1. 1.
  bayan hasta bakıcı.
  doktor asistanı.
  5 -53 ... aabi
 2. 2.
  hasta bakiciyla alakasi olmayan, hatta hasta bakicilarin aksine hemsire meslek lisesi ya da hemsire meslek yüksekokulu bitirmis egitimli saglik personeli. yüce bir meslektir kanimca. (bkz: hasta bakici)
  27 -1 ... aftermath
 3. 3.
  hasta bakıcıyla alakaları yoktur.hemşiler ya sağlık meslek lisesi ya da üniversitelerde sağlık ve hemşirelik yüksekokullarında 4 yıllık lisans eğitimi alarak mezun olurlar.eğitimleri sırsında anatomi,fizyoloji,biyokimya,genetik,dahiliye,cerrahi,kadın doğum,psikiyatri vb.anabilim dalı derslerini alarak hastay ve sağlıklı bireye ihtiyaçları doğrultusunda nasıl bir bakım gerektiğini planlayan ve doktorla işbirliği içersin uygulayan meslek dalında bulunan bireylerdir.erkek hemşirelerde bulunmaktadır.
  17 -1 ... kıvırcık salata
 4. 4.
  doktorlarin sag koludurlar.
  3 -14 ... jeam
 5. 5.
  - Türkiye'de üniversitelerin hemşirelik ile ilgili lisans eğitimi veren fakülte ve yüksek okullarından mezun olan ve diplomaları Sağlık Bakanlığınca tescil edilenler ile öğrenimlerini yurt dışında hemşirelik ile ilgili, Devlet tarafından tanınan bir okulda tamamlayarak denklikleri onaylanan ve diplomaları Sağlık Bakanlığınca tescil edilenlere Hemşire unvanı verilir.
  4 ... ditty
 6. 6.
  - Hemşirelik okulundan mezun hemşireler mecburi hizmetlerini bitirip memuriyetten ayrılınca; mecburi hizmeti olmayan hemşire okulu mezunları istedikleri vakit sanatlarını serbestçe yapabilirler.

  Serbest çalışacak hemşireler gerekli belgelerini bir dilekçeye bağlayarak mahallin en büyük sağlık amirine verirler. Serbest çalışan hemşire ev adresiyle çalışmak istediği yerde bir değişiklik olduğu takdirde bir hafta içinde aynı makama haber vermeye mecburdur.
  ... ditty
 7. 7.
  (bkz: dolaşım hemşiresi)
  ... ditty
 8. 8.
  masonların eşlerine hitap şekli.
  2 -2 ... endustriyel siyah
 9. 9.
  (bkz: hemşire v)
  ... notrinova
 10. 10.
  vestelin tayfun taliboğluyla cektiği reklamda hemşiireeee hitabına bir süre sessiz kalıp, ikinci seferinde işi çözen insandır.*
  1 ... kozalak