bugün

Yapmacık yan sanayi spice girls. Özentilik diz boyu.
2000 li yıllarda fırtına gibi esmiş 4 kızdan oluşan Özlediğim müzik grubu. Olmaz oğlan,yalan gibi şarkılarını kral tv de çıksın diye az beklemezdim.
görsel
hepsi, süper.
https://youtu.be/9m3huPfgf3s
bir zamanlar türkiye de hakkaten ama hakkaten çok güzel şeyler oluyormuş.
dünya çapında ama dünya da hakettiği değeri görmemiş bir sanat dörtlüsü.
dans var, müzik var, estetetik var.
daha ne olsun.

şimdi böyle değerlere sahip 4 tane kız bulmak çok zor olmalı. hadi az çok bulundu diyelim. abi tayt giyip dans ederler iş gene estetikten uzaklaşır.
bu tayt denen nesne bir nesli kalas yaptı ya.
erkeksi davranmak çok revaçta.

ya pilot nerden nereye sanat dedin dünya çapında dedin, gelip tayta bağladın.
haklısın kardiş ne diyelim ortam böyle.
mirkelam'ın tavla şarkısını da söyleyen grup. bilmeyen birine cover olduğunu belli etmeyecek kadar kendilerine yakışmış. sanki kendi şarkılarıymış gibi duruyor.
https://m.uludagsozluk.com/e/45283215/
bu grubun popüler olduğu zamanlar dünya daha güzel bir yerdi.
gülçin, cemre, eren ve yasemin.
bir dönem çok popüler olmuş, sonradan dağılmış olan efsane grup.
bir zamanların efsane grubu. mirkelam'ın tavla şarkısını da farklı bir tarzda yorumlamışlardır.
Müzik grubu. Ergenliğe giriş dönemimde şarkılarını dinleyerek coşardım. Çerezlik şarkılar yapan sevimli bir gruptur.
2005'li yıllara damgasını vuran efsane grup.
şimdikiler de aleyna tilki dinleyerek büyüyor, ilerde işin daha zor denilesi durum.
Tamamıyla, tümüyle anlamına da gelen kelime.
Bu grubu dinleyip cırlayarak şarkılarını söyleyen bebeler büyüyüp üniversite kazanmış üstüne gelip benim komşum olmuş. Çıldıracağım.
bir zamanların efsane kız grubu. Herşey gibi onlarda piyasadan silinip gittiler.

Cankan mı dersin, ismail yk mı dersin.

Popüler kültürümüz çok insanları harcadı gerçekten.
Gülçin egosuna yenilip gruptan ayrıldı ama sanki çok büyük islere imza atabildi meşhur olabildi sanki yelloz.

Bu gruptan ayrılarak çocukluğumuza ihanet ettin Gülçin. En güzelleri eren di.

Murat Boz u ilk meşhur eden gruptur ayrıca.
görsel
Üçünün de gideri vardı. Tatlı kızlardı..
Eren benim aşkımdı. Hepsi biri sırf onun için izliyordum. Yav eren neden uzatmiyorsun elini aşka. Yuregimizi sarsin duygular be anam...
bir zamanlar 2004/8 arasında ses getirmiş bir grup.

şimdi müziklerini dinliyorum da dinleniyor yani.

2004/10 arasında bir çok sanatçı ses getirmişti fakat şuan hepside kayboldu. şimdi nerde o eski gruplar ve şarkıcılar merak edilir.
şu şarkıları hakkaten zirvedir. balık balık.
https://youtu.be/g4pBZTbrwRI
kız grubudur.
Tesadüfen youtubeda gördüm. 10 yıl olmuştur hemen hemen dinlemeyeli. Küçükken çok severdik bunları taklit filan ederdik ben erendim hatta.(Gülçin olmayı çok istiyordum ancak büyük kuzenim olmuştu -.- ) Aslında şuan bakıyorum klipleri o zamanın şartlarında çok kaliteliymiş dünya çapında belki de, keşke dağılmasıymış diye düşündüm. Şarkılarının sözleri de hoşmuş yeni fark ettim biz ne bileceğiz küçükken sözlerini dinliyoduk sadece * Sezen aksu gibi ünlüler de arkasındaydı grubun yazık olmuş. Ay yine elalemin derdinin beni gerdiği dakikalardayım neyse.