bugün

kimsenin anlamadigi veya anlamasini istediginiz kisi anlamadigi zamanlarda evde beslediginiz hayvaninizi karsiniza almak. onun size karsiliksiz bagli, cogu insandan daha sevgi dolu gozlerine bakarak konusmak. sizi anladigini hissetmek ve insanlara "su hayvan kadar bile olamadiniz" diye soylenirken onu bagriniza basip sonra da uyumak.
dertleşecek insan bulamadığınızda, sizin her daim yanınızda olan, gözünüzün içine bakan sevimli varlıkların kafasını şişirme durumudur. *
dertleşmeseniz bile o sizin bir derdiniz olduğunu anlar ve yanınıza gelir, sırnaşır, bütün sevimliliğiyle kimsenin yapamadığı şeyi, yüzünüzü güldürmeyi başarır.

(bkz: kedi/#9904574)
çoğu insanın aksine iyi dinleyicidir hayvanlar. özellikle muhabbet kuşları siz konuşmayı bırakmadan yerinden kıpırdamaz, sessizce dinler, uysallaşır. iyi hissettirir cidden. *
mehmet topal da gorille dertleşiyormuş.

(bkz: aynh)
(bkz: arı ve nihat doğan diyaloğu) gibi bişeydir heralde.
(bkz: balık)

Söyle söyle unutur işte.
- sonra işte o sevdiğim biri var dedi..
+ miiyaov
- ya hiç sorma o konuyu
+ miiyıkk
sona doğru göz yaşlarınızı tutamazsınız. derdinize mi yoksa düştüğünüz duruma mı ağlarsınız bilinmez.
7 bela hüsnü filmi akla gelir

Hüsnü: Sana bişe söyliyim mi köpek. Ben yaramaz bi herifim. Hüsniye diye bir kıza aşığım. ulan ne yaptımsa kızı tava getiremedim. Sen olsaydın ne yapardın? iki havlardın belkide kızı yola getirirdin. bizde 2 laf ettik ama yola getiremedik. şimdi sen hüsniye olsaydın. yani hüsniye böyle uslu uslu yanımda otursaydı belki ona açılırdım. ne derdim biliyormusun bayan köpek? lafa şöyle başlardım. Hüsniyeciğim! seni uzun zamandan beridir seviyorum. hemde çok büyük bir aşkla. seviyorum! Seni ne zaman görsem kalbim küt küt atıyor. Sana bayılıyorum. Söyle benden daha iyisini mi bulacaksın. Yakışıklıyım, kuvvetliyim. Eminim sende beni seviyosun ama söyleyemiyorsun. Belki de benim için çıldırıyorsundur. ah bi konuşsan bana içini döksen. Hüsniye! Benimle evlenir misin? Hemen cevap verme düşün. Ama benimle evlenirsen seni mutlu ederim. Düğünümüzü en büyük salonda yaparım. Sana birşey daha söylemek istiyorum. ben çok çocuk severim. Bana bir düzine çocuk yaparsın dimi hüsniye?

Sokaktaki kadın: Tuuuuh sana edepsiz herif. rezil utanmaz Allah kahretsin seni

Sokaktaki adam: Ulan ilk defa bir köpeğe evlenme teklif eden bir sapık görüyorum. Ayıp değil mi köpekle ilişki kurmak.

Hüsnü: Ulan manyak mısınız siz?

Sokaktaki kadın: Manyak sensin! Senin gibi sapıklar yüzünden koca bulamayıp evde kalıyoruz.

Hüsnü: Sende bu surat varken evde değil odada bile kalırsın.

Sokaktaki kadın: Polis yok mu! Poliiiis! Allah'ını seven bir polis çağırsın.

Hüsnü: Şimdi seni çok kötü döverim ha.

Sokaktaki kadın: Bu adam bir köpekle zina yapıyor. Yakalayın şunu! Yakalayııııın!

Sokaktaki adam: Alçak namussuz. Irz düşmanı it.

Bu olaydan sonra hüsnü tabanları yağlamıştır. Ama ben olsam kamışı yağlar o kadını bir güzel.....
Şuan Labradorumla yaptığım şeydir.
Ama hayvan kısmına alındığını düşünerek direk ismiyle hitap etmem gerekir.
Yoksa bir daha dertleşemeyeceğimden korkuyorum.
bir kediyle dertleşmeyin. mal mal suratınıza bakıyor sonra da s.klemeden kalkıp gidiyor.
(bkz: ayıcı baryam)* yapardı bunu, ondan öğrendim ben de. ama etrafta dertleşecek hayvan bile kalmadı artık.
söz kesmeyip dinlemeyi bildiğinden rahatlatıcıdır.
kimi zaman bi insanla dertleşirken de hayvanı aratmamaktadır.
--spoiler--
gel kedi yanıma...
gel hadi..
hah işte böyle...

bugün daha bir güzel parlıyor gözlerin. bir gözünde deniz mavisini, öteki gözünde güneş sarısını görüyorum.

gel kedi.
mırıltılarında sırnaşan sevdiceğim...

gel kedi.
beyaz tüyleriyle bulutları kucağıma indiren kıymetlim...
--spoiler--
sık sık yaptığım şeydir.

Anlamasa da iyi bir dinleyici. Hatta geçenlerde aramızda şöyle bi dialog geçti;

+ ben z zen.

+ napcaz lan çare bul.
Z ....(bakıyor)
+ napcaz lann (bağırdım)
z ...(sol tarafından geriye doğru bakıp havladı)

haklıydı köpek.
Pirinç pilavını yaktım.
I love you zenn.