bugün

hayırlı cumalar herkese.
görsel
bu gecenin hatırına bizleri bağışla yarabbi. amin.
hayırlı cumalar.
Haftanın 6 günü namussuzluk yapıp bugün sana sığınanları affetme Yarabbi.
Hayırlı cumalar.
eskiden her cuma camiiye giderdim. artık ayda bir gidiyorum. böyle allaha çok bile.
hayırlı cumalarınız olsun efendiler.
hayırlı cumalar efenim. allah orucunuzu ve namazını kabûl ve makbûl eylesin inşallah.
görsel
Menuyle ezanı bekliyoruz.
görsel
bugün ve diğer cumalar olmak üzere, dini inancınız olmasa dahi her daim size iletilen o mesaj.

hayırlı cumalar sözlük.
Cümleten sözlükçe mübarek olsun. Camiye gitmeyi unutmayın.
Akşam eve gelince hutbeyi soracağım.
Hayırlı cumalar.
--spoiler--
Onun için gücünüz yettiği kadar Allah'a korunun, dinleyin, itaat edin, infak edin, kendileriniz için hayır yapın, her kim de nefsinin hırsından korunursa işte onlar felah bulanlardır.
--spoiler--

Hayırlı cumalar.
osman ünlü tadındaki babamla sabahki sohbetimiz, rahmetli babannem üstüneydi, sene devriyesi yeni geçti, muhabbet fecrin karanlığına uygun lakin biraz acıklı idi, babannemin babama söylediği son şey, beni çok üzdü.

--spoiler--
Sözünden dolayı neşeyle tebessüm etmiş ve şöyle demişti :"Rabbim! Bana ve ana babama verdiğin nimetlere şükretmemde ve razı olacağın iyi işler yapmamda beni başarılı kıl! Beni merhametinle iyi kullarının arasına kat!
--spoiler--

hayırlı cumalar.
Tam başlığa girdiğim zaman, sela okunmağa başladı camiden, yine kim öldü bilmiyorum daha fakat üzücü.

--spoiler--
Her kim, Allah'a ve peygambere itaatkar olursa, işte onlar Allah'ın kendilerine nimet verdiği peygamberler, sıddıklar, şehitler ve salihler ile birliktedirler. Bunlar ise, ne güzel arkadaş.

--spoiler--

Hayırlı cumalar.
Dün akşamüstü, çok üzücüydü yine, başımın üstünde gülüşmeler vardı sürekli, Ayşe Fatma, ahmet mehmet, hiçbirini süzecek halde değildim. Neyse geceye doğru gittiler de, şiirdeki gibi, şenlik dağıldı.

işte en kötü zamanlarımda Allah a sığınmayıp, ne elde etmek isterim bilmem.

--spoiler--
Kim iyilik yaparak kendini Allah'a teslim ederse, şüphesiz en sağlam kulpa tutunmuştur. Öyle ya, bütün işlerin sonu Allah'a varır.
--spoiler--

HAYIRLI CUMALAR.
cumamız mübarek olsun.

sözlük kızlarına ayet hadis atıp yürüyen bi şebeke var bunlara itibar etmeyin kızlar biz kadrolu abazaların uyarılarını dikkate alın.
Hayırlı cumalar. Rabbim bir darlikta olanları feraha çıkarsın.
Evet, sn. osman ünlü'den hallice babam tarafından, cumam kutlandı.

Zümer suresi, 53. Ayet, te Zümerlerden beri günümüze gelmiş.

"Ey kendi nefisleri aleyhine ölçüyü aşan kullarım! Allah'ın rahmetinden ümit kesmeyin! Şüphesiz, O bütün günahları bağışlar. O çok bağışlayan, çok esirgeyendir."

Şu nefis yüzünden haddi aşma tam beni anlatıyor, ibretlik.
Hayırlı cumalar.
hayırlı cumalar. başımıza kötü bir şey gelmesin.
pampalarla *

görsel
Bakın bakın size ne anlatacağım. Ben sürekli diyorum, tebessüm bir güzelliktir hoşluktur, tatlı dil her kapıyı açar, kibar insan bir yabancıya istediklerini daha rahat kabuk ettirir. ve hatta, tebessüm bir sevap olmalı. Bu kadar gaddarların dünyasında.

--spoiler--
Bir tatlı dil, bir bağışlama, arkasından incitme gelen sadakadan daha hayırlıdır. Allah, hiçbir şeye muhtaç değildir, hiç acele etmez.

--spoiler--

Hayırlı cumalar.
Sabah babamdan çok güzel bir kalay yedim. Bu kalaycılık sana babandan mı geçti be kardeşim dedirtti adeta. Sonra da cuma mesajımı esirgememiş sağolsun. Hayırlı cumalar arkadaşlar.

--spoiler--
Size Allah'ın açık açık ayetlerini okuyan bir elçi gönderdi ki inanıp faydalı işler yapanları, karanlıklardan aydınlığa çıkarsın. Kim Allah'a inanır ve yararlı iş yaparsa Allah onu, altlarından ırmaklar akan, içinde ebedi kalacakları cennetlere sokar. Allah ona gerçekten ne güzel bir rızık vermiştir.

--spoiler--
arkadaşlar cumaya neden gelmediniz?...
Perşembe akşamı okuduğum salak saçma dinci beyanatı.