bugün

yaş oldu 30 hala yollarda sürünüyorum böyle paranın içine sıçarım yeter be!
Arada sırada popomu yoklayıp bırakan histir.
Mutlu oldugumuz isleri yapmadigimiz, mutlu olacagimiz kisileri bulamadigimiz icindir.
Hastalık falan başınıza gelirse umursamamayı söylense de umursadığım olay. Bir çoğunun daha gençken yaptığı şeyleri ileri yaşta yapmaya başlayınca abes de duruyor zaten.
herkes hayatı bir tarafından kaçırır, her kimki kaçırmadan yaşıyorum der, mumu yatsıya kadar yanar.
Çocuğun emekler, göremezsin...
ilk adımlarını göremezsin...
Anne der, yanında annesi yoktur, duyamazsın.

Bir bakarsın okula başlamış, ilk okul gününde yanında olamazsın.
iyi mi, ne yaptı, ağladı mı? telefonla haber alırsın. O okulda ağlar, sen iş yerinde ağlarsın.

Sıçarım böyle işin içine dersin, sıçamazsın.
görsel
Hissidir. Evet.
Geriden gelmek aslında ileri olmaktan iyidir. insanların yaptığı hataları görünce bazı şeylerin nasıl yapılması gerektiğini öğreniyorsunuz. Siz aslında hayatı kaçırmıyorsunuz hayatı öğreniyorsunuz.
dünyanın iki neşesine kanıp şükretmek ve sevdiklere sarılmak varken şu yalan dünyaya aldanıp arkasından koşturup gidiyoruz işte.

iki günlük dünya. iyi olun, kötü olun.
Sizin ve sevdiklerinizin sağlığına, birlikteliğinize şükredin.
Kimseye de muhtaç değilseniz. Vicdan azabınız da yok ise.

iki günlük hevesler yerin dibine.
Uzak olsun o hayat. Kaçsın gitsin.
Hayatı kaçırmak değil de, yapmak isteyip de yapamadıklarımız, rutin hayattan bunalma, aksiyon arayışı, gündemden sıkılmak.

Coğrafya harbiden kadermiş ben onu anladım çünkü ülke dahi değiştirsem hala gündemi takip edecek kadar ortadoğuluyum.

Gençliğimi sömürdü bu ülke, 16 senedir başımızdakiler bu ülkeyi iliklerine kadar s*kti, bununla kalmadı, yaktı. Küller içinde yaşamaya çalışıyoruz.

diğer bir deyişle, ölüm daha çok uzak, işkence sürüyor.

Bu yüzden gidin lan buradan, çok dramatize ettim ama genel olarak gerçekler bu.
Yaşamadığım histir. Dünyada o kadar şey varken bazıları senin yaptığın şeyi yapamaz, mutlu olmalısın bence.
Evin balkonundan top oynayan çocukları izleyip imrenmek gibidir.
üstte yazarın biri doğru noktaya parmak basmış.

hayatı kaçırmak derken tam olarak neleri kaçırmaktan bahsediyorsunuz...
Seneler boyu sistemin, ailenin, eğitimin pompaladığı başarı, statü, hayal, hedef ölçütlerini/kavramlarını fazlasıyla benimsemekle gelen kaygıdır.

Hayal ettiğinize ulaşmak istiyorsunuz; maddi, haz verici, manevi, konumsal. Onlara ulaşılamayan her an acı çekmek istiyoruz, hatta çekiyoruz. Sanki onlara sahipmişiz de kaybetmenin acısıymış gibi bu. Hayır hiçbir şey kaçmıyor. Esnek ol, bak keyfine. Kervan her türlü yürüyecek nasılsa.
bende çok sık olur. hep bir şeyleri kaçırdığımı hissederim.
mutsuz olduğum zamanlarda yakalandığım his.
Bununla ilgili bir açık oturum izlemiştim. Yavaş yaşamak konusu tartışılıyordu.

https://youtu.be/q0rEeUtahJ4
"keşke" lerin artan hızla çoğalması, "hayatı kaçırıyorum" duygusunun sizi esir almaya başladığının şaşmaz bir göstergesidir.
atla motoruma yetiştireyim seni diyecek insanı arıyordur bu hisse kapılan.
20 yaşında bana da gelen his. Ulan bakıyorum sanatçılara futbolculara, yeni yeni insanlar türüyor ve bunlar yaşıtlarım olunca bi koyuyor şurama ister istemez.

Küçükken hep hayal kurardım. Euro 2008de 10 yasındaydım ve 10 sene sonra dünya kupasında oynayabilirim arda turan da 30-31 yasında olur. Aynı takımda olabiliriz derdim kendi kendime. Arda da fos cıktı gerçi.

Gündelik şeylere takıyorum şu aralar. Bakıyorum uruguaylı brezilyalı genç futbolculara. Adamların kolları full dövme. Kazandığı her parayı dövmeye yatırmış anasını satayım. Takip ettiğim birkaç yabancı ünlüye bakıyorum. Benim yasımdayken kaslı dövmeli falan. Tamam evet her sey bu değil ama bazı seyleri bence erken yasamak gerek. Baska bi yönden takıntım yok neyseki. Kendimi zihinsel yönden grlistirmeye calısıyorum sürekli. Tek tesellim o.
Yirmi yaşım yaklaşınca bana da aynısı olmuştu. Sosyalleşmek lazım
hani bazen böyle bir rüya görürsün ya hani böyle çukur gibi birşeyin içindesin dibindesin çukurun böyle bağarıyorsun sesin içine doğru gidiyor sesin çıkmıyor anladın mı ya da böyle birini görürsün peşinden koşmaya çalışırsın ama hareket edemiyorsun gitgide uzaklaşır senden ya da uçurumdasın çok yüksek bir yerden aşağı düşersin ya rüyanda böyle düşersin düşersin dibe gittiğini görürsün böyle yavaş yavaş kalbin hızlı çarpmaya başlar nefesin kesilecek gibi olur tam böyle dibe çarparken bir anda uyanırsın böyle...
Daha kötüsü de vardır :

Zaten kaçmış kaçacağı kadar. Berbat olmuş olacağı kadar. Daha fazla ne olabilir ki?
Asla unutma, kimsenin umurunda değil. Elinde bir silah veya bir çift meme olmadığı sürece.
(bkz: time is running out)