bugün

bomba imha uzmanının kafasını karıştırmak ve adrenalini arttırmak isteyen teröristin bir numaralı seçimidir...
bomba imha ekibindeki elemanların göte geldiği andır. (bkz: hassiktir !)
( bkz : bütün bombaların sadece kablo keserek imha edildiğini sanan insan modeli )*

büdüt-
hatalı bakınız diyen arkadaşım, sığmıyor normal bakınıza. anla işte.
(bkz: kablosuz saatli bomba)
iyi tarafından bakılırsa bomba imha uzmanını secim yapmaktan kurtarır, zamandan kazandırır.nasılsa ikisi de aynı hemen birinden birini keser.
orijinal saatli bomba değildir.
(bkz: çin malı)
(bkz: siki tutmak)
bahsedilen kablolardan birinin kesilmesi halinde bombanın patlaması hadisesi elektronikte "değil kapısı" diye adlandırılan bir mikro işlemci kullanıldığını gösterir.

hiç bir bomba imha uzmanı renklere bakarak bombayı durdurmaz. sisteme enerji veren "normalde sıfır" konumlu kapıya giden kablonun kesilmesi gerekir.

bu bilgiyi vermek teröriste yol göstermek olmaz herhalde. bomba yapmayı bilmeyen teröristin sözlüğe bakacağını sanmam.
en azından yüzde elli ihtimalle ölümün arifesindeyken, ikilemde kalmamamızı sağlayan durum.
eğer iyi bir bomba uzmanıysa rengine değil geldiği yere bakar.
(bkz: başa gelen çekilir)
önemli olan kablonun hangi renk olması değil, kablonun nereye gittiğidir.
''soldaki mi sağdaki mi?'' veya ''alttaki mi üstteki mi?'' sorunsallarına neden olabilecek saatli bombadır. tabii tek yok kablo kesmekse...
(bkz: iki ucu boklu değnek)
çok sikimde olmayan, bomba imha uzmanının düşünmesi gereken durum. ben hayatımda kemal sunal filmleri dışında saatli bomba görmedim ki zaten, o da horozlu bildiğimiz anneanne evindeki çalar saatlerden.
ancak aksiyon filmlerinde komedi unsuru olabilir, koy götüne gitsin.
renk adedinden çok kablo adeti belirleyici olacağından, hayatta kalma şansını değiştirmeyecek olan şakacı bomba.
bence kırmızıyı kesmek lazım.
- zaten kırmızıyı kesmiyo muyduk lan? *
Kısaca hazırlayan sana "nıma goydum" senin demiştir. . .
önemli olan rengi değil, işlevi, çıkış noktasıdır.
yapan adamın yaparken patlatma ihtimalini de beraberinde taşıyan bombadır.
rengine degil geldigi yere gore kablo kesilir
"bu bombaları üretenler ne kadar salaklık yapmış bugüne kadar" dedirten durum, ya da insanların bombaları sadece filmlerde gördüğü gibi sanması durumu...