akp ye toz kondurmamak kadar zararlı olan düşünce.
+ makro kelimesine yabancı olduğunuz söyleniyor?
- bilakis. her şeyi evrensel standartlara göre değerlendiririm.
+ kar zara analizi yapamadığın konusu var bir de?
- önüme bakarım. daha uzağa bakarsam düşerim.
+ paradoks var burda.
- benim çözümlemelerim günü kurtarır. ileriye dönük projelerim olmaz. ben anı yaşarım.
+ yani akp kapatılsa ve bir kriz olsa...
- zaten dünya büyük bir krizin eşiğinde. türkiye'de arada kaynar... esnaf kan ağlar.
+ yani sonucu gördüğünüz halde bir alternatif de sunmadan bodoslama dalıyorsunuz. resmen kendi ayağına kurşun sıkmak..
- benim ifadelerimi kullanmaya başladınız.. sizde de değişim var. gerçi değişim lafla olmaz lafı da sakız oldu ama..
bir radyo spotu ile katkıda bulunalım

-beynim ak matikle yıkandı şu an çok rahatım
+ah beyim ne güzel
-evet kafam rahat düşünmek yok. herşeyi sn. erdoğan düşünüyor.
+sevgilim akşama pirinç pilavı yapayım mı?
-aaaaaaaa ne dedi canım başbakanımız pirinç yeme bulgur ye güzel kardeşim
+haklısın helalim benim yeni türbanım nasıl
-çok yakışmış güzel zevcem
+ay hi hihi dur beyim tv'yi açayım
---------------
---------------
kanal7, stv, mehmet barlas'lı atv den biri açılır.

sevgili seyirciler yine ulusalcılar varya bu ulusalcılar ülkenin gelişmesini istemiyorlar piç düşünceliler
halbuki alt üst kimliklere ayırıcaz, abd'nin istediği ılık islamcıların bağnaz düşünceleriyle modern bir yönetim getiricez mis gibi eyaletlere ayrılıcaz * ahan işte bizimde artık elinde donut ve sıcak kahve tutan federallerimiz olacak, askerliği fes edicez ne gerek var herkesin eline ab(d)nin silahlarından bolca alıp versek herkes asker işte oh mis mis, atatürk dersen yaşandı bitti zaten, ab(d) de çok gıcık oluyor kendisine zaten resimlerini dahi kendilerinin uğramadıkları resmi binalarda görmek istemiyorlar. ab trenine bakmaktan mühendis olduk zaten bari amerika'nın istediği ılık islam cumhuriyeti olalım sayın hocaefendi eşşiz innsan harika yaratık mehdi fetulah gülen de halife olsun ohhh tüm müslüman alemi bizim ağzımızın içine bakacak oh mis ne diyoruz şimdi ekranlardaaannn

-yaşasın tayyip hop yaşasın tayyip hop

-oh bugünki haberler ne güzeldi zevcem allah cezalarını versin bunları yaptıklarına yanlış diyenlerin.
+he bey doğru söylüyon belediyeden kaç ton kömür gelecek bu sene?
-dur hanım şu anda konuşmamızı okuyorlar sonra söyleyim *
+söyle imam amirine bulgur da bitiyor yarın tekrar göndersinler.
-sus sus sus diyom karı
+.........
"ne malumdur" diye düşünerek toz kondurmamak ve "değildir değildir" tadında yaşamak gibidir bu düşünce. tıpkı karikatürdeki gibi:
(bkz: http://www.komikaze.net/Default.asp?gun=20080526)
+ petrol fiyatlarının dünya genelinde pahalandığı bir gerçek. resmen petrol krizi başlıyor. doğal olarak azalan ürünün fiyatı da yükseliyor. bu da tüketiceye ekstra zam olarak biniyor.
- akp yüzünden.
+ tamam.
neden dünyanın en pahalı petrolünü biz kullanıyoruz sorunsalına senin düşüncen piç diye cevap veren zihniyettir. dünyada zamlandıysa bunu bizden on kat fazlasıyla çıkarmasına başkaldırınca piç diye tabir edilen düşüncedir. aslında muhattap alınan partinin cevap veremediği soruları, sorunları piç düşünce diye adlandırmasıdır.
+ türkiye'de uzun müddet kuzu sessizliğinde olan pkk, özellikle cumhurbaşkanlığı seçiminden önce hortladı. süreç hızlanarak devam etti. olayı sadece kuzey ırak'taki karmaşaya bağlamak doğru mu?
- raslantıdır.
+ iran'ın elini kolunu sallayarak pkk'lı kovaladığı dağlara türkiye'nin davul zurna eşliğinde menemeze girmesi nasıl açıklanabilir?
-akp'nin beceriksizliği.
+tamam abi.
+ bir meselenin 100 boyutu varken onun 99 boyuntunu es geçip, sadece bir boyutunu ele almak ve ele alınan bu boyutun da her zaman aynı olması nasıl açıklanabilir?
- istikrar.
+ bu bakış açısındaki darlığa işaret etmez mi? kolaycılık, ezbercilik, hazırcılık, tembellik, üşengeçlik değil midir?
+ istikrar iyidir iyi...
- öyle olsun.
zam rekorlarınıda açıklayamayıp soruları sorunları piç düşünce diye itham eden topluluğa karşı gösterilen dirençdir piç düşünce.
- eksi oy aldı entrylerim
+ sebebi nasıl açıklanabilir?
- akp * * *
(bkz: akp nin her boku kendine bağlaması)
+ uykum geldi. son sorumu sorup gideceğim yüksek müsaadenle. bilindiği üzere 1 milyon dolar ödüllü 6 matematik sorusu var. bunların bu güne kadar çözülememesinin sebebi nedir?
- akp.*

(bkz: 1 milyon dolar odullu matematik sorulari)
daha başlığı açarken ben akpliyim diye bağıran cümle.

Bunların ahlakı böyle arkadaş. Genel başkanlarından belli ahlakları. Neymiş piç düşünceymiş. Başbakan ne diyordu işçiler için ayak takımı, peki çiftçiye ne diyordu? ananı da al git, tarım bakanı çiftçiye ne diyordu? gözlerini toprak doyursun.

E bakanları, başbakanı böyle konuşan seçmen benim fikrimi beğenmediğinde, somut verilere karşı somut cevaplar veremediğinde partisini haklı çıkarmaya çalışmak için fikrime piç'te der orospu çocuğu da der.

amam bir hayat kadının melih gökçek'e dediği gibi; "Hepimiz birleşsek senin gibi bir orospu çocuğu doğuramayız" haklılığı bizim piç fikirlerimizi yine üstün kılar.

Not; Başlığın açan arkadaş amma diyalog meraklısıymış onu anladık.
ülkeyi parsel parsel satanlara boyun eğmek, emekli ve emekçinin ekmek parasına el uzatanları savunmak, ota boka zam yapanları körüklemek, askerlik yan gelip yatma yeri değildir diyerek şehitlerimizi aşagılayanları alkışlamak, köylümüze çifçimize laf sokmaya çalışanları takdir etmek doğru düşünceyse, benim düşüncelerim piç düşünce dedirten durum. * *
(bkz: satarım babalar gibi satarım)
(bkz: ben satmakla mükellefim)
(bkz: büyük ortadoğu projesinin eşbaşkanıyız)

bunları da o piç düşünceliler uydurdu ya da işin içinde başka bir piç düşünce var.
hazım zorluğu çeken bünye patentli düşüncedir.

Not: yine de p.ç sıfatını kullanmamak lazım.
(bkz: boku boktan ayıramamak)
her boku ergenekona bağlamaya çalışan düşünceye benzeyen bir düşüncedir herhalde. ben yine de bir düşünceye piç demeyeyim, yanlış ama bana göre yanlış o düşünce, insan olduğu için saygı duyayım ona...

ama keşke onlar da bu bilince sahip olsalar, işte bu yüzdendir sizin istediğiniz rejime izin vermemek. bizim yaşattığımız rejimde siz başbakan, cumhurbaşkanı oluyorsunuz ama sizin istediğiniz rejimde bize diyecekleriniz en kolay ifadeyle, piç. sonrası da karın deşmeler, otellerde yakmalar zaten.

not: şimdi ben bu tanıma eksi veren piç düşünce desem olur mu, olmaz. ne ayıp ama değil mi...
tayyip erdoğan'ın, orospu çocuğu abdullah öcalan için "sayın" kelimesini kullanmasını,
tayyip erdoğan'ın, oğullarını askere yollamayıp şehit ailelerine saygısız şekilde "askerlik yan gelip yatma yeri değildir" tepkisini vermesini,
tayyip erdoğan'ın, amerika ve israil'in ortak planı olan "ortadoğu projesi"nde eş başkanlık görevi yaptığını açıklamasını,
tayyip erdoğan'ın, müslüman düşmanı olan faşist amerika ve siyonist israil gibi ülkelerin piyonluğunu yaptığını,
tayyip erdoğan'ın, ırak'ı işgal eden amerikan askerleri için düşüncelerini,
tayyip erdoğan'ın, "hem laik hem müslüman olunmaz" açıklamasını,
akp'nin, insanların dini duygularını sadece "türban" saçmalığı ile istismar etmesine karşın amerika ve israil dostluğu yapmasını,
akp'nin, mustafa kemal atatürk ve cumhuriyet karşıtı bir parti olmasını,
akp'nin, bütün yönetici ve vekillerinin adlarının "hortumculuk" vb. bir çok suça karışmış olmasını,
akp'nin, demokrasi hedesini sadece kendi çıkarları için kullanıyor olmasını açıklayamayan akp'li zırvalığıdır. olmayan, olmamış düşüncedir.

not: yine akp'li yazarlar olmayan espiri anlayışları ile,
-sevgilimden ayrıldım..
-akp yüzündendir, akp gitsin düzelir vb. şekilde bir şeyler anlatmaya çalışmışlardır. ancak bu söylediklerini sadece kendileri söylemektedir.
akp'li olmayıpta sevgilisinden ayrılan hiç kimsenin bu ayrılışı akp'ye bağladığını görmedim, göremeyizde.
akp'nin bu kadar dayatma ve baskıcı politikalarına rağmen sadece ortada olan saçmalıklarını birileri yargılamaya, sormaya başladığı zaman her şeyi akp'ye bağlamak oluyormuş.
ne kadar güzel akp demokrasisi öyle değil mi?
yalan olmayan, ayrıca piç de olmayan düşüncedir. haklıdır. üstüne bir arabadan su sıçrasa vereceğin ilk tepki " hey allahım " olacaktır. bu da böyle bir şey. bir problem olduğunda tepkiyi haklı olarak en tepedekine göstermek. hadi şimdi eksi oyları unutmayalım.
pic dusunceden kasit; sahibi olmayan bir dusunce olsa gerek e bu duruma panige mahal vermeye gerek yok ..
iktidarda olan halkın desteğini alan bir parti,üstelik mecliste istediği kararı aldırabilecek ezici çoğunluğa sahip bir parti.
tabiidir ki bu dönemde olan iyi ya da kötü her olayı akp ye bağlamak normalidir.
tıpkı daha önceki dönemlerde o dönemin iktidarlarına yapıldığı gibi.
ama her "bok"u yapan biz halk devlet babadan medet uman gene biz.
beyler insan devlet için yaşamaz devletleri insanlar kurar ve insanlar yaşatır devletler insanlara göre şekillenir.
türkiyede bu durum böyledeğildir her ip devlet babanın yani şu an itibariyle akp nin elindedir.
her şeyeden sorumlu akp dir.
(bkz: Tayyip Erdoğan)
(bkz: ayar)
metroda başörtülü birine yer veren adamı sindiremeyen fosil bir karı ve yanındaki genç ve heyecanlı üniversiteli kızın yaptığı sessiz ama bol el işaretli konuşma sonrası var olduğuna emin olduğum düşünce.
kızın yüksek sesle söylediği tek cümle olayı kavramaya yeterliydi:
- başımızdakiler böyleyken..

o vermediğim oy başınıza düşsün ulan.
fevkalede yanılan zihniyettir. halbuki her boku babasına bağlamalıdır. sanki ben iktidardayım. ne biçim partiymiş lan bu? eleştirsen %47 der, memeleketten ben mi sorumluyum der, ne bok yemeye çıktın o zaman oraya, sen in oradan söz senden sonrakine bağlayacağım her boku. adamlar bu ülkeyi yönetmekle sorumlu, çekirdek aile denilen kuruma dahi müdehale etme hakları var ve fakat her boktan sorumlu tutamıyoruz. ne diye her boktan sorumlu devlet bakanınız var o zaman? nereye bakıyor onlar? siz nereye bakıyorsunuz?
(bkz: bok çukuru)
her türlü bokun membaı olmasından kaynaklanıyor olabilir.
gidip denize mi dökelim?