bugün

O ne be onu nenemde yapar. Asıl uçaktan atlayıp havada amuda kalkık bir şekilde mpt 76 yı söküp tekrar takarak bitince, paraşütü açmak suretiyle denize ayaklar bağlı bir vaziyette atlayıp o kelepçeleri de denizin içinde çözmektir.

Hey yavrum nerede o eski bordo bereliler.
birliğine teslim olalı tam tamına 12 saat olmuş kişiyle yapılan telefon görüşmesi;

+:sivil insan
-:bir günlük asker insanı

+ nasılsın, nasıl gidiyor askerlik, rahat mısın.
- ne rahatı olum, rahatlık siz sivillere özel,
biz burda helikopterden helikoptere atlarken şarjör değiştiriyoruz, vatanı kolluyoruz, ne rahalı lan!!!
+ !!??
karakolda telsizcilik yapan bir askerin annesinde yazdığı mektupta birebir geçmiş söz öbeğidir.
kaynak: güneydoğudan öyküler - hakan evrensel
show tv'de bir dönem akşamları yayınlanan 3. sınıf aksiyon, savaş, çatışma filmlerinde görülebilen aktivite. şaşırtmaz, çünkü o adamlar 2 tabanca ile koca askeri üssü yerle bir ediyorlardı. matrak, güzel günlerdi...

o filmlerin başlığı da açılmış vallahi;
(bkz: show tv nin aksam verdigi askerli filmler)
helikopterden atlarken sarıp sarmalamak o arada kişilere ismini sormak aynı zamanda bunları değiştirmeli olarak yapmak. zor bişey.

edit: anlam bozukluğunu acıklamam lazım. baslıgı bir arkadasımız actı bende formata uysun diye baslıkta ne yazıyorsa aynen tanımı yaptım. sarjör ile sarsor arasındaki farkı biliyorum. ama baya güldüm. sar sor sarıp sormak anlamında kullanılmıstır. lan kendimi trt genel müdürü gibi hissttim. basın toplantısı bitmiştir. *
Bunu yapamayan askerlere tezkereleri verilmiyor efendim, kesin bilgidir.
341. kısa dönem askerlerin ve asteğmen adaylarının bugün teslim oldugu düşünülürse, şu an muayene sürecinden geçiyorlar, birkaç saat sonra yapmaya baslayacakları geyiktir.
eksik acilmis basliktir. dogrusu bir helikopterden digerine atlarken sarjor degistirmektir. bu durum, g3'u atlayis sirasinda sokup yeniden birlestirmek seklinde ilerletilebilir. posetler bilmez.
(bkz: Helikopterden helikoptere atlamak)
komandolarınki ise;
helikopterden helikoptere atlarken şarjör değiştirmektir. bu daha zor haliyle.:)
askerlik zor ama ben herşeyin üstesinden geliyorum. ancak şu helikopterden atlarken şarjör değiştirmek belimi kırıyor. cinsinden abartı barındıran övünmenin itici olmayan şeklidir. bu söz de göstermiştir ki her işten eğlence çıkarmada pek maharetliyiz.
herşey kolay da helikopterden atlarken entry girmek insanın belini kırıyor diyerek olayı sözlük moduna uyarlayabiliriz.
güneydoğu'dan öyküler kitabında okuduğuma göre, bu palavra ilk defa, hiç çatışmaya katılmamış bölük aşçısının ailesine yazdığı bir mektupta ortaya çıkmış. aşçı'nın dediğine göre her şey iyiymiş hoşmuş da helikopterden helikoptere şarjor değiştirirken biraz zorlanıyormuş bizim anadolu rambosu.
askerlik görevi süresince her türk gencinin sıkça gerçekleştirdiği eylem. ne var, siz yapmadınız mı hiç? oohoo boşuna askere gitmişsiniz oğlum.

o değil de, geçen yine helikopterdeyim...
(bkz: atma recep din kardeşiyiz) (bkz: ziya)
bu hareketi yaparken birde parande atarsa "işte budur" denilen olay.