynaklanir.
Hatalardan ders almamış olmayı gösterir.
hayallerle gerçeklerin yine uyuşmaması ya beklentimiz fazla yada karşımıza insan çıkmıyor ikisi de olabilir belki de bu insanlar bizim sınavımız bizim değişmemiz için bir fırsattır her ilişki insanı yorar ama kaç kere düştüğümüzü değil kaç kere ayağa kalktığımızı sayalım .
Görücü usulü evlenmeniz gerektiginin göstergesidir.
(bkz: deja vu)

Genellikle gelişme bölümleri farklı da olsa giriş (heyecan, mutluluk) ve sonuç (hayal kırıklığı) bölümleri her daim aynı olur.

Yan etkilerinden biri de; yeni insan tanımaya üşenmektir.
ne bekliyorsunuz ilişkilerden.

her ilişkinin en sonunda varacağı yer

''hanım galk çay goy''
Siz de o kadar çok ilişki yaşamayın o zaman...
Hep aynı hataları yaptığınıza delalettir.
'deja vu' değil, deja vü.

déjà (daha önceden) ve voir (görmek) kelimelerinden oluşmaktadır.

sonuç olarak ortaya, 'deja vü' kelimesi çıkmaktadır.
her ilişkide aynı şeyleri yaşamak, bütün ilişkilerinde sende olaya dahil olduğun içindir.
demek ki kendinizle ilgili hala öğrenmediğiniz şeyler var. karşımıza çıkan her insan bize öğrenmemiz gerekeni öğretmek için gelir, hayat adeta onu bize sürükler. biz almamız gereken dersleri almadığımız sürece hep aynı tipte insanları sever ve aynı acıları çekeriz.
Delilik, aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar beklemektir. Söyleyeni biliyorsunuz.

Farklı ilişkiler yaşayın tekrar etmeyin kendinizi.
(bkz: karma)